Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Siódemka otwarta na całym odcinku


Kierowcy mogą już korzystać z ok. 50 km dwujezdniowego ciągu głównego drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki – Płońsk. Wczoraj otwarty został dwujezdniowy odcinek S7 od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo przed Płońskiem. Dzisiaj ruch odbywa się też pomiędzy Napierkami a Strzegowem.


Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi ekspresowej S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki – Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo – Pieńki (ok. 22 km) oraz Pieńki – Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana jest w systemie Projektuj i buduj.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców było, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla całego zadania.

Prace budowlane na trzech odcinkach od Mławy do Płońska rozpoczęły się jesienią 2019 roku, natomiast na odcinku Napierki – Mława wiosną 2020 roku. Inwestycja obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstaje m.in. 70 obiektów inżynierskich oraz 10 węzłów – Mława Północ, Mława Wschód, Mława Południe, Żurominek, Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie oraz Dłużniewo. W celu obsługi podróżnych powstają cztery miejsca obsługi podróżnych (MOP): Pepłowo I, Pepłowo II, Ćwiklinek i Dłużniewo. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś).

red.

fot. nadesłane

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
Kierowca
2 lata temu

Z tym otwarciem od Glinojecka do Płońska to lekka przesada.
Kilka km za Glinojeckiem zjeżdża się na jednopasmową więc trochę się pospieszyli z tym od trąbieniem sukcesu
Wstyd

mławianka
mławianka
2 lata temu

Z Mławy na nową siódemkę tylko z ul. Warszawskiej??

Otto
Otto
2 lata temu
Reply to  mławianka

Najszybciej, tak. Ale można starą siódemką jechać w stronę Gdańska- na Kuklin i tam wjechać na nową – sprawdzone. Albo jadąc w stronę Warszawy starą drogą na Żurominek i tam na nową wjechać – ktoś już tak informował

69
69
2 lata temu

Patrząc obiektywnie, Mława to ładne miasto. Bez znanego jednak mi BOGA. Filozofia tu się kończy.

„Hej wojenko hej wojenko” do kąd ty mnie poprowadzisz….Koniec

Cxarson
Cxarson
2 lata temu

Wykonanie okropne jiz lepiej sie jechalo po starej 7 zlotowki bym za wykonanie nie zapkacil jak po zwiroqej drodze

Janek
Janek
2 lata temu
Reply to  Cxarson

Ej,ty to taki głupio-mądry jesteś co???

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Cxarson

Jeśli nie odpowiada, ci jazda nowa 7 ko, — no to kup sobie samolot i będziesz latał !!!

Stefan
Stefan
2 lata temu

Dopóki nie powstanie obwodnica zachodnia Mławy i nie zostanie w ten spsób uruchomiony węzeł Mława Zachód czyli Otocznia to bardzo wąskim gardłem będzie ul. Warszawska. Na starej siódemce czyl tzw „obwodnicy” juz teraz pustki a z ul. Warszawskiej juz dziś nie mozna wyjechac do Mławy. i z niej wyjechać. W pierwotnym projekcie nie było węzła Otocznia ale Burmistrz Kowalewski wywalczył w GDDKiA ten dodatkowy zjazd – .wyjazd do miasta z S7 o czym pewnie niewiele osób dziś pamięta. Węzeł w Kuklinie nazwano przewrotnie Mława Północ. Nidzica ma dwa wezły ale faktycznie na południu i na północy blisko miasta. Mławie zaproponowano węzły tylko z nazwy mławskie.

kos
kos
2 lata temu
Reply to  Stefan

Stefan, małe sprostowanie. Otóż gdy powstanie obwodnica zachodnia to zostanie uruchomiony węzeł Mława Południe . Mława Wschód jest przy wieży. W pierwotnym projekcie nie było węzła Mława Południe (Modła) a nie Otocznia. W ogóle to nie było planów nazwy Otocznia . A węzła Mława Zachód też nie ma w planach. Nie wiem skąd wziąłeś tą nazwę. Docelowo węzły będą 3. Od południa: Mława Południe (otwarty po wybudowaniu zach obwodnicy na którą będzie wjazd niedaleko Maca i Scanii), Mława Wschód przy wieży – ta nazwa obowiązywała od początku i Mława Północ w okolicy Kuklina na którym będzie można zjechać do Mławy jadąc od Olsztyna i Gdańska. Wtedy przez Uniszki starą „7” przy pomniku Obr Mławy dojeżdżamy do miasta.

XYZ
XYZ
2 lata temu
Reply to  Stefan

Burmistrz tworzył jakieś iluzje w mediach z tym zjazdem. I tak miał powstać a on wciskał ludziom ciemnotę, że jest zagrożenie.

WML
WML
2 lata temu

To teraz na starej 7-ce bmkami będą młotki prędkości rozwijać.

lechSięWałęsa
lechSięWałęsa
2 lata temu

matka 100-latka… gupio pyta: A CHTO TO otworzył… odpowiedziałem: OTWIERACZE JAKIEŚ… bo w praktyce uroczyście to dopiero PAŹNIEJ BUDZIET … UND POBŁOGOSŁAW PANIE…

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

lux-mniej wypadków będzie.

i będzie nowy remont S7 od Płońska do WAWY

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x