Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

 Mieszkańcy ulicy Cegielnia. Nabili nas w butelkę i zakorkowali


Nowa lokalizacja krajowej „siódemki” przecinająca ulicę Cegielnia spowodowała, że część mieszkańców od miasta zostało niejako oddzielonych. Okazuje się bowiem, że najkrótsza droga do miasta wiodąca tunelem pod S7 będzie dostępna, ale tylko dla pieszych i rowerzystów. Miało być inaczej, a wyszło jak zwykle. Kto i dlaczego przyjął takie nie perspektywiczne rozwiązanie?


Aby odpowiedzieć na takie pytanie należy cofnąć się w czasie przynajmniej do mającego miejsce na początku września br. zebrania osiedla Warszawska, a później jeszcze dalej, bo aż do 2018 roku. Właśnie na tym wrześniowym zebraniu osiedla Warszawska potoczyła się dyskusja o planowanym tunelu pod nową nitką „siódemki”. Mieszkańcy wyszli z tego zebrania uspokojeni zapewnieniem burmistrza Sławomira Kowalewskiego, że nie zostaną odcięci od miasta, a przejazd pod tunelem będzie ogólnodostępny.

– W korespondencji  [z GDDKiA – red.] mam odpowiedź, że będzie przejazd, o który tutaj padło pytanie  o przekroju 3 metry wysokości i 3 metry szerokości więc możemy sobie odpowiedzieć jakie pojazdy będą przejeżdżały. Mamy tą odpowiedź na piśmie. 3 metry wysokości i 3 metry szerokości. Nie ma wyższych pojazdów osobowych jak 3 metry. Tam nie będzie żadnego szlabanu, żadnych barierek  to będzie ogólnodostępny  przejazd publiczny a więc proszę być spokojnym. 3 metry wysokości 3 metry szerokości. Odpowiadam jaka będzie sytuacja. Myślę, że nie ma  się czym przejmować po mojej odpowiedzi, którą przekazuję  na bazie odpowiedzi od kierownika budowy – zapewniał i uspokajał na zebraniu burmistrz Kowalewski.

Postępujące prace budowlane jednak zaniepokoiły mieszkańców. Okazało się, że wjazd do tunelu został okrawężnikowany i nic nie wskazywało na to, aby miał tam funkcjonować samochodowy ruch lokalny. W tym miejscu trzeba też wyjaśnić, jakie utrudnienia spowodowała budowa S7 dla mieszkańców ulicy Cegielnia i ulic przyległych. Zawieszone zostały kursy MKM-ki i mieszkańcy mieli do wyboru – albo odprowadzać dzieci do szkoły przez plac budowy, albo dojeżdżać własnymi autami. Stąd tak ważny dla nich był ten tunel. Taka możliwość przejazdu pod „siódemką” byłaby ważna też z innej przyczyny. Mieszkańcy ulic za S7 jadąc do miasta mogliby omijać wjazd przez rondo, które w tej chwili będzie głównym wlotem z „siódemki” do Mławy.  

W związku z niepokojem mieszkańców ulicy Cegielnia zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad jak wyglądał będzie przejazd tunelem i otrzymaliśmy zaskakującą odpowiedź. Wynika z niej, że wykonawca w uzgodnieniu z burmistrzem już w 2018 roku odstąpił od zaplanowanego wcześniej przejazdu dwukierunkowego pod S7 na rzecz jednokierunkowego. A tym który w efekcie tego uzgodnienia został już de facto wybudowany nie przejedzie nawet bojowy wóz strażacki.

– Zgodnie z Koncepcją programową planowany był przejazd dwukierunkowy pod S7 w ciągu ul. Cegielnia. W toku projektowania wykonawca w uzgodnieniu z Burmistrzem Mławy z dnia 23.02.2018 zmienił to rozwiązanie na przejście podziemne dla pieszych z możliwością przejazdu służb ratunkowych. Taką informację przekazaliśmy Zarządowi Osiedla Warszawska w dniu 02.08.2021 na podstawie wystąpienia Zarządu z dnia 21.07.2021.
Przejazd jest dostosowany do przejazdu karetki lub innego pojazdu służb ratunkowych o zbliżonych rozmiarach, natomiast bojowy wóz strażacki nie zmieści się w nim. Wymiar w świetle przejścia, w którym możliwy jest ruch pojazdu służb ratunkowych to 3 na 3 metra. Ruch pieszych i rowerów będzie zapewniony w ramach ciągu pieszego pomiędzy drogami obsługującymi realizowanymi w ramach budowy drogi S7 odc. Napierki-Mława. Pojazdy służb ratunkowych będą mogły poruszać się w ramach akcji ratunkowych. Część ulicy Cegielnia leżąca na wschód od drogi S7 jest połączona z drogą obsługującą DS-13, która pozwala na dojazd do ronda wschodniego węzła Mława Wschód. Droga będzie miała status publiczny, zapewniający obsługę terenów przyległych do drogi ekspresowej S7 – wyjaśnił Karol Głębocki z GDDKiA.

– My jako mieszkańcy czujemy się oszukani. Miał być tunel dla samochodów osobowych i karetek, a okazało się że to przejście dla pieszych. Nabili nas w butelkę i zakorkowali – mówią rozżaleni mieszkańcy ulicy Cegielnia. Wystosowali nawet w tej sprawie pismo do burmistrza Kowalewskiego.  Kto stał za taką decyzją już wiadomo, otwarte pytanie pozostaje dlaczego?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
76 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jsp
Jsp
7 miesięcy temu

Mieszkańcy Cegielni nie zapomną zlekceważenia przez Burmistrza. Z pełną świadomością do ostatniej chwili zapewniał, że tunel będzie. My mieszkańcy już nigdy więcej nie uwierzymy P. Burmistrzowi. I tego będziemy się trzymać. W naszych oczach jest kompletnie niewiarygodny. Nie jest to miłe,ale prawdziwe.
I tak na marginesie,co ma nam do powiedzenia. Może na łamach Codziennika spróbowałby coś wyjaśnić. Ale tak po ludzku,bez kręcenia. Rozżaleni mieszkańcy Cegielni i ulic przyległych.

Jimi
Jimi
7 miesięcy temu

Ogromną krzywdę wyrządził burmistrz mieszkańcom ul Cegielni i ul Glinianej, na pewno mu tego nie zapomną. Kursowanie autobusów też zostało zawieszone do pętli Cegielnia, poza tym jako gospodarz miasta nie powinien dopuścić do tego, aby tak ruchliwa trasa przecinała ul Cegielnie- w końcu miał coś do powiedzenia…

Ciemnota Mławska
Ciemnota Mławska
7 miesięcy temu

Ciemnota jak głosuje tak ma. Najgorsze, że w swojej głupocie utrwalili się na kilkanascie lat.
Czego oczekiwaliście od wuefisty? Taki człowiek nie ma pojęcia o inwestycjach infrastrukturalnych.

Społeczność
Społeczność
7 miesięcy temu

To Kowalewski wpuścił ludzi w bagno… Masakra.Powienien się wstydzić

Tunele w uszach
Tunele w uszach
7 miesięcy temu
Reply to  Społeczność

Podobno się wstydzi tak bardzo że jak to czyta to aż uszy pieką.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Społeczność

Ano właśnie, gdyby Kowalewski, wiedział co to jest WSTYD,to mieszkańcy nie TYLKO Cegielni że uniknęli by wielu problemów

Kamil
Kamil
7 miesięcy temu

Ale tunel na Wólce to powinien wybudować chyba PiS? Czyż nie?

Tedi Xzy
Tedi Xzy
7 miesięcy temu
Reply to  Kamil

A to Tobie i innym podobnym przydałby się tunel czasoprzestrzeni do innego wymiaru bo się marnujecie z tymi mądrościami tu u nas w zaścianku

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
7 miesięcy temu
Reply to  Tedi Xzy

Najgorsze jest to że taki talent jak ty marnuje się w MŁAWIE!!! — A JEŚLI NIE POTRAFISZ TO NIE PCHAJ SIĘ NA AFISZ. ???

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Kamil

No tak przecie Kowalewski, jest w koalicji z PIS,,

do melo
do melo
7 miesięcy temu

melo ale o co ci chodzi? Jankowski ma się dobrze.

Terapeta
Terapeta
7 miesięcy temu

Gdzieś, za górami, za lasami ale prawie w samym centrum kraju, On spojrzał w lustro. Obiecałem i prawie jest. Wyszeptał do siebie, czytając poranną prasę internetową. To nie Ja obiecywałem, ze będą samochody jeździć. Nie Ja. Spojrzał znów w zwierciadło i przypomniał sobie, że statki wycieczkowe miały pływać spod wieży kanałem, aż do zalewu. Cholera będą, wyszeptał do siebie. Zalew pięknie odrestaurowany i chmary rozradowanych dzieci, kapią się w bezpiecznym ogrodzonym nowym pomostem akwenie. Zobaczył to w myślach. Port obok wieży, miał być skomunikowany z lotniskiem obok McKaczki, na którym miały lądować Concordy. W oddali widoczny z niego byłby już wybudowany dworzec Widmo Miasto, posadowiony w oddali od peronu, dla zdrowotności, i w bezpiecznej odległości od kosmodromu, który niebawem wybudują. Tylko ciii(cicho) pomyślał, Mieszkańcy jeszcze o tym nie wiedzą. Z kosmodromem powstanie centrum handlowe dla dobra mieszkańców zza torów. Byłby on widoczny, również po drugiej stronie torów, przez przestronne okna, owego pustego dworca. Niebawem, ławki z kina przeniosą właśnie tu, dla lepszej obserwacji rozbłysków z silników. Platformę będzie stanowiło lodowisko, które i tak nie działa. Już z USA wysłano statkami wahadłowce, to i cena gazu do ich odpalenia, nagle spadła. W całym Państwie się dowiedzą, ze to moja zasługa. Może Król zadzwoni i pochwali. Wtedy uśmiechnięty znów spojrzał w lustro. Tam stał ktoś inny, nie On. On stał tu a tam stał On. On, to wszystko obiecał ale nie On. On zza lustra ale nie On sprzed niego. Tylko czy On wie, czy On to jest On, czy On.

Lodówa
Lodówa
7 miesięcy temu
Reply to  Terapeta

dobre

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Terapeta

Szkoda że nie będzie tego kanalu spod wieży, bo na że by wreszcie ten obiecany pomost nad Zalew Ruda wrócił

Kolega
Kolega
7 miesięcy temu

Burmistrz powiedzial wam to co chcieliście, a teraz pocałujcie misia w du…

Melo
Melo
7 miesięcy temu

Jak tam z rozliczeniem premii w MOSiR? Jakieś wieści po kontroli z Ratusza?

Tunele w uszach
Tunele w uszach
7 miesięcy temu

A ten tunel to nie miał być dla zwierząt ?

Człowiek z Lasu
Człowiek z Lasu
7 miesięcy temu

A , czy będzie jeździł autobus na pętle cegielnia .

Gość
Gość
7 miesięcy temu

Człowieku z lasu od nowego roku ludzi z glinianej i wałowej ma nie zabierać

Mieszkanka
Mieszkanka
7 miesięcy temu

Będzie jak wszystko skończą.

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu

Polak,to taka dziwna istota.ze jak ja nie mam to i inni mieć nie powinni. Dlaczego w ludziach tyle zawiści. Chodzą do kościoła. Zwą się wierzącymi ,a zło w nich jest. Dajmy ludziom chociaż trochę nadziei.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Jsp

Na prawdę jesteś szczery, czyżbyś pisał także o sobie ??? bo twoje posty świadczą o tym że jesteś na prawdę ta „DZIWNĄ ISTOTA „

Wólka
Wólka
7 miesięcy temu

Po co samochód. Można na pieszo przejść się te 30 metrów. Dobrze że jest tunel dla pieszych. Dziękujemy panie Sławku

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Wólka

Za dziękuję, nie kupicie sobie, przychylności że Burmistrza aby zbudował wam tunel na przedłużeniu ul. Kościuszki, musicie podjąć inne działania !!!! BĘDZIE WAM TRUDNO ZŁ ABY TEN TUNEL POWSTAL!! chyba że w następnych wyborach dokonacie, wyboru nowego BURMISTRZA!!!

obiektywny
obiektywny
7 miesięcy temu

ludziom to nigdy nie dogodzi. Jaki to problem przejechać 1km dalej? Ja z ulicy Piekiełko jeżdżę codziennie na Zabrody tyle kilometrów i nie widzę problemu.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  obiektywny

A któż z nas ci broni, abyś jeździł tak dalej, to twój wybór, a jeśli mieszkańcy CEGIELNI, MAJĄ W TYM SWOJE ZDANIE, to jest ich sprawa!!

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu

My mieszkańcy Cegielni chcemy przejazdu przez tunel. Kogo to nie dotyczy niech nie zabiera głosu. Więcej empatii. Nie kopać jeszcze leżącego.

Xyz
Xyz
7 miesięcy temu
Reply to  Jsp

Chcecie empatii tylko jak was burmistrz okłamał. Mława jest jedną i gdyby wszyscy mieszkańcy reagowali na wybryki burmistrza i rady mogliby coś wywalczyć.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
7 miesięcy temu

Przy tej okazji, w między czasie wysłuchałem —PREZYDENTA R.P ANDRZEJA DUDĘ — PO WYSŁUCHANIU SAM JUŻ NIE WIEM CO SIĘ W TYM KRAJU DZIEJE– ŻE WRESZCIE PREZYDENT R.P– SWYM WYSTĄPIENIEM I VETEM W SPRAWIE USTAWY LEX TVN 24— POKAZAŁ ŻE JEDNAK potrafi się przeciw stawić, tym pisowskim durniom jak SUSKI, TERLECKI ,KACZYŃSKI—- A UZASADNIENIE VETA –WPROST DRUZGOCĄCE DLA PISOWSKICH OSZOŁOMÓW !! WIĘC PREZYDENT POKAZAŁ CHYBA ŻE JEST MOŻLIWE—ABY SŁUCHAĆ POLAKÓW—-A MOŻE ZA PRZYKŁADEM PREZYDENTA R.P—PÓJDZIE NASZ BURMISTRZ KOWALEWSKI, I ZACZNIE WRESZCIE SŁUCHAĆ MIESZKAŃCÓW SWEGO MIASTA ?????— Ja mieszkaniec MŁAWY tylko pytam, a może wreszic doczekam się odpowiedzi od BURMISTRZA !!!

Jji
Jji
7 miesięcy temu

Co za głupoty wypisujesz chłopie !

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Jji

Dla ciebie to mogą być glupoty, dla mnie to są fakty, a czysta głupotą jest twój komentarz.

Mieszkanka
Mieszkanka
7 miesięcy temu

Niestety podejrzewam, że nic już nie zrobimy, żeby był ten przejazd tunelem. Zostaliśmy oszukani przez Szanownego Pana Burmistrza. Osobiście byłam na zebraniu osiedlowym i słyszałam jak burmistrz mówił, że przejazd dla osobowek będzie. Pytam się gdzie ten przejazd? Jesteśmy całkowicie odcięci od wszystkiego. Nie mamy tutaj nic, a teraz nie mamy też obiecanego przejazdu. W czym my jesteśmy gorsi od innych? Chcemy tylko godnie i normalnie żyć.

milo
milo
7 miesięcy temu
Reply to  Mieszkanka

przestańcie płacić podatki

Deweloper
Deweloper
7 miesięcy temu

Ważne że bloki budują się. Gdzie jeszcze jest działka w centrum do kupna i budowy?

CLTK
CLTK
7 miesięcy temu
Reply to  Deweloper

W miejscu ratusza

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Deweloper

Jest jeszcze działka bo byłych Zakładach Mięsnych, rozebrać to
straszydło i można stawiać blok !!!!,

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu

Co to ma wspólnego z artykułem

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Jsp

Gdybyś mądrze to przeczytał albo był bardziej spostrzegawczy to byś wiedział że to jest odpowiedź dla Developera , i nie dotyczy to artykułu.

123
123
7 miesięcy temu

Trafiłeś w 10. Będzie blok. Po byłym biurowcu zakładów mięsnych. Buduje najlepszy developer w byłym ciechanowskim

Czytelniczka
Czytelniczka
7 miesięcy temu

Jaki problem jeździć na rowerze?

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu
Reply to  Czytelniczka

Na tyłku sobie jeździj

Incognito
Incognito
7 miesięcy temu
Reply to  Czytelniczka

Prostaczko, pomyśl zanim coś napiszesz. Ciekawe jak byś zareagowała, jakby to Ciebie dotyczyło, ty nieżyczliwa babo.

debiloper
debiloper
7 miesięcy temu

Ale Was zrobił w jajo, Wasze nieruchomości stały się bezwartościowe, ale co tam słabych można kopać silnym się służy.

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu

Jeszcze jedno . Co ma Wólka do Cegielni. Każdy zasługuje na uwzględnienie. Więc niech każdy pilnuje własnych spraw. Dyskryminowanie jest w złym stylu.
Sponiewierać każdy może.

milo
milo
7 miesięcy temu
Reply to  Jsp

co ma? sytuacja jest podobna i historia również. obiecanki, uzgodnienia, kłamstwa a na koniec łapa w nocniku i gniew bunia wszechkłamiącego

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu

Najmniej powinni mieć ci do powiedzenia,co ich nie dotyczy. Pisać jakieś nieuzasadnione głupoty każdy może,ale żyć w danym miejscu,to inna sprawa. Na Cegielni żyją ludz,którzy zasługują na uwagę. Opuszczeni przez naszych włodarzy czujemy się opuszczeni i i wyeliminowani . Teraz będziemy jechać ponad kilometr dalej i to w warunkach ,które narażają nas na większe prawdopodobieństwo wypadków.

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu

Jest wiele czynników, które przemawiają za racją mieszkańców ul cegielnia. Zostaliśmy w świadomy sposób oszukani przez burmistrza. Do ostatniego zebrania próbował czarować . A wyszło jak zwykle. Ale kłamstwo ma krótkie nogi. Obiecanki cacanki.

CLTK
CLTK
7 miesięcy temu
Reply to  Jsp

No i co mu zrobicie? a czekaj wiem, NIC

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
7 miesięcy temu
Reply to  Jsp

–DOKOŃCZĘ za ciebie!!! — OBIECANKI CACANKI–A GŁUPIM RADOŚĆ — tak to jest jak za bardzo się wieży w te obiecanki BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, czyżbyście nie wiedzieli że Kowalewski na ryby nie jezdzi samochodem –tylko na rowerze !!! , i taki tunel mu wystarcza !!!! TAK EWIDENTNIE NABIŁ WAS MIESZKAŃCÓW CEGIELNI W BUTELKĘ I ZAKORKOWAŁ !!— A może wreszcie BURMISTRZ KOWALEWSKI— odpowie mieszkańcom dlaczego swym działaniem wprowadził ich w błąd, ???? —-

anonimowo
anonimowo
7 miesięcy temu

Wybraliście burmistrza to macie 😀 😀 Najpierw już 2018 roku się dogadał a potem uspokoił mieszkańców 😀 😀

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 miesięcy temu

Mieszkam na cegielni i pytam się co wy chcecie? Źle wam co mają powiedzieć ludzie z początku cegielni z s7 przy oknach a wam droga zła bo do rada trzeba jechać kpina i zenada

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie wszystkim dogodzi. To prawda. Ale,z Cegielni za tunelem zrobił zamkniętą grupę ludzi. Takie małe getto. Dzięki za wspaniałe traktowanie. Nabici w butelkę i zakorkowani.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
7 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Widać że na Cegielni BURMISTRZ MA TAKŻE SWYCH SYMPATYKÓW ???—– Mieszkańca który zerwał się z świątecznej choinki który nie ma ani samochodu ani roweru ???— a gdzie Pan był jak były spotkania środowiskowe ??? wtedy panu pasowało a teraz nie !! — widocznie się już panu znudził przejazd samochodów jak pan pisze pod oknami !

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu

Trzeba było się dać wywłaszczyć do puszczy. Tam cisza i spokój.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Jsp

Myślę że twój post i uwaga dotyczy chyba mieszkańca CEGIELNI, jeśli tak to trafnie mu odpowiedziałeś!!! Ja nie muszę się wywłaszczac !!! Mam ciszę i spokój, wiewiórki po ogrodzie hasają, a teraz mnóstwo sikorek przylatuję z rana na śniadanko !!!

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu

Ok racja

Po drugiej stronie lustra
Po drugiej stronie lustra
7 miesięcy temu

Teraz to możecie sobie pisać, nawet do Watykanu… Ważne że nowe bloki powstają, mieszkanka przybywają – kto w temacie, wie o co chodzi 🙂 to już ostatnia kadencja, a później „nasz człowiek” zostanie wystawiony, zaśpiewamy w parku na scenie i mamy to. Poczekajmy, poczekajmy, SUEZ już ręce zaciera w oczekiwaniu na zakończenie umowy przejściowej, licznik na ścieki już czeka do uruchomienia… 🙂

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
7 miesięcy temu

Oby tylko jeszcze infrastruktura wodociągowa nie trafiła w ręce tej zagranicznej firmy.

Rodowity Mławianin
Rodowity Mławianin
7 miesięcy temu

Ten Obatel – to ma parcie na media !
Zajmnij się chłopie Wólką, bo tam poza gadaniem nic nie zrobiłeś !

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu

Ten obatel tylko kwieciście mówi. Pięknie obiecuje jak to będzie wspaniałe. A tak w ogóle ma wszystko no wiecie gdzieś. Jego wyborca ma tylko na niego głosować.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu
Reply to  Jsp

Ty jesteś z Cegielni czy z Wólki, — mówić potrafi ale ty jesteś lepszy od niego– a więc pokaż co potrafisz !!!

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
7 miesięcy temu

A cóż bys chciał od KAMILA??–MOŻE TO ABY NA WÓLCE POWSTAŁO WIĘCEJ BLOKÓW MIESZKALNYCH ???—- MŁAWIANINIE NIE WYSTARCZY PISAĆ —TRZEBA SAMEMU POKAZAĆ, CO SIĘ ZROBIŁO DLA TEGO MIASTA !!! —- bo krytykować to najprostsza rzecz, ale zaangażować się w działania tak jak KAMIL, to już jest problem !!!

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
7 miesięcy temu

No proszę na taki post, wydział propagandy RATUSZA OD RAZU SIE UAKTYWNIŁ. !!

staraznajoma
staraznajoma
7 miesięcy temu

Nie musi to być ostatnia kadencja Kowalewskiego jako burmistrza, bo może jeszcze zgodnie z prawem startować na jeszcze jedną 5-letnią kadencje, a więc pewnie będzie startował.
Żeby nie było zdziwienia.
Młodzi jeśli was interesują losy Mławy, to szykujcie do urn, żeby przegłosować ten stały,betonowy elektorat burmistrza.

CLTK
CLTK
7 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Musi przeszkolić klona jak się robi kampanię wyborczą, więc jeszcze posiedzi jedną.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
7 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Sprawdz ustawy mówiące o kadencyjności organów samorządu ???

PiS
PiS
7 miesięcy temu

To raczej ty sprawdź, bo jak widać nie znasz tej ustawy.

„…nowe przepisy wprowadzają również dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, przy czym ta zasada nie działa wstecz i owe dwie kadencje będą naliczane dopiero od wyborów przeprowadzonych w 2018 r.”

Włodek, zanim zaczniesz kogoś poprawiać, to sam się powinieneś przeszkolić. Masz internet, to jaki problem to sprawdzić, żeby przypadkiem nie napisać jakiejś głupoty, no ale ty wolisz jednak pisać bzdury niż sobie poczytać w necie.
Byle co jadasz i byle co gadasz.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
7 miesięcy temu
Reply to  PiS

–nigdy z Pisem się nie zgadzam — chociaż w tym przypadku, w tej pierwszej wersji ZGADZAM SIĘ !!!, natomiast nie zgadzam się z twoim komentarzem do mej pomyłki, i wyrażam swoje zdanie na temat twej oceny czyli—wiem że pisowcy nic mądrego nie potrafią napisać , ale ubliżać to ich jedyne zajęcie, nie muszę się szkolić, do błędu się przyznaje, musimy zrobić wszystko aby Pisowcy przestali rządzić MŁAWĄ — MOJA OCENA TO ***** *** !!!!! i jego wyznawców, !!!

PiS
PiS
7 miesięcy temu

Włodek, to jest twój komentarz do mojej wypowiedzi? – cieniutki 😛
Kto tu kogo obraża i kto lubi obrażać?
Nie mam nic wspólnego z PIS, nick jest tylko związany z tym, że to PIS uchwalił tę ustawę.
Weź się chłopie ogarnij i nienadużywaj wulgaryzmów, bo to staje się niestrawne. Chyba znasz to powiedzenie: „co za dużo to niezdrowo”. W twoim wieku to nie wypada być aż tak wulgarnym i to czy jest taka potrzeba, czy też jej nie ma.
Dobrze chociaż, że przyznajesz się do swojej niewiedzy, tyle, że znów powinieneś zmienić nick, bo gdybyś był bacznym obserwatorem to nie zwracałbyś innym uwagi ujawniając tym samym, że jesteś zwykłym laikiem delikatnie rzecz ujmując.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
7 miesięcy temu

Odwołać burmistrza. Dosyć tego!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 miesięcy temu

Odwołać też Przewodniczącego z Wólki !

Mirka
Mirka
7 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Odwołać także Radę Miasta Mława.

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu
Reply to  Mirka

Wywalić z ratusza wszystkich krewnych i znajomych królika, bo bez tego ani rusz.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Anonim

W tym córkę radnego

Jsp
Jsp
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Czas na zmiany. Wyborcy do urn

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
7 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

chyba zamiast KAMILA PRZYBYSZEWSKIEGO –widzisz siebie na jego miejscu., z twych postów wynika, że jesteś przyszywanym mieszkańcem NASZEGO MIASTA , A WÓLKI W SZCZEGÓLNOŚCI !!!

76
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x