Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rok 2021 w Mławie. Mniej urodzeń, więcej zgonów i tymczasowych mieszkańców


Jak wygląda rok 2021 w miejskich statystykach? Jest  mniej urodzeń, więcej zgonów, a w 2021 roku Mławie ubyło stałych obywateli. Za to czasowo zameldowano ponad 4000 osób. Było też więcej ślubów niż w ostatnich latach.


O 150 osób zwiększyła się w stosunku do roku 2020 liczba zgonów zarejestrowanych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mławie. W mijającym roku pożegnaliśmy 658 osób, równocześnie powitaliśmy na świecie 368 najmłodszych obywateli naszego miasta. Liczba urodzeń spadła w stosunku do roku 2020 o 99 (rok wcześniej zarejestrowaliśmy 467 noworodków). Najpopularniejszymi żeńskimi imionami 2021 roku są Marcelina, Maja i Pola. Wśród chłopców najwięcej jest Antonich, Mikołajów oraz Jakubów.

Zdecydowanie więcej mieszkańców Mławy postanowiło zawrzeć związek małżeński i odnotować to w mławskim USC. Takich par było 198, a więc o 42 więcej niż rok temu, i o 15 – niż w 2019 roku.

Wydział Spraw Obywatelskich wydał 2422 dowody osobiste, odnotował 281 zgłoszeń utraty tego dokumentu, dla 347 osób potwierdził Profil Zaufany.

W 2021 roku Urząd zameldował 391 osób, wymeldował 311 i przemeldował 534. Na pobyt czasowy zameldowano 4136 osób, w tym 3941 cudzoziemców.

Stan na 27 grudnia 2021 r.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przemek
Przemek
7 miesięcy temu

Więcej Ukraińców robiących za miskę ryżu, a i niech zgadza się kasa u burmistrza. Ile dostał podwyżki? A ile dostanie podwyżki pracownik z Mławy

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Nie ma się czym ekscytować.
Panie burmistrzu… coś słabe efekty przynosi to hasełko „zamieszkaj w Mławie”, a w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej.

Normal
Normal
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

A Ty się z tego cieszysz……

WTF
WTF
7 miesięcy temu
Reply to  Normal

cieszy się wg starego hasła : cym gorzej tym lepiej.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  WTF

„Moze” ty z takiego założenia wychodzisz. Nie znasz, nie oceniaj, „mundralo”.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Normal

Gdyby to nie było puste hasło tylko poparte działaniami dla dobra mieszkańców, to myślę, że rzeczywiście można by było być dumnym z zamieszkania w Mławie, ale to jest puste hasło niczym nie poparte. Podatki wysokie, opłaty nie tylko za śmieci wysokie, dla mieszkańców robi się Mławie bardzo mało. W sumie to o mieszkańców nie dba się w ogóle poza małymi wyjątkami jakimi są bonzowie tego miasta. O mieszkańcach ratusz przypomina sobie dopiero przed wyborami i wtedy burmistrz im nadskakuje, ale myślę, że to jednak za mało. Wystarczy spojrzeć tylko na sąsiedni Ciechanów: ile tak atrakcji, udogodnień na ciechanowian.
Ech, szkoda słów bo znajomy królika i tak nic nie pojmie, będzie bronił swego pana, bo bez niego nie miałby ciepłej posadki.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Słuszna ta ocena, a ci znajomi tego „królika” to wyłącznie pracownicy Ratusza !!!

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x