Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Głośno zrobiło się o Mławskiej Lodówce Społecznej


Inicjatywa dwóch mławskich przewodniczących zarządu osiedla Kamila Przybyszewskiego i Szymona Wyrostka została dostrzeżona nie tylko lokalnie. Tym działaniem zainteresowała się też telewizja regionalna, przez co była okazja zaprezentować Mławę na pewno w dobrym świetle. Jak się okazuje wystawiona kilka dni temu na pasażu Osiedla Książąt Mazowieckich lodówka błyskawicznie zapełnił się różnymi produktami. Program  został wyemitowany w Kurierze Mazowieckim wczoraj.


– Sam jestem zszokowany, że tak mocno i szybko lodówka się zapełniła. Wśród darów niektóre produkty są drogie, a wszystkie fajnie zapakowane i opisane. Sam zachęcam i proszę też czytelników Codziennika Mławskiego o zachęcanie osób potrzebujących do korzystania z tej żywności. To żaden wstyd, a skorzystać z niej można o każdej porze dnia i nocy – mówi Kamil Przybyszewski.

Jestem już bardzo zadowolony z reakcji mieszkańców. Chcemy jeszcze zachęcić ludzi potrzebujących do korzystania z niej. W trakcie wykonania jest jeszcze dodatkowa obudowa lodówki, gdzie na półkach będzie można położyć produkty, które nie muszą być zamrażane np. warzywa – dodaje Szymon Wyrostek.

Pomysłodawcy tej mławskiej jadłodzielni widzą też potrzebę, aby stworzyć jeszcze przynajmniej jeden taki punkt w innym rejonie miasta.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
28 dni temu

Panowie Przybyszewski i Wyrostek wygląda na to że sami będziecie musieli to zjeść albo oddać do utylizacji i zapłacić za to bo nie ma chętnych do brania tej żywności tylko każdy chce wkładać i się pozbyć w szczytnym celu. Trochę wyszła z tym lipa. Ludzie teraz mają kasę i kupują dużo bo ich stać. Nie ma bezrobocia.

UBk
UBk
28 dni temu
Reply to  Monika

Ludzie biedni dostają paczki z żywnością a nie poswiateczne resztki z lodówki.
Lans nie udał się. Bedzie kara za marnowanie żywności.

kamil
kamil
28 dni temu

pewnie chciałby być w PiS

Echo
Echo
29 dni temu

Lepiej wspierać pozytywne działania niż je krytykować. Ciekawi mnie co powiedzą ludzie, którzy korzystają z tej lodówki ich opinia jest najważniejsza. Może takich lodówek powinno być więcej. Ciekawi mnie co zrobiło miasto, Caritas dla ludzi w potrzebie, chętnie bym się dowiedziała bo takie sprawy warto nagłaśniać.

Lump
Lump
28 dni temu
Reply to  Echo

Korzystam, biorę na zagrychę jak tylko jest co wypić w okolicznym pustostanie. Szkoda, że nie na ciepło.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
29 dni temu

Jakim trzeba być człowiekiem,i co przemawia w takich ludziach jak : JADWIGA, czy MAGI ŚWIĄT, którzy piszą takie posty pełne zawiści i nienawiści do współ mieszkańców— KAMILA PRZYBYSZEWSKIEGO !!!—- CÓŻ WAM PRZESZKADZA TEN MŁODY CZŁOWIEK, który poświęca swój czas, aby w miarę swych możliwości próbować działań na rzecz mieszkańców WÓLKI, A ŻE NIE WSZYSTKO MOŻE SAM ZAŁATWIĆ , SKORO W WAS NIE MA ŻADNEGO WSPARCIA??? — to nie jego wina skoro ma taki ziomków , którzy kpią z niego—JESLI WAM JEGO DZIALANIE NIE ODPOWIADA— TO POKAŻCIE NA CO JEST WAS STAĆ,!!! A może byście tak, zwrócili się do swoich radnych np WOJCIECHA KRAJEWSKIEGO, KTÓRY W RADZIE MIASTA ZASIADA NIE PRZERWANIE OD 1990 ROKU —I JEMU ZADALI PYTANIE CO ON ZROBIŁ DLA WÓLKI ???—-

Władza
Władza
29 dni temu

Jak to co? A kto majowe odprawia przy figurce codziennie w maju? Ee?

Jadwiga
Jadwiga
29 dni temu

Gdzie są te obiecane obniżki śmieci itp. Jakiś tam wyrok zapadł i co. Panie Przybyszewski czekamy. Mniej lansu a więcej działania.

andry
andry
28 dni temu
Reply to  Jadwiga

stara rura

Magia świąt
Magia świąt
29 dni temu

Niech pan kamil dołoży do lodówki jeszcze trochę prądu i gazu to będzie z tego pożytek, na pewno większy niż słoik dżemu. To wszystko odbywa w jednym i tylko jednym celu – start w wyborach na burmiszcza ale nie oszukujmy się, nigdy burmisczem nie będzie ani nawet radnym. Choćby i z lodówkami na każdym osiedlu wpisanymi w swoje cv.

Magician
Magician
29 dni temu
Reply to  Magia świąt

Czyżby Ratusz od środka kipiał że złości?

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
27 dni temu
Reply to  Magician

Obserwując, te artykuły i posty wychodzi na to że tak !!!

Mławianka
Mławianka
28 dni temu
Reply to  Magia świąt

A ja właśnie na takiego kandydata bym głosowała, bo widać, że coś chce ten człowiek zrobić dla innych. Nie każdemu zależy, by poświęcić swój prywatny czas na pomaganie. A co takiego nasz burmistrz robi dla potrzebujących i cała jego otoczka????????? Nic!!!!!! Bo nie ma z tego pożytku, ale lansować to się dopiero potrafi…

andry
andry
28 dni temu
Reply to  Magia świąt

burmisczem na pewno nie ale burmistrzem może tak

Pik Pok
Pik Pok
29 dni temu

Prąd, gaz, śmieci, od nieruchomości, za psa jeszcze czekamy na wodę i ścieki i więcej osób będzie korzystać…

7777
7777
29 dni temu

Super pomysł ,powinno byc wiecej takich miejsc-lodówek

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x