Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Skrócenie terminu ważnoiści certyfikatów covidowych


W środę, 22 grudnia rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że certyfikaty covidowe zmieniają swoją ważność do 9 miesięcy. Od 1 lutego 2022 roku nowe przepisy będą obejmowały 27 krajów UE.


We wtorek Komisja Europejska przyjęła przepisy dotyczące unijnych, cyfrowych certyfikatów Covid „do celów podróży wewnątrz Unii Europejskiej”. Od 1 lutego 2022 roku, według rozporządzenia KE, ważność certyfikatów covidowych po pełnym wyszczepieniu zostanie skrócona do 9 miesięcy.

Minister zdrowia podjął decyzję, aby w Polsce certyfikaty po doszczepieniu (po dawce przypominającej) były również od 1 lutego ważne 9 miesięcy, czyli dokładnie 270 dni, a nie jak do tej pory przez rok.

W związku z nowymi przepisami do 1 lutego dostosowane zostaną aplikacje mobilne, które służą do weryfikowania autentyczności certyfikatów COVID.

źródło i fot. gov.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jereck
Jereck
7 miesięcy temu

Ha ha ha niedługo was, „wyszczepionych” w ogóle unieważnią 😉

Last edited 7 miesięcy temu by Jereck
Yureck
Yureck
7 miesięcy temu
Reply to  Jereck

Ho ho ho. Niedługo, a nawet już, was, „niewyszczepionych” skremują. Jakiś lepszy pomysł? Pandemia głupoty + Covid-19. Jaka władza, tacy wyborcy…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x