Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W większości parafii po dwie pasterki. Kolęda też w kościele


Tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia wierni spotykają się na wieczornej mszy św. zwanej Pasterką. W większości mławskich parafii ze względów sanitarnych takie msze św. będą odprawione dwa razy. Również tegoroczna kolęda, która rozpocznie się po świętach Bożego Narodzenia odbędzie się w zmienionej formie.


W parafii pw. św. Trójcy w Mławie Pasterka zaplanowana jest tylko jedna i odprawiona będzie o północy. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o 7.00

W parafii pw. MB Królowej Polski pierwsza Msza św. z Uroczystości Bożego Narodzenia, tzw. Pasterka będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 22.00, a druga o godz. 24.00. Na pół godziny przed Pasterkami  śpiewane będą  kolędy.

Również dwie Pasterki o 22 i 24-tej odprawiane będą w parafiach pw. Św. Rodziny i parafii Św. Jana Kantego.

W sprawie tegorocznej kolędy, mławscy proboszczowie podali wspólny komunikat, który przytaczamy poniżej.

Informacja Księży Proboszczów miasta Mława w sprawie tegorocznej Kolędy: Wieloletnią tradycją jest, że po Świętach Bożego Narodzenia kapłani w całej Polsce, także w naszej Diecezji Płockiej, składali swoim parafianom wizytę duszpasterską nazywaną potocznie Kolędą, zalecaną także przez prawo powszechne Kościoła. Pandemia koronawirusa i związane z nią bez wątpienia różne niebezpieczeństwa, a także zarządzenia władz państwowych i kościelnych, sprawia, że także tegoroczna wizyta duszpasterska nie będzie możliwa w tradycyjnej formie. Mając na uwadze sugestie przedstawione proboszczom przez Biskupa Płockiego, uwzględniając inne racje, a szczególnie bezpieczeństwo nas wszystkich, proboszczowie parafii mławskich podjęli decyzję, aby tegoroczną Kolędę odbyć po Świętach Bożego Narodzenia, poprzez zapraszanie wiernych do kościoła parafialnego na Mszę św. sprawowaną w intencji parafian zaproszonych na konkretny dzień. Nie wykluczamy oczywiście odbywania indywidualnej wizyty duszpasterskiej w mieszkaniach czy domach, o ile poproszą o nią Parafianie, choćby z racji poświęcenia nowego mieszkania czy domu, przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych. O szczegółach dotyczących Kolędy każdy z Proboszczów mławskich będzie informował swoich Parafian podczas ogłoszeń parafialnych.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x