Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Paszporty covidowe, maseczki i dystans. GIS podał rekomendacje dla organizatorów zabaw sylwestrowychWszyscy pracownicy w trakcie zabawy powinni nosić maseczki i często dezynfekować dłonie. Środki powinny być w ogólnodostępnych miejscach, takich jak wejścia i wyjścia z sali, czy toalety. Powinny zostać udostępnienie pojemniki na zużyte maseczki, jednorazowe rękawiczki oraz inne odpady, preferowane są kosze bezdotykowe.

Dodatkowo pracownicy, którzy mają bliski kontakt z gośćmi powinni posiadać aktualny paszport covidowy lub status ozdrowieńca nie starszy niż 180 dni.

Regulamin wydarzenia opracowany przez organizatora ma uwzględniać zapisy w zakresie bezpieczeństwa epidemicznego, czyli klauzulę RODO umożliwiającej organizatorowi wgląd do certyfikatów COVID uczestników, a także, w razie konieczności, udostępnienie organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej danych osób z kontaktu z osobą zakażoną, a także okazanie przez uczestnika certyfikatu COVID przy wejściu na imprezę jeśli w miejscu wydarzenia znajduje się już określony prawem limit osób. Organizatorzy zabawy muszą zostać poinformowani z wyprzedzeniem o akceptacji regulaminu imprezy i obowiązku przestrzegania jego zapisów, co jest równoznaczne z uczestnictwem w wydarzeniu.

Osoby, które organizują imprezy sylwestrowe mają się zastosować do aktualnego na dzień 31 grudnia 2021 r. rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Organizator zabawy sylwestrowej powinien zweryfikować osoby zaszczepione i niezaszczepione przeciwko COVID-19 poprzez skontrolowanie kodów QR na wejściu i zapewnienie, aby osoby niezaszczepione przedstawiły wyniki testu na koronawirusa, które nie są starsze niż 48 godzin od wejścia na imprezę sylwestrową.

Wykonawcy oraz artyści występujący podczas zabawy, w trakcie swoich występów muszą zachować odległość co najmniej 1,5 metra pomiędzy sobą, jeśli jest to tylko możliwe. Wszelkie narzędzia potrzebne im do charakteryzacji, jeśli tylko nie będą jednorazowe, powinny być zdezynfekowane przez ich użyciem. Jak wskazał w swych rekomendacjach GIS, na terenie imprezy sylwestrowej pomieszczenia powinny być dobrze wietrzone, a sprzątanie i dezynfekcja toalet powinny się odbywać ze zwiększoną częstotliwością, czyli minimum raz na godzinę. Używanie nadmuchowych suszarek do rąk jest zakazane.

W związku z tym, że dużo imprez sylwestrowych odbywa się na świeżym powietrzu przygotowano wytyczne także dla ich organizatorów. Uczestnicy zabawy plenerowej mają obowiązek zachowania co najmniej 1,5-metrowej odległości pomiędzy sobą oraz mieć zakryte usta i nosy. Dodatkowo powinna być zapewniona odpowiednia do liczby uczestników liczba dostępnych toalet i umywalek przenośnych z dostępem do wody, mydła i środków do dezynfekcji, z obsługą, która regularnie je myje i dezynfekuje.

Teren widowni powinien zostać bardzo wyraźnie oddzielony, co ma pomóc uniknąć mieszania się uczestników imprezy z osobami postronnymi, czyli na przykład spacerowiczami.

źródło: GIS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
świadomy obywatel
świadomy obywatel
2 lata temu

stop segregacji sanitarnej !!!! popierając stajecie sie jak faszycisi w 1939 roku ! ludzie zastanówcie się to tylko wirus przeziebieniowy, nalpeszego w Nowym Roku !

Yureck
Yureck
2 lata temu

Co ty pleciesz…. Nie przeraża cię ilość zgonów i hospitalizacji? Nie chcesz, to się nie szczep, ale do zasad sanitarnych masz obowiązek się stosować.

Dojarz krów
Dojarz krów
2 lata temu
Reply to  Yureck

Czy dla ciebie znakowanie ludzi jest akceptowalne, czy to cię nie przeraziło (nie jestem przeciwnikiem przestrzegania zasad sanitarnych jak maseczki, odstępy, dezynfekcja, unikanie tłumów)?
Znam państwa które mają taką tradycję , a jedno z nich niedawno wprowadziło znowu coś takiego na szczęście w formie opasek. Niestety jeśli społeczeństwa się nie opamiętają to może przyjdzie czas i na tatuaże.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Dojarz krów

To nie pañstwa, ani rządy segregują ludność. Zrobił to SARS Cov-2. Nie może być tak, że osoba podejrzewana o zachorowanie (w obecnej chwili statystycznie każdy) robi, co chce. Stąd testy na lotniskach. Ludność ma prawo drogę bronić przed przedwczesnymi zgonami. Odnośnie szczepieñ, to znam lekarzy (nie w Polsce), którzy mając pacjentów zaszczepionych w ciężkim stanie (są też i tacy z racji wielochorobowości) i niezaszczepionych w pierwszej kolejności ratowali tych, którzy dali szansę szczęściu. A jak moce przerobowe były, to ich ratowali. Jeśli nie? ¡Adiós amigos!

Yureck
Yureck
2 lata temu

,,Powinien zweryfikować” . Dobre! Pañstwo z dykty! Już widzę „ruch oporu” krzyczący: „stop segregacji sanitarnej!” „Bezmózgowcy” dadzą głos. Wyrazy współczucia dla pracowników (którzy chronią siebie i innych) tego typu przybytków, którzy będą mieli do czynienia z egoistami i głupkami. Nieświadomość zagrozeñ w tym wypadku daje pewien spokój ducha. Do czasu!

Mława
Mława
2 lata temu
Reply to  Yureck

A ten nawiedzony od roku to samo klepie co za poje….

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Mława

„Mlawa”. Zmieñ nicka na „Baran”, „Moron” itd. Poza tym powiedz, co TY wniosłeś do światowej… Eeee… krajowej kultury, nauki, a może sztuki, Miernoto? Marny Człowieczku. Spoleczeñstwo nawet nie odczuje braku twojego istnienia. A idzie sądny rok. Większość modeli matematycznych przewiduje kaput dla takich, jak ty. Mam.nadzieję, że nadal nie jesteś zaszczepiony „szczypawką”. Tak 3maj!

Trzeźwy KoziDragg
Trzeźwy KoziDragg
2 lata temu
Reply to  Yureck

Ponownie zwrócę się do ciebie jako mądrzejszego od pozostałych ( oczywiście w twoim mniemaniu)
Przykład Francji, Hiszpanii ,Portugalii , Włoch
Dawaj cwaniaku
Wyszczepieni w 80 -90 procentach i co się dzieje?

Sromikron ich zaatakował?
Przeszedłem to gunwo i niemam zamiaru się szczepić
Nie krytykuje tych którzy to zrobili a ty co robisz?

Zostań tam gdzie jesteś i nadal bądź jak piesek na smyczy.
Po co się pocisz każdego dnia żeby wypisywać tą propagandę.
Wolny człowiek ma prawo wyboru i korzysta z niego do póki może

Wszystkiego dobrego w nowym roku

Yureck
Yureck
2 lata temu

Skoro tak uważasz, cóż… Bardziej doświadczeni recenzowali moje „wypociny”. Niby coś tam, coś tam umiem. A wracając do naszych baranów: beeeeeee? sprawdź „se” ilość zgonów na 100 tysi. We Francji HISZPANII i Włoszech oraz Portugalii. I się nie szczep, (po)Wolny (umysłowo) Człeku. Selekcja naturalna. W telegraficznym skrócie wizja segregacji sanitarnej: zaszczepieni- raczej przeżyją srednio 3 doby na oddziale i wyjdą do domu, niezaszczepionych w większości prxypadków będzie się chować. Do piachu! Selekcja, to była m.in. w Lombardii. Nie wiedziałeś? Jak mi przykro.

Yureck
Yureck
2 lata temu

„Niemam” (pisane łącznie, bo analfabeta nie zrozumi) zamiaru cię przekonywać. Gdybyś jednak zechciał organy na cele naukowe przekazać, byłoby fajnie.

Dojarz krów
Dojarz krów
2 lata temu
Reply to  Yureck

Przeczytaj i pomyśl nie komentuj.
30.12.2020
12955 nowych przypadków koronawirusa

Dojarz krów
Dojarz krów
2 lata temu
Reply to  Yureck

Przeczytaj i pomyśl nie komentuj
30.12.2020
12955 nowych przypadków koronawirusa
Zmarło 565 osób
30.12.2021
14325 nowych przypadków koronawirusa
Zmarło 709 osób
Na 30 grudnia 2021 roku jest zaszczepionych powyżej 50 procent społeczeństwa do tego dochodzą ozdrowieńcy, którzy Z całą pewnością mają odporność.
Rok temu szczepienia się rozpoczynały i było mniej zachorowań niż dziś.
Czy ktoś mądrzejszy ode mnie może wyciągnąć logiczne wnioski z tych liczb i je tu zaprezentować (chcę się upewnić czy nie popadam w jakąś fobię i że potrafię jeszcze logicznie myśleć).
Co do treści artykułu uważam, że każdy po takiej imprezie powinien odbyć kwarantannę.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Dojarz krów

Sorry. Większość zmarłych niezaszczepiona. Porownaj statystyki Wloch, Hiszpanii, Niemiec itd. itp. Pislandia wypada marnie. Połowa Wolaków jest NIEZASZCZEPIONA. Uwaga! Wakcyna NIE CHRONI przed samym zakażeniem! Możesz się zarazić, stąd konieczność używania masek choćby typu FFP2, N-95 (a nie szmat). Szczepienie DRASTYCZNIE zmiejsza ryzyko zgonu, powikłañ i hospitalizacji. Nie chcesz? To się nie szczep! Ale cudów też nie oczekuj. Jestem absolutnie za twardą segregacją sanitarną, jaką mamy we Włoszech i nie tylko. Niezaszczepiony? Oooops. Do kina, ristorante i teatru pksu i pociągu nie wchodzisz. I to jest prawdziwa walka z epidemią. A nie pisowskie lamusy i ściemniacze. Green Pass. A nie? To wypad!

Do Dojarza Krów.
Do Dojarza Krów.
2 lata temu
Reply to  Dojarz krów

To jest tylko statystyka. Statystyka służy do analizy a nie do cytowania i należy patrzeć na nią poprzez posiadane dane. 1. Szczepionka nie zapobiega chorobie a umożliwia jej łagodniejszy przebieg. W zeszłym roku były obostrzenia a w tym ich praktycznie nie ma. To szkoły i dzieci są głównymi transmiterami, gdzie później w domach następują kolejne zakażenia. Dlatego mamy w tym roku, tak dużo wykrywanych przypadków choroby. 2. Teraz patrzymy na przypadki śmiertelne. Tak, szczepieni również umierają. Jest ich zdecydowanie mniej ale i to jest bardzo ważne, jest to grupa osób w podeszłym wieku z wieloma chorobami dodatkowymi. W takiej grupie śmiertelność jest bardzo wysoka, bez covidu. Tym się jednak, te dane w zasadniczy sposób różnią. Przekładając na bardziej przystępny język, wśród niezaszczepionych umiera zdecydowanie więcej osób spośród grup poniżej progu starości, wśród zaszczepionych natomiast, umierają głównie Ci, z grupy w naturalny sposób stojący na przepaścią, z grupy osób bardzo zaawansowanych wiekiem z wielochorobowoscią. To pokazuje skuteczność szczepień i zasadność ich indywidualnego wykonania. 3. Co do podanych pojedynczych dni i liczby zgonów. Proszę spojrzeć na ich tygodniowy rozkład w analogicznym okresie rok do roku. Różnica jest prawie trzykrotna.

Dojarz krów
Dojarz krów
2 lata temu

Różnica jest przez ten tydzień ale znów na niekorzyść roku 2021 ze szczepieniami. Chyba że mam wielkie problemy ze wzrokiem. To po pierwsze.
2. Ja nie podałem żadnych wyników statystycznych tylko suche dane. Nie podaję żadnych średnich ważonych, geometrycznych czy nawet arytmetycznych, żadnych wskaźników nie wiadomo jak liczonych, a przede wszystkim odnoszę się do tej samej populacji.
Te uwagi powinieneś skierować do Yurecka, bo to on używa wskaźników w dodatku z innych państw gdzie uwarunkowania są zupełnie inne niż u nas(zaufanie do służby zdrowia, ilość zgonów w pierwszej fali itp).
2
Jeśli ktoś śledzi na bieżąco informacje to na pewno zauważył , że co jakiś czas „zdarza” się lekarz który nie wytrzymuje tej paranoi i mówi, że nie widzi różnicy między zachorowaniami wśród szczepionych i nieszczepionych ale szybko zostaje sprowadzony do parteru i siedzi cicho. Niestety informacje takie szybko znikają z sieci.
Jednym z najlepszych przykładów jest przypadek z Izraela gdzie na ileś pacjentów chorych ponad 60 procent to zaszczepieni. Ale to pewnie przypadek.
Po za tym wszystkim to co piszesz to tylko statystyki. Czyż nie

Do Dojarza Krów.
Do Dojarza Krów.
2 lata temu
Reply to  Dojarz krów

Izrael. Izrael, to doskonały przykład. 500 zachorowań dziennie, wydaje się mało ale tam tez i populacja jest mniejsza, bo 9,2 ml. Z tych zachorowań, średnio mają 1-2 zgony dziennie i to u osób z najstarszej grupy wiekowej z chorobami towarzyszącymi, co jest oczywiście w tej grupie naturalne. Z tych 9,2 ml, zaszczepionych jest 6,5 ml ale 4 ml trzecią dawką.
Jeszcze raz proszę przeczytać ze zrozumieniem. SZCZEPIONKA NIE CHRONI PRZED CHOROBĄ A UMOŻLIWIA PRZEŻYCIE. Zachorowania będą występować, bo w organizmach osób zakażonych, dochodzi do mutacji i powstawania nowych odmian wirusa. W organizmach osób zaszczepionych, ta mutacja jest znacznie ograniczona. Dlatego skuteczność szczepień zależy od realizacji programu a nie indywidualnych wyborów. Wirusy różnią się od siebie i dlatego jedne łatwiej kontrolować inne trudniej. Przykładem jest choroba Heinego-Medina. Kiedyś powszechna. Obecnie zapomniana. Szczepienie obowiązkowe wykonywane u dzieci w sposób trwały ją ograniczyły. Gruźlica, jest równie dobrym przykładem, choć to jest zakażenie bakteryjne. 1/3 mieszkańców ziemi, miała kontakt z tą bakterią. Kiedyś zbierała pokaźne żniwo. Teraz?? Teraz nie, bo tez jest szczepienie.

Dojarz krów
Dojarz krów
2 lata temu

W sumie prawie wszystko to prawda ale proszę napisać co ile miesięcy i ile dawek przypominających otrzymują ludzie przeciwko odrze, polio, gruźlicy itp.
Porównywanie dzisiejszej epidemii do w/w chorób to jest czysta propaganda mająca wpłynąć na tych, którzy są przeciwni tym szczepieniom.
Dlaczego nikt nie porówna tego wirusa do wirusa grypy? Kilkadziesiąt lat szczepień a ludzie dalej chorują ale co tam ważne że szczepionki się sprzedają.
A teraz będzie luksus dwa w jednym szczepionka od grypy i SARSa w jednym.
Jeszcze zero odpowiedzialności dla koncernów za to co produkują i mają świat idealny do wielkich eksperymentów naukowych.
Już tylko mały kroczek dzieli ich od pełni szczęścia – obowiązek szczepień na całym świecie.

Do Dojarza Krów.
Do Dojarza Krów.
2 lata temu
Reply to  Dojarz krów

Właśnie dlatego wcześniej napisałem aby czytać ze zrozumieniem. Wirusy się różnią, bakterie również. Ten wirus się mutuje. Jak nie mutuje, to nie ma problemu. Jedna szczepionka wystarczy. Na gruźlicę, choć to jest bakteria, wystarczy jedna szczepionka. Ten wirus, ma taką zdolność. Dzięki temu może ominąć zabezpieczenie jakim jest szczepionka. Mutuje się w organizmie osób, które zakaża. Nie mutuje natomiast w organizmie osoby zaszczepionej. O to jest cała walka. Niestety w obecnym świecie i mobilności, jest to niemożliwe aby wygasić w ten sposób epidemie. Ta zdolność mutacji, może tez nam sprzyjać. Z groźnego wirusa, może zmutować w kierunku szybszej zakażalnosci i małej szkodliwości, wypierając wcześniejsze wersje. Sęk tylko w tym, aby dożyć do tego.
Koncerny odpowiadają za skład jakościowy i za to ponoszą odpowiedzialność. Szczepienie nie jest eksperymentem, ponieważ w badaniach przedrejestracyjnych wzięło udział ponad 50.000 ludzi. Leki na bazie mRNA są stosowane od kilku lat w leczeniu chorób nowotworowych. Trwa badanie trzeciej fazy, gdzie obserwuje się w dalszym ciągu, jak długo organizm jest uodporniony a każde badanie JEST EKSPERYMENTEM. Notuje się również, wszystkie działania niepożądane. Później wyciąga się wnioski. Wszystkie nowe leki i szczepionki, są w ten sam sposób wprowadzane i później w czasie obserwowane.
Należy przeczytać zasady procesu rejestracji szczepionek i leków aby w ogóle na ten temat zabierać głos. Informacje z Facebooka są nieodpowiednie. Proponuje lekturę Amerykańskiej Agencji Leków FDA i Europejskiej EMA, bo już nie mam siły podstaw tłumaczyć. Jak grochem o ścianę.
Porównanie do wirusa grypy jest słuszne. Wirus grypy szybciej mutuje ale również mutuje. Raz jest groźniejszy a raz nie. Możemy tez porównać do wirusa świńskiej grypy. Ta pod nazwą HISZPANKI zabiła 100.000.000ml ludzi(atakowała młodych 20-40lat).
Tak szczepionki się sprzedają I BARDZO DOBRZE. Bo niby kto by miał się produkcją i wymyślaniem NOWYCH leków zajmować, jak by miał na tym nie zarobić? To pieniądz niesie postęp. Dlaczego? Bo tak jest świat zbudowany. Dlatego mamy tez tak niebywały postęp medycyny i nie ma już co z tego afery robić. Za darmo pracujesz? Dla Idei?
Co ciekawe ale wbrew pozorom, ta szczepionka nie jest dużym zyskiem dla firm. Pfizer zanotował 19% spadek w tym roku. W USA szczepionka jest rozdysponowana w społeczeństwie po kosztach a Kongres USA, ma wgląd do księgowości firmy w tym zakresie. To jest raczej prezentacja możliwości i potęgi samej firmy. W najbliższym czasie technologia mRNA, będzie dominującą w specjalistycznym lecznictwie z uwagi na skuteczność, taniość i dostępność.

Do Trzeźwy …..
Do Trzeźwy …..
2 lata temu

No właśnie, co się dzieje? Proszę przejrzeć statystykę. Liczba ludności, ilość zachorowań dziennie, liczbę zgonów dziennie, charakterystykę społeczeństwa(liczne grupy migrantów, niezasymilowane społeczności) i na końcu popatrzeć na wynik. Jesteśmy pierwsi w statystyce śmierci, przy mniejszej liczbie ludności, jednorodnej, rozumiejącej jeden wspólny język(to ma znaczenie((teoretyczne)), dla zrozumienia przekazu medycznego, zaleceń i wykonania programu ochronnego).

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x