Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Siódemka otwarta na całym odcinku


Kierowcy mogą już korzystać z ok. 50 km dwujezdniowego ciągu głównego drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki – Płońsk. Wczoraj otwarty został dwujezdniowy odcinek S7 od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo przed Płońskiem. Dzisiaj ruch odbywa się też pomiędzy Napierkami a Strzegowem.


Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi ekspresowej S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki – Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo – Pieńki (ok. 22 km) oraz Pieńki – Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana jest w systemie Projektuj i buduj.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców było, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla całego zadania.

Prace budowlane na trzech odcinkach od Mławy do Płońska rozpoczęły się jesienią 2019 roku, natomiast na odcinku Napierki – Mława wiosną 2020 roku. Inwestycja obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstaje m.in. 70 obiektów inżynierskich oraz 10 węzłów – Mława Północ, Mława Wschód, Mława Południe, Żurominek, Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie oraz Dłużniewo. W celu obsługi podróżnych powstają cztery miejsca obsługi podróżnych (MOP): Pepłowo I, Pepłowo II, Ćwiklinek i Dłużniewo. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś).

red.

fot. nadesłane

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
Kierowca
24 dni temu

Z tym otwarciem od Glinojecka do Płońska to lekka przesada.
Kilka km za Glinojeckiem zjeżdża się na jednopasmową więc trochę się pospieszyli z tym od trąbieniem sukcesu
Wstyd

mławianka
mławianka
26 dni temu

Z Mławy na nową siódemkę tylko z ul. Warszawskiej??

Otto
Otto
26 dni temu
Reply to  mławianka

Najszybciej, tak. Ale można starą siódemką jechać w stronę Gdańska- na Kuklin i tam wjechać na nową – sprawdzone. Albo jadąc w stronę Warszawy starą drogą na Żurominek i tam na nową wjechać – ktoś już tak informował

69
69
26 dni temu

Patrząc obiektywnie, Mława to ładne miasto. Bez znanego jednak mi BOGA. Filozofia tu się kończy.

„Hej wojenko hej wojenko” do kąd ty mnie poprowadzisz….Koniec

Cxarson
Cxarson
27 dni temu

Wykonanie okropne jiz lepiej sie jechalo po starej 7 zlotowki bym za wykonanie nie zapkacil jak po zwiroqej drodze

Janek
Janek
27 dni temu
Reply to  Cxarson

Ej,ty to taki głupio-mądry jesteś co???

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
27 dni temu
Reply to  Cxarson

Jeśli nie odpowiada, ci jazda nowa 7 ko, — no to kup sobie samolot i będziesz latał !!!

Stefan
Stefan
27 dni temu

Dopóki nie powstanie obwodnica zachodnia Mławy i nie zostanie w ten spsób uruchomiony węzeł Mława Zachód czyli Otocznia to bardzo wąskim gardłem będzie ul. Warszawska. Na starej siódemce czyl tzw „obwodnicy” juz teraz pustki a z ul. Warszawskiej juz dziś nie mozna wyjechac do Mławy. i z niej wyjechać. W pierwotnym projekcie nie było węzła Otocznia ale Burmistrz Kowalewski wywalczył w GDDKiA ten dodatkowy zjazd – .wyjazd do miasta z S7 o czym pewnie niewiele osób dziś pamięta. Węzeł w Kuklinie nazwano przewrotnie Mława Północ. Nidzica ma dwa wezły ale faktycznie na południu i na północy blisko miasta. Mławie zaproponowano węzły tylko z nazwy mławskie.

kos
kos
27 dni temu
Reply to  Stefan

Stefan, małe sprostowanie. Otóż gdy powstanie obwodnica zachodnia to zostanie uruchomiony węzeł Mława Południe . Mława Wschód jest przy wieży. W pierwotnym projekcie nie było węzła Mława Południe (Modła) a nie Otocznia. W ogóle to nie było planów nazwy Otocznia . A węzła Mława Zachód też nie ma w planach. Nie wiem skąd wziąłeś tą nazwę. Docelowo węzły będą 3. Od południa: Mława Południe (otwarty po wybudowaniu zach obwodnicy na którą będzie wjazd niedaleko Maca i Scanii), Mława Wschód przy wieży – ta nazwa obowiązywała od początku i Mława Północ w okolicy Kuklina na którym będzie można zjechać do Mławy jadąc od Olsztyna i Gdańska. Wtedy przez Uniszki starą „7” przy pomniku Obr Mławy dojeżdżamy do miasta.

XYZ
XYZ
27 dni temu
Reply to  Stefan

Burmistrz tworzył jakieś iluzje w mediach z tym zjazdem. I tak miał powstać a on wciskał ludziom ciemnotę, że jest zagrożenie.

WML
WML
27 dni temu

To teraz na starej 7-ce bmkami będą młotki prędkości rozwijać.

lechSięWałęsa
lechSięWałęsa
27 dni temu

matka 100-latka… gupio pyta: A CHTO TO otworzył… odpowiedziałem: OTWIERACZE JAKIEŚ… bo w praktyce uroczyście to dopiero PAŹNIEJ BUDZIET … UND POBŁOGOSŁAW PANIE…

Anonimowo
Anonimowo
27 dni temu

lux-mniej wypadków będzie.

i będzie nowy remont S7 od Płońska do WAWY

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x