Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do 10 lutego trzeba złożyć deklarację za śmieci na nowym formularzu


W 2022 roku właściciele nieruchomości położonych na terenie Mławy mają obowiązek złożenia nowej deklaracji w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami. Termin złożenia nowej deklaracji upływa 10 lutego 2022 r.


Deklaracje  w wersji elektronicznej dostępne są TUTAJ.

Formularze papierowe można otrzymać w kancelarii ratusza (Mława, Stary Rynek 19).

Uwaga! Od 1 stycznia 2022 r. obowiązują dwa wzory – odrębne deklaracje dla właścicieli budynków jednorodzinnych oraz odrębne dla administratorów budynków wielolokalowych. Prosimy nie wypełniać nowych deklaracji na starych drukach z 2021 roku.

Aby prawidłowo wypełnić nową deklarację, trzeba wiedzieć ile wody zostało zużyte na terenie nieruchomości w roku 2021. Właściciel nieruchomości zużycie to może obliczyć samodzielnie – od wskazania wodomierza głównego z końca roku należy odjąć wskazanie z początku 2021 roku. Obliczenia można dokonać także na podstawie faktur za zużycie wody wystawionych za 2021 roku. W razie braku danych lub faktur w ustaleniu rocznego zużycia wody pomogą pracownicy spółki WOD-KAN. Informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer:  23 654 60 77 lub korzystając z konta  E-BOK na TEJ stronie.

Deklarację należy złożyć osobiście w Urzędzie Miasta Mława albo przesyłać ją na adres Urzędu Miasta Mława za pośrednictwem Poczty Polskiej (Urząd Miasta Mława, Stary Rynek 19, 06-500 Mława) lub elektronicznie za pośrednictwem platformy e-Puap.

Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ oraz: deklaracje TUTAJ i jak płacić za odpady TUTAJ .

Do Państwa dyspozycji są także pracownicy Wydziału Gospodarki Odpadami (ratusz pokój nr 17, tel.: 23 654 32 96 wew. 302 lub 300).

W załącznikach (poniżej) zamieszczamy przykładowo wypełnione deklaracje w sprawie opłaty za odpady.

źródło: UMM

Przykładowo wypełniona deklaracja – budynek jednorodzinny – BEZ OGRANICZENIA

Przykładowo wypełniona deklaracja – budynek jednorodzinny – Z OGRANICZENIEM

Przykładowo wypełniona deklaracja – budynek wielolokalowy – BEZ OGRANICZENIA

Przykładowo wypełniona deklaracja- budynek wielolokalowy – Z OGRANICZENIEM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Urząd Miejski 7 stycznia ma wolne – czyż to nie skandal?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Nie skandal ale ustawowo wolne w zamian za sobotę 1 stycznia

Anonim do Anonimowo
Anonim do Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Skandalem jest, ze urząd jest zamknięty. Połowa pracowników może w tym dniu mieć wolne a druga połowa być w pracy. Tej drugiej połowie, można dać inny termin wolnego. Może Szpital Miejski, również zamkniemy, za 1.01.2021?

Szik
Szik
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ustawowo to jest, że można wykorzystać w dowolny dzień, ale nie zamykać cały UM. Nie kłam.

Xyz
Xyz
1 rok temu

Płacimy więcej za tych co wynajmują domy cudzoziemcom. Czy 20-40 osób zamieszkujących jeden dom i 4-5 osobowa rodziną produkuje tyle samo śmieci? Z całą pewnością nie ale zapłacą tyle samo tyle że licząc na osobę rodziną zapłaci wielokrotność tego co wynajmujący właściciel domów bcokrajowcom. Wstyd dla belfrow zarządzających miastem, że nie potrafią liczyć no ale oni od fikołków nie od liczenia.

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  Xyz

A ci co wynajmują na czarno, to już w ogóle żerują na pozostałych mieszkańcach, np. małżeństwo mieszkające w piętrówce, które całą jedną kondygnację wynajmuje Ukraińcom bez meldunku, zgłaszania do US. Takich rodzin jest w Mławie naprawdę dużo. Taka sama sytuacja jest w blokach, że całe mieszkania wynajmowane są na czarno. Nie dość kurde, że zarabiają na wynajmie, to jeszcze za śmieci płacą mniej.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Xyz

A może oni wynajmują ukraińcom lub ich pocioty, i w tym tkwi drugie dno?

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Xyz

W wielu domach właściciele zakładają działalność gospodarczą jako wynajem lokali i nie podlegają pod system „od wody” tylko rozliczają się bezpośrednio z novago za wystawiane pojemniki i worki „od sztuki” jak każda firma i sklep.Wychodzi taniej i jasno wiadomo za co się płaci.Cały ten system „od wody ” jest jednym wielkim oszukiwaniem mieszkańców. Ratuszowe ludziki napuszczają mieszkańców na siebie nawzajem a najłatwiej szczuć „obcymi”. A przecież widać, że burmistrzowi się kasa nie domyka. Dlaczego nie płacimy jeśli już „od wody” to z bieżącego zużycia-zużyję 10m3 to płacę za wodę 9zł, za ścieki dodatkowo i za śmieci 12,5/m3. Bo za ostatnie 4m-ce wychodzi za mało, bo deszcze padały i wielu nie podlewało ogródka, nie myło kosiarki, roweru czy samochodu, nie zmywali podjazdu. Trzeba było do systemu rozliczeń włączyć wodę zużytą przez całe lato bo im w ratuszu wyszedł spadek zużycia wody jesienią i za mało kasy wpłynie. wprowadzić system workowy albo od mieszkańca i ściśle kontrolować. I najważniejsze—WŁASNE MIEJSKIE WYSYPISKO I WŁASNA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW JAK W CIECHANOWIE I SKOŃCZĄ SIĘ PROBLEMY Z KASĄ

BACZNY OBSERWATOR
BACZNY OBSERWATOR
1 rok temu
Reply to  milo

Wszystko się zgadza w twoim opisie, chodzi przed wszystkim o kasę, ja sam mam wzrost opłat za śmieci aż o 38,- i ta sytuacja będzie dotyczyć wielu mieszkańców, natomiast po pełniłeś błąd co do stawek za wodę bo w 2022 są nastepujące — woda -3,41,- ścieki- 6,06 = 9,46,-. !!! A CO DO CIECHANOWA—aby dorównać temu miastu, to niezbędna jest zmiana WŁADZ MIEJSKICH, ABY W MŁAWIE ZACZĘLI RZĄDZIC, –FACHOWCY A NIE DEVELOPERZY I SPORTOWCY. !!!!

LUSIA
LUSIA
1 rok temu

A gdzie te załączniki z przykładowo wypełnionymi deklaracjami ?

LUSIA
LUSIA
1 rok temu
Reply to  LUSIA

dziękuję ,teraz się pojawiły 🙂

Kuba
Kuba
1 rok temu

No nieźle, nieźle….
Dlaczego do śmieci brany jest teraz cały rok? – bo ludzie się mniej brudzą w okresie zimowym?- mniej piorą, rzadziej się kąpią, nie podlewają ogródków i tym samym miasto ma mniejsze wpływy do budżetu za śmieci?
Wiadomo ogólnie, że najwięcej wody idzie tam gdzie są dzieci, bo w okresie letnim – częste kąpiele, bywa, że nawet kilka razy dziennie, częstsze pranie, bo dzieciaki brudzą się niemiłosiernie.
Pan burmistrz wprowadził nowe zasady, bo chodzi o to, że pan burmistrz dba o większy przyrost naturalny i dba o to żeby rodziny z małymi dziećmi w okresie zimowym też dużo płaciły za śmieci, a ci mający ogródki przydomowe też niech płacą, a co.
No… średnia roku może i wyjdzie zadowalająca…

Pani Grzywacz, a co jeśli w ciągu roku w danej nieruchomości ubyło mieszkańców i ta średnia roczna będzie całkowicie nieadekwatna, do obecnego zużycia. Czy przewidzieliście jakieś indywidualne podejście do takich przypadków gdzie mieszkańców ubyło lub przybyło?

Pani Grzywacz, znów się czepiam, nieprawdaż? Jestem niesprawiedliwy oczywiście.

Ama
Ama
1 rok temu
Reply to  Kuba

Przecież rodziny z dziećmi nie zapłacą więcej niż 149 z groszami bez względu na to że będą mieć większe zużycie. Raczej samotni i pary które dbają o higienę zapłacą za duże rodziny.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Ama

Te pretensje lub podziękowania to już do PIS-u.
Ciekawe jak ujmą 10 czy 20 ukraińców mieszkających w jednym mieszkaniu? Jako jedno gospodarstwo domowe?
Tam gdzie mieszkają 2 rodziny, np. rodzice + ich syn z rodziną to też będzie jedno gospodarstwo domowe (obojętne czy prowadzą wspólne gospodarstwo czy oddzielne)?
Przydałyby się dodatkowe wyjaśnienia.

Sese
Sese
1 rok temu
Reply to  Lol

A ja chcę podziękować PiSowi . W końcu możemy kompać się ile chcemy bez stresu na rachunki na śmieci .

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Sese

A gdzie ty byłaś do tej pory, że się nie kompalas, no ale dopiero za PiS odzylas, mogę to zrozumieć bo łaźnie miejska zlikwidowali, dla STRAZY MIEJSKIEJ, !!!

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Ama

i też nie nie zaplacą więcej niż 149. To jest właśnie KOMUNA- WSZYSCY RÓWNO mają prze***ane. A kto nie płacił a powinien dalej nie będzie płacił bo wszyscy pozostali za niego zapłacą…

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Kuba

Zostawmy ta Panią Grzywacz, bo ona sama już nie wie co ona moa robić w tym wydziale propagandy.Wątpię aby Pan Burmistrz tak bardzo się przejmował przyrostem naturalnym, raczej powinien uruchomić te swoje służby / co robi i od czego jest STRAZ MIEJSKA,/
skoro miasto nie ma informacji, o zakwaterowaniach, AZ CZTERECH TYSIĘCY OBCOKRAJOWCOW, przecież muszą gdzieś mieszkać??? DZIWNE ZE MIASTO NIE MA TAKICH INFORMACJI !!! —

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x