Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kobiet więcej niż mężczyzn. W Mławie zameldowane jest ponad 30 tysięcy mieszkańców


Zgodnie z ewidencjami Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Mława 31 grudnia 2021 roku w Mławie mieszkało 29 425 osób zameldowanych na pobyt czasowy oraz 755 osób zameldowanych w naszym mieście czasowo.


Wśród mieszkających na stałe więcej jest kobiet (15540) niż mężczyzn (13885). Wśród dzieci i młodzieży do lat 17 przeważają jednak chłopcy (patrz poniższa tabela).’

Dorosłych kobiet na stałe zameldowanych w Mławie mieszka 12 851, dorosłych mężczyzn jest mniej o 13,47 proc., dokładnie 11 120.

Wśród zameldowanych czasowo przeważają mężczyźni – na zarejestrowanych 755 osób jest 390 panów. Przewaga mężczyzn występuje prawie we wszystkich grupach wiekowych – wyjątek stanowi grupa emerycka, w której mamy 4 mężczyzn i 19 kobiet.

Największą grupę zameldowanych w Mławie na pobyt czasowy stanowią osoby w wieku produkcyjnym – ogółem 597 osób.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kos
kos
1 rok temu

A wam chodzi tylko o ten lapsus? Użycie dwa razy zwrotu (słowa) „czasowy’? Czy jeszcze coś co mi umknęło? Tylko pytam, bo nie chcę dostać na starcie 20 minusów.

Obywatel
Obywatel
1 rok temu

Komunikat z Ratusza:
(…) mieszkało 29 425 osób zameldowanych na pobyt czasowy oraz 755 osób zameldowanych w naszym mieście czasowo.
Gdzie tu logika? Będzie okazja zatrudnić następnego nauczyciela w Ratuszu, tym razem polonistę, bo dla sportowców „języka polski być trudna”. Choć moim zdaniem wystarczyłby licealista w tej kwestii.

Wml
Wml
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Kur. …..
Przypier……alacie się o taki błąd? Zwykły ludzki błąd, który może popełnić również polonista. To nie jest błąd ortograficzny czy stylistyczny. Zwykłe wyprzedzenie myśli. Ale fakt, że powinno to być przeczytane przed podaniem do wiadomości.

Gabi
Gabi
1 rok temu
Reply to  Wml

Jesteś wuefistą nudzącym się w ratuszu?

Wml
Wml
1 rok temu
Reply to  Gabi

Nie Gabi, nie jestem żadnym wuefistą i nie mam nic wspólnego z Ratuszem ale naprawdę ludzie popełniają błędy. Ty pewnie też nie raz. Oczywiście, że to powinno być jak najszybciej poprawione ale odnoszę wrażenie, że bardziej nudzą się ci, którzy o tym piszą.

Odwrócony
Odwrócony
1 rok temu
Reply to  Wml

Nie chodzi o ortografię czy stylistykę. Przeanalizuj wpisy w tabelach!. Bzdury

Hrabia Monte Christo
Hrabia Monte Christo
1 rok temu
Reply to  Odwrócony

Wpisy w tabelach sa ok , o czym Ty bredzisz????

Normal
Normal
1 rok temu

A przepraszam drodzy poniżsi komentujący…. Gdzie widzicie problem, błąd……w tabelach.? Hmmmm

Odwrócony
Odwrócony
1 rok temu

Szanowny autorze tego opracowania. Przeczytaj to co jest tu napisane ze szczególnym uwzględnieniem zawartości tabel. No chyba, że jestem ,,niegramotny”.

Wwl
Wwl
1 rok temu
Reply to  Odwrócony

Taki tekst CM otrzymał z biura propagandy w Ratuszu. To jest twórczość ludzi zatrudnionych przez burmistrza. Jakiś sportowiec wziął się za pisanie tekstów.

BACZNY OBSERWATOR
BACZNY OBSERWATOR
1 rok temu
Reply to  Wwl

W Urzędzie Miasta– przede wszystkim pracują albo byli sportowcy albo czynni, poczynając od BURMISTRZA—KOLARZ, Z-CA BURMISTRZA PIŁKARZ , a co na to PANI GRZYWACZ, NACZELNIK WYDZIAŁU PROPAGANDY—była fotoreporter GŁOSU MŁAWY. !!!

Nadający z toalety w ratuszu
Nadający z toalety w ratuszu
1 rok temu

Widze że żuczki z biura propagandy znów minusują. Zobaczymy jaki wynik będzie po godz. 18-tej kiedy efektywniej (niż w Ratuszu) wyjdą z pracy i zasiadą przed komputerem/smartfonem.

BACZNY OBSERWATOR
BACZNY OBSERWATOR
1 rok temu

Ano właśnie tylko po to ten wydział zatrudnia ludzi aby ich oceny i komentarze były zgodne z działaniem ratuszowych znawców !!!!!

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x