Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawdź kiedy odbierają śmieci. Zmiany w harmonogramie


Od 1 stycznia 2022 roku odpady komunalne będą odbierane na podstawie nowych harmonogramów. Na dotychczasowym poziomie pozostaje częstotliwość odbioru poszczególnych frakcji.


Jak podaje ratusz, zastosowano nowy podział miasta na rejony. Będzie ich mniej, a dla  nieruchomości na niektórych ulicach zmieni się dzień tygodnia, w którym będą odbierane odpady. Harmonogram dla budynków jednorodzinnych zawiera także wskazanie terminu zbiórki drzewek świątecznych. Dla budynków wielolokalowych zmianie ulegają dni tygodnia wyznaczone na odbiór, przy czym odbiór wszystkich wysegregowanych frakcji odpadów, poza zmieszanymi będzie się odbywał tego samego dnia. Poniżej harmonogramy na pierwsze półrocze 2022 roku.

Budynki jednorodzinne

Budynki wielorodzinne

Nieruchomości niezamieszkałe

Jak zapewnia urząd miasta frakcje nie będą z tego powodu mieszane ze sobą. Zmiany organizacyjne po stronie podmiotu odbierającego zmierzają do racjonalizacji nakładów pracy i transportu przy zachowaniu poziomu jakości usługi. Umożliwią m.in. racjonalne wykorzystanie dwukomorowych śmieciarek, którymi podmiot dysponuje od jakiegoś czasu.

Dla budynków wielolokalowych także wyznaczono odrębny termin na zbiórkę drzewek świątecznych. Drzewka świąteczne w terminach ich zbiórek można wystawić przed posesję lub w miejscu zbierania odpadów komunalnych w całości, bez rozdrabniania. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Poza terminami zbiórki konieczne będzie rozdrobnienie drzewka i umieszczenie go w worku/pojemniku na bioodpady, a to nie zawsze jest proste.

W marcu wyznaczono terminy zbiórek mobilnych bezpośrednio z nieruchomości odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Terminy zbiórek mobilnych można sprawdzić poniżej:

 

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kaczor
kaczor
2 lata temu

Gdyby tak jeszcze te grafiki były bardziej czytelne lub podany byłby link do odpowiedniej strony UM to byłoby miodzio.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x