Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Już zapłacili mandaty po 2 tys., rekordzista 2,5. Za co?


fot. ilustracyjne


Od 1 stycznia weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Również piesi muszą liczyć się z nowymi wysokimi karami za niektóre przewinienia.

Są już pierwsi kierowcy ukarani za wykroczenia mandatami według nowego taryfikatora. Jak podała płońska policja, takim mandatem w ostatnich dniach, w kwocie 2000 zł., ukarany został kierowca osobowego audi, 32-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna jechał swoim autem drogą krajową nr 7 w kierunku Gdańska. Do kontroli drogowej został zatrzymany na wysokości miejscowości Rybitwy, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. 32-latek pędził w tym miejscu swoim audi aż o 63 km/h za szybko, osiągając prędkość 143 km/h.

Również pierwsze dni obowiązywania nowych przepisów dla niektórych kierowców z terenu powiatu ciechanowskiego skutkowały wysokimi mandatami. Wysokie kwoty mandatów padały głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, trzech kierowców otrzymało mandaty w wysokości 800 zł, jeden w wysokości 1000 złotych. Najwyższy mandat otrzymał kierowca skody, który przekroczył prędkość o 61 km/h w obszarze zabudowanym, w tym wypadku mandat karny wynosił aż 2000 zł. Do tego kierowca skody stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Jak dotąd chyba najwyższy na Mazowszu mandat zapłacił kierowca zatrzymany w Perzanowie koło Ostrołęki. Za przekroczenie w obszarze zabudowanym dozwolonej prędkości o 71 km/h więcej kierowca otrzymał rekordowy mandat w wysokości 2500 zł i stracił prawo jazdy. 

źródło: KPP Płońsk/KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Proceder
Proceder
8 miesięcy temu

Nieroby i patologia dostaje darmowy hajs od rządu ale rząd nie ma swoich pieniędzy, więc kierowcy to idealny punkt zaczepienia.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x