Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Orszak Trzech Króli w parafii Św. Rodziny


Orszak Trzech Króli pojawił się w tym roku w parafii Św. Rodziny w Mławie. Do kościoła przeszła uroczysta procesja ze Świętą Rodziną, mędrcami ze wschodu, pastuszkami oraz aniołami, a uczestnicy ozdobili swoje głowy królewskimi koronami.


– Scenariusz Orszaków Trzech Króli – tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają Mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta – pisze parafia na swoim fanpage.

Warto dodać, że tegorocznemu orszakowi towarzyszył konkurs na rodzinną szopkę bożonarodzeniową oraz konkurs na najciekawszy strój orszakowy.

Tegoroczny orszak jest również zwieńczeniem akcji charytatywnej „Paczuszka dla Maluszka”, a zebrane dary zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Radość Życia w Czubakach Kraszewie.

red.

fot. parafialny fanpage

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x