Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Święta, wolne dni i długie weekendy. Jak będzie w przyszłym roku?


Już dziś warto pomyśleć o tym, jak zaplanować sobie urlopy na przyszły rok. Pomoże nam w tym kalendarz świąt i wolnych ustawowo dni. Znajomość tych dat pozwoli nam tak zaplanować wolne w pracy, aby urlop nieco wydłużyć.


W Polsce zgodnie z ustawą obowiązuje 13 dni przypadających na różne święta, które są dniami wolnymi od świadczenia pracy przez pracowników. W przyszłym roku układ świąt daje nam trzy długie weekendy i dodatkowy dzień wolny, który pracodawca musi wyznaczyć za święto przypadające na sobotę.

I tak: Nowy Rok (1 stycznia) w 2022 roku wypada w sobotę, w związku z czym pracodawcy mają obowiązek wyznaczenia pracownikom dodatkowego dnia wolnego.

Pierwszy weekend możemy wydłużyć już w styczniu ze względu na Święto Trzech Króli, które przypada na czwartek, 6 stycznia.

W związku z tym, że jak już wspomnieliśmy, Nowy Rok przypada w sobotę, wiele firm oraz jednostek samorządu terytorialnego ogłasza właśnie dzień 7 stycznia wolnym od pracy.

Kolejny długi weekend wykorzystać możemy w tzw. „Majówkę”. Święto 3 maja wypada bowiem we wtorek.

Boże Ciało przypada w czwartek, 16 czerwca. To także okazja do przedłużenia dni wolnych od pracy. Wystarczyć zabezpieczyć sobie urlopem piątek, 17 czerwca.

W poniedziałek, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego, co za tym idzie, to także szansa na przedłużony odpoczynek. Podobną sytuację mamy w piątek, 11 listopada, czyli w Święto Niepodległości.

Święta Bożego Narodzenia w roku 2022 wypadają w weekend, który zostanie wydłużony do poniedziałku, ze względu na wolny od pracy drugi dzień świąt.

Kalendarz świąt w 2022 roku:

1 stycznia – Nowy Rok (sobota)

6 stycznia – Święto Trzech Króli (czwartek)

17 kwietnia – Wielkanoc (niedziela)

18 kwietnia – drugi dzień Świąt Wielkanocnych (poniedziałek)

1 maja – Święto Pracy (niedziela)

3 maja – Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja (wtorek)

5 czerwca – Zielone Świątki (niedziela)

16 czerwca – Boże Ciało (czwartek)

15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego (poniedziałek)

1 listopada – Wszystkich Świętych (wtorek)

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości (piątek)

25 grudnia – Boże Narodzenie (niedziela)

26 grudnia – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (poniedziałek)

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x