Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Potrącenie pieszej na Starym Rynku [FILM, FOTO]


Dzisiaj kilka minut przed godziną 19-tą osobowy mercedes potrącił w okolicy przejścia dla pieszych na Starym Rynku kobietę. Poszkodowana nie mogła o własnych siłach zejść z jezdni. Zatamowanie ruchu w tym miejscu spowodowało korek, a ruchem musieli sterować świadkowie zdarzenia. Dopiero po kilku minutach zjawił się zespół ratownictwa medycznego, a po nim policyjny patrol. Karetka zabrała poszkodowaną kobietę do szpitala.


red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Świadek
Świadek
1 rok temu

Kiedy inni robili zdjęcia, pierwszy do pomocy rzucił się Szymon Wyrostek i Włodzimierz Kubarski – oni zanim pojawiło się pogotowie i policja ogarnęli cała sytuację… Brawo Panowie

kim ona jest :)
kim ona jest :)
1 rok temu

Zgrabna Pani w spodeneczkach 🙂

Anonimowo.
Anonimowo.
1 rok temu

Ty za.ś na pewno jesteś kre…m.

Wppucia
Wppucia
1 rok temu

Uuuaa a w komentarzach sami święci. Idealni kierowcy i idealni piesi. W idealnym świecie. A życie nie jest czarno-białe. Tak samo pieszy wejdzie pod koła, jak I kierowca może go nie zauważyć.

Delo
Delo
1 rok temu

W tym mieście na pasa chodzą święte krowy. Patrzą tylko przed siebie bo maja pierwszeństwo. Kierowca może się zagapić, może zle się poczuć itp. i w takiej sytuacji tzw pierwszeństwo doprowadzi do tragedii.

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu
Reply to  Delo

W tym mieście na jezdni jeżdżą święte krowy. Patrzą tylko przed siebie bo jadą szybko. Pieszy może się zagapić, może zle się poczuć itp. i w takiej sytuacji nadmierna prędkość doprowadzi do tragedii.

3 fazowy
3 fazowy
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

Sytuacje takie to jest promil wszystkich spraw . Przepis że bezwzględnie się zatrzymujesz przed przejściem to jeden z lepszych przepisów ostatnich lat , plus pieprzenia przez komórkę jak idziesz jeszcze żeby te baby które plotkują przy pasach często i nie idą to jest masakra . Sytuacja z zajścia wyglądała dość niepokojąco i faktycznie choć to był środek miasta nie wyglądało to dobrze na pierwszy rzut oka i że ruch się odbywał niby nigdy nic. W takich sytuacjach powinien też być też przepis że blokujesz drogę bezwzględnie lub zatrzymujesz ruch i czekasz te 10 / 15 minut w tą lub w tamtą jest bez znaczenia.

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

Kierowca to tez jest człowiek, może zle się poczuć, może się zagapić. Przypominam tylko, ze pieszy porusza się z prędkością 4-5 km/h. Samochody itp – 50km/h. Co łatwiej wyhamować? Jeżeli dalej piesi będą chodzić tak jak chcą, nie patrząc jak, czy coś nadjeżdża czy kierowca się zatrzymuje, wchodzenie na pasy w momencie kiedy auto jest na pasach. Takie sytuacje u nas w mieście są częściej niż prawidłowe przejścia z zachowaniem ostrożności. I prawda jest taka, ze pieszy oczywiście ma prawo przejść przez jezdnie, ale w mojej subiektywnej opinii to jeżeli wchodzi ja ulice – staje się uczestnikiem ruchu. Jesli nim jest to powinien być tak samo ostrożny na całej długości przejścia jak kierowca auta wypatrujący czy oby na pewno Pani z telefonem lub patrząca się tylko w jedna stronę nie wejdzie sobie pod jego pojazd. Takim myśleniem tragedii będzie tylko wiecej

EmKa
EmKa
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

Jako piesza nie miewam problemu z kierowcami i przejściem na drugą stronę ulicy. Zatrzymuję się przed przejściem i sprawdzam, czy na pewno kierowca może bezpiecznie przyhamować. Natomiast jako kierująca autem obserwuje od dawna, ze spora ilość pieszych pędzi przed siebie widząc tylko czubek własnego nosa.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Delo

Kierowca nie ma prawa si.ę zagapić, zacznijmy od tego. jeśli się „zagapia” to nie powinien być kierowcą – koniec, kropka.
Druga sprawa jest też taka, że pieszy w swoim własnym interesie winien mieć ograniczone zaufanie do kierowców, bo bywają właśnie tacy, którzy nimi nie powinni nimi być.

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Kuba

Idąc Pana tokiem rozumowania. Jeżeli pieszy idzie ulica i się zagapi i wymusi na innym kierowcy gwałtowne hamowanie po czym za chwilę sam wsiądzie do auta to już nie zagapi się ani razu? To może tez powinnismy zdeklasować kto powinien być pieszym i mieć możliwość poruszania się. Gratuluje 🙂

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Piotr

Pieszy nie ma prawa chodzic ulicą – zacznijmy od tego. Pieszy chodzi chodnikiem. Przez ulicę ma prawo przechodzić w miejscu dozwolonym lub tam gdzie gdzie nie ma ruchu.
Drugiej części mojego komentarza już pewnie nie czytałeś.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Delo

No niestety takie prawo teraz mają piesi i nic na to nie poradzisz. W Indiach- święte krowy są nietykalne, w Polsce pieszy na pasach, a nawet jeszcze przed pasami jest nietykalny. To prawo uchwalił wasz cudowny rząd pod przewodnictwem Jarosława. Sami go wybraliście i nie zwalajcie tu winy ani na Unię, ani na Tuska.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x