Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pielęgniarki i lekarze. Kto jeszcze będzie musiał się obowiązkowo zaszczepić?


Pielęgniarki, położne i lekarze, będą musieli obowiązkowo się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Od 1 marca 2022 roku takiemu obowiązkowi podlegać będą też pracownicy podmiotów medycznych oraz aptek.


Polski rząd idąc w ślady innych krajów w Europie postanowił wprowadzić obowiązek szczepień. Te, jak poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, będą dotyczyły nie tylko pielęgniarek, położnych i lekarzy, ale także pracowników podmiotów medycznych oraz aptek.

– Mówimy tu o obowiązkowym szczepieniu zarówno stricte zawodów medycznych, jak i wszystkich pracowników podmiotów medycznych w kraju, wraz z aptekami – informuje rzecznik. Decyzja jest spowodowana dużą stycznością tych osób z chorymi na Covid – 19, co może prowadzić do roznoszenia wirusa.

Obowiązek ma wejść w życie 1 marca 2022 roku. Pracownicy, którzy go nie wypełnią, mogą zostać niedopuszczeni do wykonywania swoich obowiązków.

– Pracodawca będzie podejmował indywidualne decyzje wobec pracownika, który nie wykona obowiązku szczepień. Tak jak obecnie jest ze szczepieniami na WZW typu B. Jeżeli jest obowiązek szczepień, a pracownik go nie wykona, nie może zostać dopuszczony do wykonywania swoich obowiązków w miejscu pracy – dodaje rzecznik.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
29 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesiek
Wiesiek
2 lata temu

Szczepienia winny być obowiązkowe poza osobami, które mają przeciwskazania zdrowotne. Ale dlaczego na poczatku grudnia bogabojnyrząd tego nie wprowadził. Wystraszył się wyborców i faszystów. Nie liczy się ze zdrowiem ludzi. Biją fortunę na zakupie niby maseczek, respiratorów. Nic nie robi w sprawie inflacji. Zwalają to wszystko na innych. Takie święte krowy, a plebs i płaskoziemcy im przyklaskują. A i ta szmata co była w piersiach i faszysci, którzy biją kobiety też do szerzenia pandemi się przyczynili.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Wiesiek

Tak jest!

czytelniczka
czytelniczka
2 lata temu

Lekarze będą odchodzić z pracy. Rozmawiałam z jednym, powiedział że nie musi leczyć ma wiele innych zdolności i poszuka pracy w innym zawodzie. I to nie jest odosobniony przypadek bo koledzy po fachu tej osoby też zamierzają rzucić fartuchy. Szczepienia miały być dobrowolne, a rząd ja zwykle wszystkich okłamał, ciekawe kto będzie nas leczył jak już brakuje medyków. Kretyński pomysł z tym przymusem. Tak samo głupi jak z zamykaniem polskich kopalńco jak wiadomo spowoduje przerwy w dostawie prądu ( te już są zapowiadane).

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  czytelniczka

I niechaj odchodzą. Niektórzy będą pozbawienia prawa wykonywania zawodu.

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Yureck

Człowieku zastanów się, co piszesz. Już gdzieś słyszałam te słowa, które świadczą o braku wyobraźni i kultury. Ciekawie kto będzie nas leczył?

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Zazula

A można nazwać lekarzem kogoś, kto promuje postawy antyzdrowotne??? Chcesz, aby ktoś taki cię leczył??? Zastanów się! Zamiast radioterapii, lub chemioterapii wg wskazañ medycznych zaproponuje np. nie wiem.. rumianek, dziewanne, albo siemie lniane? Fajnie będzie, co?

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Zazula

Wujek Google i jedziesz!

Do Czytelniczki
Do Czytelniczki
2 lata temu
Reply to  czytelniczka

W każdym środowisku znajdują się osoby, które mają odmienne zdanie od swojego środowiska. Tutaj nie będzie żadnego problemu. Każdy z tych lekarzy, jeżeli nie zechce się zaszczepić, przejdzie do sektora prywatnego. Nie będzie mógł wykonywać swojego zawodu w oparciu o ubezpieczenie z NFZ. Takie same zasady są w innych krajach. Co do kopalni, Droga Czytelniczko, to wydobycie musi być opłacalne. Z uwagi na utrzymywanie tych kopalni z budżetu, bo koszty przewyższają zyski, to jest to działanie słuszne. Polski węgiel pomimo tego, ze Polski, jest obecnie najdroższy na placu. Braki prądu, będą odczuwalne w całej Europie, bo zapotrzebowanie jest za duże. Mamy za mało wytwórców prądu aby w niedługim czasie zapewnić rosnący popyt i nie zdążymy nic zbudować. Przesralismy wszystkie środki przeznaczone na budowę, czyli restrukturyzacje energetyki od 2005r. Nie można się rozwijać bez końca, zużywając coraz więcej. Stad są te wszystkie głupio wyglądające działania UE, bo zasoby się po prostu gwałtownie kończą. Ten kto nie ma atomu, będzie zdany na łaskę dostawców a teraz właśnie widać, czym to się może skończyć. Tutaj za brak działania, należy po równo obciążyć wszystkich polityków.
Proszę tez zmienić nick, bo ten sugeruje oczytanie a co za tym idzie edukacje chyba, że chodzi tylko o czytanie.

Yureck
Yureck
2 lata temu

Oj, przes**liśmy…

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  czytelniczka

Medycy (niezaszczepieni) do kopalñ.

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

A mnie zastanawia co to za cudo ta „szczepionka” że medyków trzeba do niej zmuszać

Majka
Majka
2 lata temu
Reply to  Mławiak

No właśnie oni wiedzą co to jest i dlatego duża część się nie szczepiła,aż zostali zmuszeni poddać się eksperymentowi.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Majka

Ty też się nie zmuszaj! Czas pokaże, kto miał rację. Czassssss….

Do Majki
Do Majki
2 lata temu
Reply to  Majka

Proponuje po raz kolejny przejrzeć dostępną literaturę, na temat szczepionki. Można skorzystać z tłumacza Google. Są tez oczywiście informacje na stronach rządowych ale proponuje się upewnić na stronach FDA lub EMA. Na tych drugich, informacja w języku POLSKIM. Droga Pani proszę się zapoznać z wiedzą a nie z internetem i stronach typu „Pudelek”: cytat: „O eksperymencie medycznym możemy mówić, gdy jesteśmy na etapie poszukiwania tego, co się sprawdzi. To jest faza przed zarejestrowaniem, również warunkowym. Z założenia eksperyment kończy się w momencie rejestracji produktu. Rejestracja zamyka etap eksperymentu.” Teraz, każde badanie medyczne jest eksperymentem. Jeżeli producent wprowadził szczepionkę na rynek ale w dalszym ciągu określa czas utrzymywania przeciwciał, to prowadzi EKSPERYMENT. Jeżeli uda się Pani do lekarza i ten zapisze Pani lekarstwo przeciw alergii, do leczenia kataru a tego leczenia kataru nie ma we wskazaniach leczniczych leku na alergie, czyli napisze Pani lek poza wskazaniami, to tez jest EKSPERYMENT. Jeżeli się nagle okaże, ze witamina C działa na wydłużenie penisa i Pani to zauważy, poinformuje jakieś medyczne towarzystwo naukowe, które się tym zainteresuje i będzie chciało to zbadać, to taka witamina C, nagle stanie się EKSPERYMENTEM, bo każde badanie medyczne nim jest.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Do Majki

Majka jest nieprzekonywalna. Najgorsze jest to, że skoro jako jedno z wielu społeczeñstw, dopuściliśmy SARS Cov-2 do obrotu i emisji, to jako odpowiedzialni obywatele (a nie „obatele”) mający za sobą lata nauki w szkole i ciężką robotę wykonaną na NASZĄ RZECZ przez badaczy (tfu!) i naukowców (jeszcze bardziej tfu!) powinniśmy WYKORXYSTAĆ ZASOBY INTELEKTUALNE I BADAWCZE w NASZYM zakichanym interesie. Niektórzy „koronasceptycy” zwani dalej kretynami (sorry!) mają czelność zajmować respiratory, ECMO, sale szpitalne i KRAŚĆ możliwość leczenia innych schorzeñ. Brawo Wy (ironia)! Przy tezach „pudelkowych” aż wstyd czasem posiadać stopieñ naukowy, bo „uni” wiedzo lepi.

Do Mławiaka
Do Mławiaka
2 lata temu
Reply to  Mławiak

Nie szczepionka a kilka szczepionek, wykonywanych w różnych technologiach. Mamy więc „tajemniczą szczepionkę mRNA, szczepionki starego typu, szczepionki białkowe, a więc można przebierać i wybierać, tylko trzeba sobie zadać trud i przeczytać szereg informacji ze zrozumieniem. Podstawowe dane, są dostępne na ich ulotkach. Wszystkie pozostałe, których komuś brakuje na ulotce, są zawarte w ogólnodostępnych dokumentach rejestracyjnych(można je znaleźć na stronach EMA i FDA. Tam są tez zamieszczone wyniki badań przedrejestracyjnych, jak również uzupełniane na bieżąco wyniki badania 3fazy, prowadzone na ludziach(o k…. na LUDZIACH!!!!, to ten SPISEK!!!), o czym tak chętnie wspominają analfabeci, nie potrafiący czytać ze zrozumieniem. Po prostu, bada się w jakim czasie od podania NOWEJ szczepionki występuje ochrona, czyli zwiększony poziom przeciwciał. Takie badania, są prowadzone na wszystkich nowych lekach, wprowadzonych na rynek(na kaszel, od głupoty, na nadciśnienie, na cukier itd).Niestety jeszcze nie wprowadzono leku na czytanie ze zrozumieniem. Tym obecnie zajmuje się Minister CZARNEK.

Stanisław
Stanisław
2 lata temu

Dlaczego dopiero od 1 marca? Jeszcze nie mamy 1 stycznia , co może wydarzyć się w ciągu 2 miesięcy ?

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Stanisław

Dlatego, Szanowny Stanisławie, że (nie)Rząd ma nas tam, gdzie Ty wiesz, a mi nie wypada napisać.

Pigułka
Pigułka
2 lata temu

Już widzę, ja koleżanka koleżankę szczepi na siłę hihi

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Pigułka

Pewnie będą przekręty. Ale natury się nie oszuka. To nie posiadanie certyfikatu chroni, tylko szczepienie.

Mława
Mława
2 lata temu
Reply to  Yureck

O nawiedzony już się produkuje

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Mława

Nie szczep się, „Mlawa”. Nie rób mi tego! A miejsce w kolumbarium już wykupione?

Dojarz krów
Dojarz krów
2 lata temu
Reply to  Yureck

Masz rację natury się nie oszuka.
Nie będzie skutecznej szczepionki przeciw wirusowi, który ciągle mutuje. Tak samo jest zE szczepionką przeciw grypie, u jednych pomaga u innych szkodzi, a grypa cały czas jest.
Potrzebne są skuteczne leki tylko to może pomóc.
Te ,,szczepionki” to są preparaty zwiększające odporność ale tylko na krótki czas. Porównywanie ich do szczepień od Odry, polio, gruźlicy itp. to wielkie nieporozumienie i czysta propaganda.
W krajach Azji tego typu szczepionki już były testowane i nie zdały egzaminu.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Dojarz krów

Szczepienia są bardziej skuteczne, niż leki. Lek, który wprowadziła Japonia, czeka na approval w EU. Warto posłuchać p. Emilii Skirmuntt PhD, która wec wczorajszym wywiadzie wspominała o przypuszczeniach naukowców odnośnie zarówno pandemii, jak również kierunku, skąd nadejdzie. Jeśli coś ktoś gdzieś ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu Covid-19, to go ahead! „Mlawa”? Jesteś gotów świat uratować?

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Dojarz krów

W ktorych krajach Azji?

Dojarz krów
Dojarz krów
2 lata temu
Reply to  Yureck

W tych w których występowały wirusy typu SARS I MERS

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Dojarz krów

Ciekawa teoria. Czyli w których konkretnie?

Dojarz krów
Dojarz krów
2 lata temu
Reply to  Yureck

To nie teoria.
Chiny.
Występowało tam zjawisko Ade, czyli wzmocnie objawów chorobowych u osób które przyjęły szczepionkę. Dziś wszyscy zwolennicy szczepień piszą że to już zostało wyeliminowane. Ale jak wytłumaczyć szybkie zgony osób zaszczepionych. Ja wiem o dwóch takich przypadkach. Ludzie zaszczepieni zarażają się koroną i bardzo szybko schodzą.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Dojarz krów

Chiny duży kraj. Jakie źródło tych rewelacji? Gdzie i kiedy opublikowane? Ile prxypadków na milion osób? Jaka kondycja zdrowotna tych osób? Czy to zjawisko powszechne, czy marginalne?

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x