Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Potrącenie pieszej na Starym Rynku [FILM, FOTO]


Dzisiaj kilka minut przed godziną 19-tą osobowy mercedes potrącił w okolicy przejścia dla pieszych na Starym Rynku kobietę. Poszkodowana nie mogła o własnych siłach zejść z jezdni. Zatamowanie ruchu w tym miejscu spowodowało korek, a ruchem musieli sterować świadkowie zdarzenia. Dopiero po kilku minutach zjawił się zespół ratownictwa medycznego, a po nim policyjny patrol. Karetka zabrała poszkodowaną kobietę do szpitala.


red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Świadek
Świadek
16 dni temu

Kiedy inni robili zdjęcia, pierwszy do pomocy rzucił się Szymon Wyrostek i Włodzimierz Kubarski – oni zanim pojawiło się pogotowie i policja ogarnęli cała sytuację… Brawo Panowie

kim ona jest :)
kim ona jest :)
18 dni temu

Zgrabna Pani w spodeneczkach 🙂

Anonimowo.
Anonimowo.
16 dni temu

Ty za.ś na pewno jesteś kre…m.

Wppucia
Wppucia
20 dni temu

Uuuaa a w komentarzach sami święci. Idealni kierowcy i idealni piesi. W idealnym świecie. A życie nie jest czarno-białe. Tak samo pieszy wejdzie pod koła, jak I kierowca może go nie zauważyć.

Delo
Delo
20 dni temu

W tym mieście na pasa chodzą święte krowy. Patrzą tylko przed siebie bo maja pierwszeństwo. Kierowca może się zagapić, może zle się poczuć itp. i w takiej sytuacji tzw pierwszeństwo doprowadzi do tragedii.

Czytelniczka
Czytelniczka
20 dni temu
Reply to  Delo

W tym mieście na jezdni jeżdżą święte krowy. Patrzą tylko przed siebie bo jadą szybko. Pieszy może się zagapić, może zle się poczuć itp. i w takiej sytuacji nadmierna prędkość doprowadzi do tragedii.

3 fazowy
3 fazowy
20 dni temu
Reply to  Czytelniczka

Sytuacje takie to jest promil wszystkich spraw . Przepis że bezwzględnie się zatrzymujesz przed przejściem to jeden z lepszych przepisów ostatnich lat , plus pieprzenia przez komórkę jak idziesz jeszcze żeby te baby które plotkują przy pasach często i nie idą to jest masakra . Sytuacja z zajścia wyglądała dość niepokojąco i faktycznie choć to był środek miasta nie wyglądało to dobrze na pierwszy rzut oka i że ruch się odbywał niby nigdy nic. W takich sytuacjach powinien też być też przepis że blokujesz drogę bezwzględnie lub zatrzymujesz ruch i czekasz te 10 / 15 minut w tą lub w tamtą jest bez znaczenia.

Piotr
Piotr
20 dni temu
Reply to  Czytelniczka

Kierowca to tez jest człowiek, może zle się poczuć, może się zagapić. Przypominam tylko, ze pieszy porusza się z prędkością 4-5 km/h. Samochody itp – 50km/h. Co łatwiej wyhamować? Jeżeli dalej piesi będą chodzić tak jak chcą, nie patrząc jak, czy coś nadjeżdża czy kierowca się zatrzymuje, wchodzenie na pasy w momencie kiedy auto jest na pasach. Takie sytuacje u nas w mieście są częściej niż prawidłowe przejścia z zachowaniem ostrożności. I prawda jest taka, ze pieszy oczywiście ma prawo przejść przez jezdnie, ale w mojej subiektywnej opinii to jeżeli wchodzi ja ulice – staje się uczestnikiem ruchu. Jesli nim jest to powinien być tak samo ostrożny na całej długości przejścia jak kierowca auta wypatrujący czy oby na pewno Pani z telefonem lub patrząca się tylko w jedna stronę nie wejdzie sobie pod jego pojazd. Takim myśleniem tragedii będzie tylko wiecej

EmKa
EmKa
19 dni temu
Reply to  Czytelniczka

Jako piesza nie miewam problemu z kierowcami i przejściem na drugą stronę ulicy. Zatrzymuję się przed przejściem i sprawdzam, czy na pewno kierowca może bezpiecznie przyhamować. Natomiast jako kierująca autem obserwuje od dawna, ze spora ilość pieszych pędzi przed siebie widząc tylko czubek własnego nosa.

Kuba
Kuba
20 dni temu
Reply to  Delo

Kierowca nie ma prawa si.ę zagapić, zacznijmy od tego. jeśli się „zagapia” to nie powinien być kierowcą – koniec, kropka.
Druga sprawa jest też taka, że pieszy w swoim własnym interesie winien mieć ograniczone zaufanie do kierowców, bo bywają właśnie tacy, którzy nimi nie powinni nimi być.

Piotr
Piotr
20 dni temu
Reply to  Kuba

Idąc Pana tokiem rozumowania. Jeżeli pieszy idzie ulica i się zagapi i wymusi na innym kierowcy gwałtowne hamowanie po czym za chwilę sam wsiądzie do auta to już nie zagapi się ani razu? To może tez powinnismy zdeklasować kto powinien być pieszym i mieć możliwość poruszania się. Gratuluje 🙂

Kuba
Kuba
20 dni temu
Reply to  Piotr

Pieszy nie ma prawa chodzic ulicą – zacznijmy od tego. Pieszy chodzi chodnikiem. Przez ulicę ma prawo przechodzić w miejscu dozwolonym lub tam gdzie gdzie nie ma ruchu.
Drugiej części mojego komentarza już pewnie nie czytałeś.

Anonim
Anonim
19 dni temu
Reply to  Delo

No niestety takie prawo teraz mają piesi i nic na to nie poradzisz. W Indiach- święte krowy są nietykalne, w Polsce pieszy na pasach, a nawet jeszcze przed pasami jest nietykalny. To prawo uchwalił wasz cudowny rząd pod przewodnictwem Jarosława. Sami go wybraliście i nie zwalajcie tu winy ani na Unię, ani na Tuska.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x