Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zapłacił fałszywą dwusetką. Jest nagranie z monitoringu


Wydział Kryminalny mławskiej komendy Policji prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa. Sprawca posłużył się imitacją banknotu o nominale 200 zł, płacąc za zakupy w jednym z mławskich sklepów. Oszusta zarejestrowała kamera monitoringu. Policja ostrzega przez oszustwem z wykorzystaniem łatwo dostępnych banknotów, przypominających oryginalne, opatrzonych napisem „souvenir”.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z osiedlowych sklepów. Młody mężczyzna zapłacił za zakupy imitacja banknotu o nominale 200 zł. Poza towarem, ekspedientka wydała mu resztę. Dopiero po chwili  zorientowała się, że została oszukana. To młody mężczyzna z unieruchomionym przedramieniem. Zarejestrował go monitoring w sklepie.

Policja ostrzega przed tego typu oszustwami, banknot na pierwszy rzut oka przypomina oryginał. Opatrzony jest jednak napisem „ Souvenir nie jest środkiem płatniczym”. Wystarczy chwila nieuwagi by dać się oszukać. Posłużenie się takim banknotem to przestępstwo, za które grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje umożliwiające ustalenie sprawcy, proszone są o pilny kontakt z Policją. Informacje można przekazywać anonimowo. Kontakt pod numerami telefonów 47 703 62 00 (dyżurny KPP w Mławie) 47 703 62 57 ( WK KPP w Mławie). Informacje można także przesyłać na skrzynkę Facebook Policja Mława.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
passat w tdi
passat w tdi
1 rok temu

po stroju widać że element. a może ekspedientka mówiła z jakim akcentem zamawiał tylko Państwo nie piszecie z poprawności a taka cecha również ułatwia identyfikację? przy przestępstwach nie ma poprawności – bo to nas zniszczy!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x