Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rok 2021 w Mławie. Mniej urodzeń, więcej zgonów i tymczasowych mieszkańców


Jak wygląda rok 2021 w miejskich statystykach? Jest  mniej urodzeń, więcej zgonów, a w 2021 roku Mławie ubyło stałych obywateli. Za to czasowo zameldowano ponad 4000 osób. Było też więcej ślubów niż w ostatnich latach.


O 150 osób zwiększyła się w stosunku do roku 2020 liczba zgonów zarejestrowanych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mławie. W mijającym roku pożegnaliśmy 658 osób, równocześnie powitaliśmy na świecie 368 najmłodszych obywateli naszego miasta. Liczba urodzeń spadła w stosunku do roku 2020 o 99 (rok wcześniej zarejestrowaliśmy 467 noworodków). Najpopularniejszymi żeńskimi imionami 2021 roku są Marcelina, Maja i Pola. Wśród chłopców najwięcej jest Antonich, Mikołajów oraz Jakubów.

Zdecydowanie więcej mieszkańców Mławy postanowiło zawrzeć związek małżeński i odnotować to w mławskim USC. Takich par było 198, a więc o 42 więcej niż rok temu, i o 15 – niż w 2019 roku.

Wydział Spraw Obywatelskich wydał 2422 dowody osobiste, odnotował 281 zgłoszeń utraty tego dokumentu, dla 347 osób potwierdził Profil Zaufany.

W 2021 roku Urząd zameldował 391 osób, wymeldował 311 i przemeldował 534. Na pobyt czasowy zameldowano 4136 osób, w tym 3941 cudzoziemców.

Stan na 27 grudnia 2021 r.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przemek
Przemek
19 dni temu

Więcej Ukraińców robiących za miskę ryżu, a i niech zgadza się kasa u burmistrza. Ile dostał podwyżki? A ile dostanie podwyżki pracownik z Mławy

Anonimowo
Anonimowo
19 dni temu

Nie ma się czym ekscytować.
Panie burmistrzu… coś słabe efekty przynosi to hasełko „zamieszkaj w Mławie”, a w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej.

Normal
Normal
19 dni temu
Reply to  Anonimowo

A Ty się z tego cieszysz……

WTF
WTF
19 dni temu
Reply to  Normal

cieszy się wg starego hasła : cym gorzej tym lepiej.

Anonimowo
Anonimowo
18 dni temu
Reply to  WTF

„Moze” ty z takiego założenia wychodzisz. Nie znasz, nie oceniaj, „mundralo”.

Anonimowo
Anonimowo
18 dni temu
Reply to  Normal

Gdyby to nie było puste hasło tylko poparte działaniami dla dobra mieszkańców, to myślę, że rzeczywiście można by było być dumnym z zamieszkania w Mławie, ale to jest puste hasło niczym nie poparte. Podatki wysokie, opłaty nie tylko za śmieci wysokie, dla mieszkańców robi się Mławie bardzo mało. W sumie to o mieszkańców nie dba się w ogóle poza małymi wyjątkami jakimi są bonzowie tego miasta. O mieszkańcach ratusz przypomina sobie dopiero przed wyborami i wtedy burmistrz im nadskakuje, ale myślę, że to jednak za mało. Wystarczy spojrzeć tylko na sąsiedni Ciechanów: ile tak atrakcji, udogodnień na ciechanowian.
Ech, szkoda słów bo znajomy królika i tak nic nie pojmie, będzie bronił swego pana, bo bez niego nie miałby ciepłej posadki.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
18 dni temu
Reply to  Anonimowo

Słuszna ta ocena, a ci znajomi tego „królika” to wyłącznie pracownicy Ratusza !!!

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x