Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Głośno zrobiło się o Mławskiej Lodówce Społecznej


Inicjatywa dwóch mławskich przewodniczących zarządu osiedla Kamila Przybyszewskiego i Szymona Wyrostka została dostrzeżona nie tylko lokalnie. Tym działaniem zainteresowała się też telewizja regionalna, przez co była okazja zaprezentować Mławę na pewno w dobrym świetle. Jak się okazuje wystawiona kilka dni temu na pasażu Osiedla Książąt Mazowieckich lodówka błyskawicznie zapełnił się różnymi produktami. Program  został wyemitowany w Kurierze Mazowieckim wczoraj.


– Sam jestem zszokowany, że tak mocno i szybko lodówka się zapełniła. Wśród darów niektóre produkty są drogie, a wszystkie fajnie zapakowane i opisane. Sam zachęcam i proszę też czytelników Codziennika Mławskiego o zachęcanie osób potrzebujących do korzystania z tej żywności. To żaden wstyd, a skorzystać z niej można o każdej porze dnia i nocy – mówi Kamil Przybyszewski.

Jestem już bardzo zadowolony z reakcji mieszkańców. Chcemy jeszcze zachęcić ludzi potrzebujących do korzystania z niej. W trakcie wykonania jest jeszcze dodatkowa obudowa lodówki, gdzie na półkach będzie można położyć produkty, które nie muszą być zamrażane np. warzywa – dodaje Szymon Wyrostek.

Pomysłodawcy tej mławskiej jadłodzielni widzą też potrzebę, aby stworzyć jeszcze przynajmniej jeden taki punkt w innym rejonie miasta.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
9 miesięcy temu

Panowie Przybyszewski i Wyrostek wygląda na to że sami będziecie musieli to zjeść albo oddać do utylizacji i zapłacić za to bo nie ma chętnych do brania tej żywności tylko każdy chce wkładać i się pozbyć w szczytnym celu. Trochę wyszła z tym lipa. Ludzie teraz mają kasę i kupują dużo bo ich stać. Nie ma bezrobocia.

UBk
UBk
9 miesięcy temu
Reply to  Monika

Ludzie biedni dostają paczki z żywnością a nie poswiateczne resztki z lodówki.
Lans nie udał się. Bedzie kara za marnowanie żywności.

kamil
kamil
9 miesięcy temu

pewnie chciałby być w PiS

Echo
Echo
9 miesięcy temu

Lepiej wspierać pozytywne działania niż je krytykować. Ciekawi mnie co powiedzą ludzie, którzy korzystają z tej lodówki ich opinia jest najważniejsza. Może takich lodówek powinno być więcej. Ciekawi mnie co zrobiło miasto, Caritas dla ludzi w potrzebie, chętnie bym się dowiedziała bo takie sprawy warto nagłaśniać.

Lump
Lump
9 miesięcy temu
Reply to  Echo

Korzystam, biorę na zagrychę jak tylko jest co wypić w okolicznym pustostanie. Szkoda, że nie na ciepło.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
9 miesięcy temu

Jakim trzeba być człowiekiem,i co przemawia w takich ludziach jak : JADWIGA, czy MAGI ŚWIĄT, którzy piszą takie posty pełne zawiści i nienawiści do współ mieszkańców— KAMILA PRZYBYSZEWSKIEGO !!!—- CÓŻ WAM PRZESZKADZA TEN MŁODY CZŁOWIEK, który poświęca swój czas, aby w miarę swych możliwości próbować działań na rzecz mieszkańców WÓLKI, A ŻE NIE WSZYSTKO MOŻE SAM ZAŁATWIĆ , SKORO W WAS NIE MA ŻADNEGO WSPARCIA??? — to nie jego wina skoro ma taki ziomków , którzy kpią z niego—JESLI WAM JEGO DZIALANIE NIE ODPOWIADA— TO POKAŻCIE NA CO JEST WAS STAĆ,!!! A może byście tak, zwrócili się do swoich radnych np WOJCIECHA KRAJEWSKIEGO, KTÓRY W RADZIE MIASTA ZASIADA NIE PRZERWANIE OD 1990 ROKU —I JEMU ZADALI PYTANIE CO ON ZROBIŁ DLA WÓLKI ???—-

Władza
Władza
9 miesięcy temu

Jak to co? A kto majowe odprawia przy figurce codziennie w maju? Ee?

Jadwiga
Jadwiga
9 miesięcy temu

Gdzie są te obiecane obniżki śmieci itp. Jakiś tam wyrok zapadł i co. Panie Przybyszewski czekamy. Mniej lansu a więcej działania.

andry
andry
9 miesięcy temu
Reply to  Jadwiga

stara rura

Magia świąt
Magia świąt
9 miesięcy temu

Niech pan kamil dołoży do lodówki jeszcze trochę prądu i gazu to będzie z tego pożytek, na pewno większy niż słoik dżemu. To wszystko odbywa w jednym i tylko jednym celu – start w wyborach na burmiszcza ale nie oszukujmy się, nigdy burmisczem nie będzie ani nawet radnym. Choćby i z lodówkami na każdym osiedlu wpisanymi w swoje cv.

Magician
Magician
9 miesięcy temu
Reply to  Magia świąt

Czyżby Ratusz od środka kipiał że złości?

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
9 miesięcy temu
Reply to  Magician

Obserwując, te artykuły i posty wychodzi na to że tak !!!

Mławianka
Mławianka
9 miesięcy temu
Reply to  Magia świąt

A ja właśnie na takiego kandydata bym głosowała, bo widać, że coś chce ten człowiek zrobić dla innych. Nie każdemu zależy, by poświęcić swój prywatny czas na pomaganie. A co takiego nasz burmistrz robi dla potrzebujących i cała jego otoczka????????? Nic!!!!!! Bo nie ma z tego pożytku, ale lansować to się dopiero potrafi…

andry
andry
9 miesięcy temu
Reply to  Magia świąt

burmisczem na pewno nie ale burmistrzem może tak

Pik Pok
Pik Pok
9 miesięcy temu

Prąd, gaz, śmieci, od nieruchomości, za psa jeszcze czekamy na wodę i ścieki i więcej osób będzie korzystać…

7777
7777
9 miesięcy temu

Super pomysł ,powinno byc wiecej takich miejsc-lodówek

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x