Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burmistrzowi to trzeba było dać łopatę do odśnieżania a nie podwyżkę, bo co roku ten sam problem!


ulica Żeromskiego koło parku


Wczorajszy – bądź co bądź –  mający miejsce w styczniu atak zimy spowodował, że praktycznie wszystkie ulice w Mławie stały się jednym lodowiskiem, a wiadukty przeszkodą nie do pokonania dla wielu aut, przede wszystkim tych ciężarowych. Taki stan utrzymywał się jeszcze długo po zaprzestaniu intensywnego opadu śniegu i spadku temperatury. Powszechnie krytykowane przez użytkowników dróg były nie tylko działania drogowców, ale też władz miasta a konkretnie burmistrza. „Temu burmistrzowi to trzeba było dać łopatę do odśnieżania a nie podwyżkę bo co roku ten sam problem!!!” – brzmi jeden z wielu krytycznych wpisów.

Również do naszej redakcji wpłynęło wiele sygnałów  w związku z tą sytuacją.

– Nikt nie wyciąga wniosków? Nikt nie potrafi przewidywać z wyprzedzeniem? Myślenie w Urzędzie Miasta, aż tak boli? Masakra. Ludzie chyba powinni pozywać UM za niedopełnienie obowiązków. Każda stłuczka przy braku piachu na drodze/lodzie to odpowiedzialność UM. Pytanie do UM o strategię zarządzaniem drogami podczas trudnych warunków drogowych. Jakie są zasady wypuszczania piaskarek? Kto i kiedy podejmuje decyzję? Kto obserwuje warunki drogowe by takie decyzje podejmować? – pisze do redakcji jeden z czytelników.

I dodaje:

„Czy policja patrolując codziennie ulice nie powinna zgłaszać do UM o sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu w związku z niedostosowaniem nawierzchni do panujących warunków pogodowych? Wszyscy jeździmy tymi samymi drogami. I czy to muszą zgłaszać mieszkańcy? Czy nie powinni zgłaszać sami policjanci, którzy później chętnie wystawiają mandaty, zamiast wcześniej również zapobiegać i rozliczać służby za to odpowiedzialne… Tylko mieszkańcy widzą, że jest źle, i zagraża to bezpieczeństwu?”

Trudno się tu nie zgodzić z głosami mieszkańców. Prognozy pogody są przecież ogólnodostępne, a już z pewnością powinni śledzić je przede wszystkim drogowcy.  Wiadomym jest, że w skrajnych przypadkach oblodzenie nie ustąpi od razu i nie sądzę, że ktoś ma takie oczekiwania. Wczorajsza jednak sytuacja pokazuje, że w taki sposób może nastąpić niemal całkowity paraliż na drogach, a działania służb były niewystarczające. Wiedzą o tym kierowcy, którzy albo napatrzyli się wczoraj na niebezpieczne sytuacje, albo co gorsza sami w nich uczestniczyli.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
53 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Granit
Granit
2 lata temu

A żeby być dziennikarzem i prowadzić portal to powinno się mieć kręgosłup i etyczne podejście. Tu widzę znowu podjudzanie do hejtowania. A lud się rzuca… na vodzienniku ei A burmistrza A w tvp wina Tuska i Rosji. Jak dziennikarz mógł dać taki tytuł artykułu. ŻENADA

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Granit

Prawda boli, prawda w oczy koli.
W tym UM tak urzędasy jak i radni nie umiecie jednak spojrzeć na siebie obiektywnie.
Jak wam nie wstyd w ogóle cokolwiek pisać pochlebnego o sobie.
Żenadą to jest twój wpis.

Borys
Borys
2 lata temu

Kasa miasta świeci pustkami. Muszą wywiązać się dla prywatnej oczyszczalni z kanalizacją. Dla pseudodeveloperków też trzeba drogi, dojazdy, oświetlenie wykonać, a zwykłych mieszkańców mają w dupie. Ciemniaki i tak na nich zagłosują. Taki to w Mławie mamy stan…

dziękujemy
dziękujemy
2 lata temu

Chcieliśta lodowisko to mata, a teraz wielki rumor, jakto? dlaczego?. No to się zdecydujcie co wybieracie. Działdowo ma lodowisko pod dachem a my mamy na miarę naszych możliwości, pod chmurką.

Maria
Maria
2 lata temu

Na Kościuszki może kiedys będzie tunel ale tylko dla pieszych. Tam mało osób mieszka z samochodami więc taki wystarczy.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Maria

Nie pisz, bzdur spójrz szerzej na problem, budowanie tunelu tylko dla pieszych mija się z celem, trzeba koniecznie uwzględnić, także przejazd dla pojazdów mechanicznych , które będą mogły omijać ten wiaduktu, przez który teraz nie można przejechać. Dobrze że chociaż KAMIL MIESZKA BLISKO, i trochę tego pisku podrzuci !!!!

Antykowal
Antykowal
2 lata temu
Reply to  Maria

No i jak przeczuwałem (napisałem poniżej) już Maria zgłosiła się po zaszczytny tytuł idioty !!! No bo przecież taki tunel służyłby wyłącznie mieszkańcom Kościuszki i Batorego. Ech, miej Panie w opiece nasze nieszczęśliwe miasto.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Maria

Kobieto, czy ty kiedykolwiek w tamtych stronach byłaś?
Widziałaś ile samochodów tam przejeżdżało przez tory?
Z tego przejazdu kor5zystali nie3 tylko okoliczni mieszkańcy, ale mieszkańcy Mławy, okolic i nie tylko okolic.
Robienie tam tunelu tylko dla pieszych to poroniony pomysł, w ogóle bez sensu. Tym bardziej, że już dziś wiadomo co się dzieje na wiaduktach jak w okresie zimowym zima zaskoczy samorządowców i drogowców.

Antykowal
Antykowal
2 lata temu

Może odezwie się znowu jakiś idiota, z twierdzeniem, że na Kościuszki nie potrzebny jest tunel ?

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Antykowal

To oczywiste, przecież że po to są zatrudnieni, w wydziale propagandy U.M aby realizować wytyczne WŁADZY, no i może się odezwać!!!

Ktos
Ktos
2 lata temu

Wymienić wszystkich w PZD

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Ktos

PZD. podlega pod Starostwo, gdzie funkcje STAROSTY PELNI BYLY BURMISTRZA MIASTA RAKOWSKI, no i kółko się zamyka

Van dam
Van dam
2 lata temu

Jeszcze raz wybierzecie łysego wuefistę na Burmistrza to nie odpowiadam za siebie…

Tomek
Tomek
2 lata temu
Reply to  Van dam

Tak go wszyscy krytykują a i tak zawsze wygrywa. skoro nie cieszy się zaufaniem, to jak to możliwe?

CLTK
CLTK
2 lata temu
Reply to  Tomek

Wiebarają go emeryci i poplecznicy i to wystarczy, w czasie kampani i tuz przed nią kłania się wszytkim w pas o mało nie liże zelówek

Tomek
Tomek
2 lata temu
Reply to  CLTK

I wszystko jasne, za to że PIS doszedł do władzy też możemy podziękować głównie emerytom

Myśli
Myśli
2 lata temu

Skoro mieszkańców karze się za nie odśnieżone chodniki mandatami to może czas karać UM za nie posypane ulice które powodują paraliż?

Pod autystyczny
Pod autystyczny
2 lata temu

To przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, nie zdążył poinformować że pogodą będzie się bawić.

Wczoraj wieczorem w minimalnej odwilży spadł śniek ok. 2cm. To była godzina19 gdy przestał padać. Przymrozek zaczoł się ok. 20.
A to zdięcie robione jeszcze przed wschodem słońca.

Nocna służba drogowa się nie spisała. Tylko czy taka jest. I czy odpowiednie wynagrodzenie dostaje za nocną prace że czytelnicy ich tak oczerniają. Jesli nie ma takiej służby. Nazywa się to interwęncja.

W mławie są dziesiątki kilometrów ulic i chodników jak może i nie setki kilometrów.

Kiedy myśl wyprzedza rozum technologiczny i w metaforycznym odniesieniu na papier jest przelana. Czytać może wielu, lecz zrozumie jeden może dwóch.

Więc przepraszam Prezydęcie Stanów Zjednoczonych bo nie jestem pewien czego często jestem pewien.

Można a nawet trzeba interweniować ale Ludzie! Jesteśmy tylko ludzmi. Rozwój ponad stan to rozwój autystyczny.

A jeśli chodzi o zarobki to….

Wszystko można zrozumieć lecz jest to tylko rozum.

Mława to piękne Miasto lecz Naród Polski ma wiele zalet ale i wady też się zdażają a jedną z takich wad jest to że Kiedy jest naprawde pięknie to dla Narodu może być jeszcze piękniej.

Do bez intrygowej komunikacji społecznej, jest to dążenie do końca raczej nie możliwe bo jednak jesteśmy tylko ludźmi.
Ale przynajmniej dbajmy o to co mamy to chociaż może nie będzie tyle i z metaforycznym takim impetem nażekań.

Borsuk
Borsuk
2 lata temu

Ciekawy wywód a w szczególności o nocnej służbie drogowej , to tak jak nocna pomoc lekarska w sumie analogia jest jako taka . Robota jest do zrobienia ale nie ma komu 😉 ot ci rozwiązanie zagadki .

Marta
Marta
2 lata temu

Mława to jakie miasto? Wyjedź czasem z tej dziury

Dubler
Dubler
2 lata temu

Przecież wczoraj było święto Urzędnicy na wolnym, a drogowcy pewnie też sobie długii weekend zrobili. To nie tylko Mława ma taki problem. W Gminie Lipowiec do chwili obecnej slizgawica, a służb i dyspozycji brak…..

John
John
2 lata temu

W mieście mamy trzy rodzaje dróg: miejskie, powiatowe i wojewódzkie, za ich stan odpowiada odpowiednio: burmistrz, starosta i wojewoda. Najgorszy stan wygląda na drogach powiatowych do których należą wiadukty w naszym mieście. Skargi w tej sprawie należy kierować do Powiatowego Zarządu Dróg, który podlega staroście.

4 zastępca Burmiszcza od odpadów śniegu.
4 zastępca Burmiszcza od odpadów śniegu.
2 lata temu
Reply to  John

Absolutnie NIE. Miasto to jest jeden organizm, którego arterie mają być przyjezdne. W tym celu, powinniśmy mieć i wybierać urzędników MYŚLĄCYCH a nie URZĘDUJĄCYCH. To nie jest trudny problem do rozwiązania. Podejrzewam, ze odśnieżarki musza do Mławy przyjechać, być może z Raciąża i będziemy czekać. Dwa newralgiczne wiadukty, będą zamknięte, również dla karetek, policji i straży pożarnej, bo żal odśnieżyć 100m drogi miejskim pługiem. GRATULUJE LOGIKI.

Delo
Delo
2 lata temu

Szkoda ze nie jesteś moim sąsiadem bo pewnie mój chodnik tez byś odśnieżył.

4 zastępca Burmiszcza od odpadów śniegu.
4 zastępca Burmiszcza od odpadów śniegu.
2 lata temu
Reply to  Delo

Ja nie jestem od odśnieżania. Ja jestem urzędnikiem. Siedzę i myślę. Jeżeli Pana chodnik przylega do posesji, to ma Pan prawny obowiązek go odśnieżyć. Jeżeli do obu boków Pana posesji, przylegają posesje lub budynki UM, to traktor odśnieżając chodnik, w trakcie przejazdu z jednej na drugą, poprzez chodnik przed Pana posesją, podniesie pług do góry.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Według ciebie to tak, ale najpierw zmień podział dróg z gminnych, powiatowych wojewódzkich w jeden typ na przykład gminne i niech za tym idą pieniądze. Całe szczęście, że wczoraj spadło tylko trochę śniegu które wywołało taką tragedię, a co było by gdyby posypało z pół metra to pewnie ogłosił byś tragedię narodową. Najwięcej problemu mają ci którzy nie pamiętają prawdziwych zim

4 zastępca Burmiszcza od odpadów śniegu.
4 zastępca Burmiszcza od odpadów śniegu.
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Nic nie trzeba zmieniać. Trzeba tylko trochę oleju urzędnikom do głowy nalać. Czy ten podział zabrania posypania wiaduktów? Czy ten podział zabrania podpisania dodatkowej umowy pomiędzy tymi urzędami, co do odśnieżania? Czy ten podział pozbawia rozsądku? Nie. Taka sama analogia jak z kąpieliskiem nad zalewem. Nic nie można zrobić, bo to nie nasze i to, że z tego 30.000 miasto korzysta, to nic nie znaczy. Umowy długoletniej z inną gminą, nie można podpisać. Proszę już nie tłumaczyć idiotycznych zachowań, wyuczonych latami przywiązania do przepisu, którymi zawsze można bezczynność tłumaczyć. Głupie przepisy nie tłumaczą głupoty urzędniczej a wręcz przeciwnie, jeszcze ją potęgują.

Renata
Renata
2 lata temu
Reply to  John

Drogami wojewodzkim zarzadza marszalek.

Drogowiec
Drogowiec
2 lata temu

Najlepsza sytuacja wczoraj była na odcinku ulicy Płockiej – jezdnia lewa, ponieważ pojazdy zjeżdżające ze starej „siódemkl” przenosiły na kołach sól wysypaną na drodze krajowej. Jezdnia była czarna i mokra. To pokazuje że jest możliwość zapewnienia odpowiedniego standardu utrzymania nawierzchni ulic nawet przy takich jak wczoraj opadach śniegu i spadku temperatury. Nie można wysypać solą wszystkich ulic ale na tych głównych powinno się walczyć z opadami śniegu i gołoledzią. O wiaduktach już nie wspomnę. Niestety pieniądze wydane na zimowe utrzymanie dróg nie zostaną na tych drogach jak te wydane na remonty i przebudowy ale nasze życie i zdrowie też ma jakąś wartość i tu nie zawsze można oszczędzać.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Drogowiec

Jesteś drogowcem to powinieneś wiedzieć że to nie jest sól, tylko specjalna mieszanka, we skład której oczywiście wchodzi sól, ale w mniejszych ilościach.Chcialoby się powiedzieć co robi MIEJSKA SŁUŻBA DROGOWA, — Która ma z pewnością zabezpieczoną kwotę w budżecie na zimowe odśnieżanie ulic, i chodników.Tylko myślę że jest tu problem ze nie zabezpieczono dyżurów ekipy pracowników, która mu winna na bieżąco to monitorować, w tym przypadku, CHYBA TA SLUZBA ZASPAŁA!!! i jeszcze jedno co robi STRAZ MIEJSKA, która nie monitoruje, i nie alarmuje służby o trudnych warunkach, dobrze że na WOLCE pojawił się Kamil z taczka !! –+ bo jeśli tak dalej będzie to może te taczki przydadzą się do innych zadań !!

Error
Error
2 lata temu

Policja jak patroluje to siedzi w telefonach nie obchodzi ich że jest ślisko.

Djdjd
Djdjd
2 lata temu
Reply to  Error

Albo zajada maka na parkingu McDonald’s za kontenerem myśląc że nikt ich nie widzi …

Kamil
Kamil
2 lata temu
Reply to  Djdjd

A to już na kebabie na Żwirki i na Orlenie na Płockiej nie przesiadują?

997
997
2 lata temu
Reply to  Kamil

Na płockiej sobie robią posiaduwki w Orlenie aż niebiesko tam dzień w dzień w godzinach pracy podobno wszytko

Miś
Miś
2 lata temu
Reply to  Djdjd

Żal dupe ściska że nie stać Cię na Maca czy chcesz żeby z Tobą siedzieli przy stoliku w Macu…

Masa
Masa
2 lata temu
Reply to  Error

A to dziwne rzeczy że policja sypie mandaty a nie piasek z solą na drogę…

mławianka
mławianka
2 lata temu

Sasiednie miasta mają sztuczne lodowisko, a my mamy lodowiska na ulicach.

Witek Muzyk z ulicy
Witek Muzyk z ulicy
2 lata temu

Jest taki słynne zalecenie ” niedostowanie do warunków na drodze ” . Zaraz znając życie wyskoczą pan Ruszkowski i Kamil z łopatą jak co roku i taka to walka z Burmistrzem jest. Rozumiem że codziennik powiedzmy nie lubi burmistrza ale pisanie takich i innych głupot nie wpływa ani nie wpłynie na losy naszego Miasta . Do tego potrzebny jest sztab prawników i pijarowców na których nikogo nie stać. Fajnie jakby powstał artykuł typu ” Ja Burmistrz ” taki dla młodego pokolenia jako przykład amerikan dreams. A może Burmistrz sam napiszę książkę nawet mam początek : Urodziłem się w Małkini i od małego nie lubiłem słonych ulic , słone ulice mnie przerażały a wręcz obrzydzały co miało wpływ na moje dorosłe decyzję …

Do witka
Do witka
2 lata temu

Po co atakujesz Ruszkowskiego i Przybyszewskiego?

Witek Muzyk z ulicy
Witek Muzyk z ulicy
2 lata temu
Reply to  Do witka

jak to jest atak to przepraszam. Osobiście panów nie znam ale wiem że się starają . Ale chyba środki są nie adekwatne do przeciwnika .

Grażyna
Grażyna
2 lata temu

Ciechanów nie ma sztabu prawników i pijarowców i idzie do przodu, więc jak widać można. To po co burmistrz trzyma tych wsYtkich urzędników ? To oni powinni być tymi sztabowcami, tam już nic nie trzeba zatrudniać

Borsuk
Borsuk
2 lata temu
Reply to  Grażyna

ale ma leśnych dziadków którzy patrzą spod grzybków i jak trzeba pomagają .

Janusz
Janusz
2 lata temu
Reply to  Grażyna

W WCI to pewnie i pszczoly 3 x wieksze.

Grcol
Grcol
2 lata temu
Reply to  Grażyna

Ciechnow ma dużo więcej pijarowców, zapewniam

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

Chłopie, jak chciałeś błysnąć to lepiej było brokatem się posypać a nie wypisywać jakieś brednie.

Witek Muzyk z ulicy
Witek Muzyk z ulicy
2 lata temu
Reply to  Mławiak

to temat to typowy klikbajt i wraca co roku i w sumie tylko pośmiać się zostaje .

ja11
ja11
2 lata temu

Nie ma co wyżywać się na drogowcach to nie ich wina. Jeśli nie dostaną zlecenia z UM lub Powiatu nie wyjadą bo nikt im nie zapłaci za to. Pretensje należy mieć do władz za to co się dzieje.

POTS
POTS
2 lata temu
Reply to  ja11

Czytaj ze zrozumieniem.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  ja11

To nie jest wina ani drogowców ani burmistrza. To jest wina przepisów o raz podziału dróg na różne kategorie. Kolejna rzecz to okradanie samorządów przez rząd czyli słynne podwyżki

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Ale bredzisz. Chyba cię jeszcze po sylwestrze trzyma

POTS
POTS
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Inteligentny bezobjawowo bredzi bzdury jak mało który…

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie rozumiem, czemu wszyscy dają tu minusy.
Owszem samorządy i drogowcy są częściowo winni tej sytuacji,
ale
fakt jest faktem:
największą wina jest po stronie rządu, który wprowadzając swój „PolskiŁad” czyli polski bajzel albo też narodowy burdel (jak zwał tak zwał) zmusił samorządy do zaciskania pasa.

No tak tylko o tym TVP nie wspomina. Pewnie wczoraj w „dzienniku” było, albo dziś będzie wylewanie pomyj na Trzaskowskiego w Warszawie, bo to to jego wina I wina Tuska, że jest slizgawka na chodnikach i na jezdniach. Rząd jest wspaniały, nieprawdaż?

Ludzie, kiedy wy w końcu przejrzycie na oczy? Czy dopiero wtedy jak wam zacznie kasy brakować na chleb?

Zimny
Zimny
2 lata temu
Reply to  ja11

To wina pogody…… tyle w temacie.
Pozdrawiam wszystkich…..

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x