Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. 2 tygodnie spał w mercedesie na parkingach


fot. ilustracyjne


W końcu ubiegłego roku do redakcji wpłynął sygnał o osobie, która od dwóch tygodni śpi w osobowym mercedesie na parkingach w Mławie. Tą osobę widziano kilkakrotnie przy sklepie Intermarche oraz przy jednej ze stacji Orlen.

-Ten starszy mężczyzna śpi na parkingach już dwa tygodnie. Siedzi w mercedesie, mówi że nie wie skąd jest. Nikt się tym nie interesuje. Zgłaszałem Policji, to stwierdzili, że nie brudzi i nie narusza prawa. Jak to jest, żeby się nikt tym nie interesował –napisał czytelnik.

Ta sprawa znalazła już swój szczęśliwy finał. Okazało się, że mężczyzna trafił do schroniska. Pojechał tam dobrowolnie razem ze swoim mercedesem.

– Tego pana przywiozła do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Policja. Załatwiliśmy mu miejsce w schronisku w Gąsocinie i wyraził zgodę na pobyt. Przyjechali po niego pracownicy schroniska i zabrali go razem z autem – wyjaśniła Anna Boćkowska kierownik działu w MOPS.

– Na pobyt w schronisku osoba musi wyrazić zgodę. W miesiącu mamy do czynienia z co najmniej kilkoma przypadkami osób bezdomnych. Nie wszyscy wyrażają chęć pobytu w schronisku – dodaje Anna Boćkowska.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
CoŁaska
CoŁaska
2 lata temu

Może pomylił miasta. Miał jechać do Torunia i przekazać Mercedesa potrzebującemu 🙂

Janek
Janek
2 lata temu

Zachodzi pytanie czy można eksmitowac osoby w okresie zimowym. Nie tak dawno mieszkał w jednym z bloków

Kalm
Kalm
2 lata temu
Reply to  Janek

Jeśli nie płaci to zawsze powinno się eksmitować ale tak nie jest w praktyce. Eksmisja za niepłacenie to jak nie otrzymanie towaru w sklepie z powodu braku pieniędzy na zaplacenie.
Państwo PiS koszty zalegania z opłatami przerzuca na włascicieli lokalu miesxkalnego. Dlatego w okresie pandemii od ponad 2 lat brak eksmisji na bruk.
Inna kwestia że człowiekowi z problemami trzeba pomóc. Są pieniądze na rozmnażanie dla osób uchylajacych się od legalnej pracy a nie ma dla osób w trudnej niezawinionych przez siebie sytuacji życiowej. To jest własnie polska „pomoc” socjalna.

Jacek
Jacek
2 lata temu
Reply to  Kalm

na podwyżki dla pana burmistrza i radnych pieniążki też są.

What
What
2 lata temu
Reply to  Jacek

W całej Polsce rosną ceny a w Mławie mają maleć???

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  What

Komentarz ni z gruszki ni z pietruszki.

Mława
Mława
2 lata temu
Reply to  Jacek

Boli co? nie wszystko najlepiej dać nierobom

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Janek

W obecnych czasach, wszystko można, a to dlatego że nie jest stosowane PRAWO -+ I NIE MA SPRAWIEDLIWOSCI !!!

Wiem
Wiem
2 lata temu

Bzdura. Facet nie był żadnym bezdomnym. Miał mieszkanie ale jak kto chce tak ma…

Oliwier
Oliwier
2 lata temu
Reply to  Wiem

Może baba go wypędziła, dokuczała mu…
Powinni wprowadzić fioletową kartę dla osób szykanowanych i wypędzanych przez baby.
Poza tym nikt dobrowolnie nie wybiera mieszkania na ulicy jako bezdomny, są ku temu jakieś problemy ale to już rola MOPSu.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Wiem

Tak? Z własnej, nie przymuszonej woli przeprowadził się do auta, a mieszkanie po prostu zamknął na klucz? Ciekawa sprawa… ale w takim wypadku też była konieczna pomoc temu człowiekowi, a wszyscy jak widać umywali rączki, bo facet nikomu nie zagrażał, nie nadużywał alkoholu i nie leżał na ulicy.
Brawa dla Pana Z. – dobrze, że są jeszcze ludzie z sercem we właściwym miejscu.
Urzędasom brak empatii – smutne to, że Ci co powinni się tym przypadkiem zająć odwrócili się do człowieka d.upą.

Edwar
Edwar
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Ten człowiek po prostu sprzedał mieszkanie nie myśląc co będzie z nim później, podobno bardziej zwracał uwagę na to aby nie mieszkać samemu na starość gdzie co do czego wyszło że został w samochodzie

Obywatel
Obywatel
2 lata temu
Reply to  Edwar

Masz jakieś pokwitowanie, że sprzedał mieszkanie?

Edwar
Edwar
2 lata temu
Reply to  Obywatel

Nie, ale rozmawiałem z teraźniejszym właścicielem lokalu. Myślę że nie będzie miał żadnych przeciwskazań aby je ujawnić. Z tego co twierdził sam miał niezły ambaras z tą sprawą

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Edwar

Nie wiadomo czemu sprzedał mieszkanie… Tak myślę. Może był zadłużony. Nie potrafił sobie poradzić z długiem. Są ludzie, którzy w takich chwilach popełniają nawet samobójstwo. Uważam, że MOPS powinien się tym zająć, a nie odwracać się do człowieka d.upą.
Nieważne co było przyczyną, że facet został beż dachu nad głową.
W kurnikach na Komunalnej dostali mieszkania także calkiem bogaci ludzie, a dla biednych nie ma nic.

Lola
Lola
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Przecież stoją tam puste kawalerki w tych kurnikach na komunalnej dla tego pana jak znalazł. Miasto powinno w końcu te mieszkania przydzielić komuś a nie zima a one stoją puste i tylko grzyby się mnożą!

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Dostali bo bogaty nigdy się nie napasie

Last edited 2 lata temu by Gość
Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Edwar

Dziwnymi skrótami piszesz, albo nic nie wiesz, albo nie chcesz wiele napisać. Jeśli zaczyna się coś pisać, to powinno się pisać czy mówić wszystko jasno i otwarcie, jeśli nie ma się zamiaru wszystkiego ujawniać albo nie zna się dobrze tematu, to lepiej w ogóle nie zaczynać.

BACZNY OBSERWATOR
BACZNY OBSERWATOR
2 lata temu
Reply to  Anonim

–przeczytaj dobrze to co napisał EDWAR, — może wtedy zmienisz zdanie !!! dobrze że zasygnalizował temat, po rozmowie z obecnym właścicielem, ale nie mógł ujawnić jego nazwiska !!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Brawo, Panie M.Z.
Gdzie jest w tym wszystkim UM Mława, opieka społeczna – MOPS?
Od czego oni w końcu są w tym mieście?
Najlepiej nie widzieć problemu i udawać, że go nie ma…

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jak nie wiesz gdzie są te instytucję które wymieniłeś, to ci powiem — A TE INSTYTUCJĘ SA W MŁAWIE, — a to że ich to nie obchodzi, to żadna nowość .!!!!

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x