Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zostaw #WolneMiejsceDlaMunduru


W tym roku Święta Bożego Narodzenia nie wszyscy będą mogli spędzić w rodzinnym gronie. Tysiące żołnierzy i funkcjonariuszy nawet w ten wyjątkowy czas radości i rodzinnego ciepła, będzie pełnić służbę na polsko-białoruskiej granicy z dala od swoich rodzin i bliskich.


#WolneMiejsceDlaMunduru! Niech ta akcja będzie wyrazem naszego poparcia dla obrony granicy, a także znakiem solidarności z żołnierzami i funkcjonariuszami, którym tam służą.

Tradycja pozostawiania wolnego nakrycia przy wigilijnym stole jest mocno zakorzeniona w polskiej kulturze. Dawniej wolne miejsce było zostawiane dla dusz zmarłych, obecnie częściej utożsamiamy je z niespodziewanym gościem lub zagubionym wędrowcem, który może zapukać do naszych drzwi.

Chcemy, aby akcja #WolneMiejsceDlaMunduru była kontynuacją wsparcia dla służb mundurowych w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem. Pokażmy jak wielka jest nasza wdzięczność dla żołnierzy i funkcjonariuszy,  że na stałe, sercami jesteśmy z nimi. Mały gest jakim jest pozostawienie wolnego miejsca dla munduru ma ogromną moc! – apeluje WOT.

Niech w każdym domu, przy wolnym talerzu stanie winietka, ukazująca miejsce dla obrońców granic!

Bądźmy razem w Boże Narodzenie!

źródło: zespół prasowy WOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ha ha ha
Ha ha ha
2 lata temu

Co to za głupią akcja. Chyba już chłopczyki przesadzili. Niedługo to oni będą podążać do Betlejem zamiast trzech króli.

BenHur
BenHur
2 lata temu
Reply to  Ha ha ha

Podobno zbrojni już kiedyś odwiedzili Betlejem dawno bo dawno ale byli .

69
69
2 lata temu

Mundur miejsce swoje ma. Munduru nie mam. Świata nie zmienię, swoje życie jak będę chciał….

Manipulacja to fałsz, tworząc fałsz po to by z nim walczyć skutek jest zamknięty. I ten sam. „Złapaliście rybę, jednak to nie karp. Powodzenia….

Przesada
Przesada
2 lata temu

Bez przesady. Za to dotają pieniądze. Zgodzili się na podpisanie umowy przed rozpoczeciem pracy. Mają też super premie.
A po 15 latach na emeryturkę i można dorabiać.

KKK
KKK
2 lata temu
Reply to  Przesada

Na tym polega ich praca…. Żołnierzom płaci się za gotowość do działania i za działanie jak zachodzi taka potrzeba… Nic nadzwyczajnego że ktoś wykonuje swoją pracę za którą dostaje niezłe wynagrodzenie. Byłem żołnierzem zawodowym przez wiele wiele lat i pracowałem i w niedzielę i i w Boże Narodzenie i Wielkanoc i Sylwestra oczywiście nie we wszystkie i nie robiłem z tego powodu wielkiego halo. Ani nie wymagałem żeby ktoś się z tego powodu litował. Taka praca i te. Nie robiłem tego za darmo. Jak ktos potrzebuje z tego powodu poklasku to powinien zmienić zajęcie.

Ala
Ala
2 lata temu
Reply to  KKK

Głos rozsądku.

Szanuję WP
Szanuję WP
2 lata temu
Reply to  Przesada

Trzeba było poświęcić piętnaście lat lub więcej, swojego życia dla OJCZYZNY,bronić granic, jeździć na misje! Nikt Ci nie bronił! Żołnierze poświęcali swoje zdrowie i życie niestety też dla takich jak Ty!. Obrobinę szacunku bym prosił. Żołnierz Wojska Polskiego.

Ha ha ha
Ha ha ha
2 lata temu
Reply to  Szanuję WP

Masz prawo mieć swoje zdanie. Jak dla mnie według tego sponsorowanego artykułu przez dzieci Maciory. Nie wiem czemu ma ta akcja służyć. Dzieciaczki Maciory mierzyli już temperaturę (wielki wyczyn z kwalifikacjami), rozdawali paczki (jakiś to ma sens). Ale teraz ogłaszają akcję „wolne miejsce dla munduru” (po co?). Byłem mundurowym. Pracowałem też w święta. Byłem też na jakiś tam misjach. Ale ta akcja to nie wiem czemu ma służyć. Na pewno nie dobremu imieniu dla munduru. Mundurowi mogą takie miejsce wolne utworzyć dla ludzi potrzebujących pomocy. A tu nie wiadomo po co taka akcja chyba żeby pokazać, że ludzie biorący kasę za nic (dzieciaczki Maciory) coś robią. Ale obciach.

Łoś
Łoś
2 lata temu
Reply to  Ha ha ha

Za komuny też byłą taka darmowa siła robocza OC się nazywała. Wykonywała wszelkiego rodzaju prace zastępcze jak obecnie WOT w szpitalach, budowała też drogi i nie rzeczy za które państwo nie płaciło ale nikt ich w mundury woskowe nie ubierał tylko w niebieskie drelichy. Widać że nawet Pis tej formacji nie bierze na poważnie wykorzystując jako darmową siłę roboczą do mierzenia temperatury w szpitalach i sprawdzanie ludzi czy siedzą na kwarantannie w domach. Może strach im powierzyć jakieś poważniejsze zadanie do realizacji przeznaczone dla żołnierzy zawodowych. Po tych 2 tygodniowych szkoleniach podstawowych i weekendowych zabawach w wojsko tylko ładnie wyglądają w mundurach. Nic poza trym.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Łoś

Tak, tylko owa obrona cywilna nie żyła za nasze pieniądze, a więc była pewna różnica. Oni byli można powiedzieć za free.
„Szanuję WP” – WP szanuję, ale WOT to zupełnie inna para kaloszy.
Misje?! – człowieku pomagaliście Amerykanom okupować wolny kraj. Byliście okupantem..

Szeregowy
Szeregowy
2 lata temu
Reply to  Przesada

Od kiedy po 15 latach?
Zamień się – weź premie i syn twarzą w twarz z ludźmi którzy Cię wyzywają od polskich kur…
Po drugiej stronie snajperzy
Eh szkoda gadać.
Zjedz makowca i się nie udzielaj

Na szczęście dla nas na granicy są ludzie dzięki którym ja z rodziną mogę spać spokojnie

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Szeregowy

Trzeba było się nie sprzedawać pisowi, to by cię nie wyzywali.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x