Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Na OKM pojawiła się Mławska Lodówka Społeczna


Mławska Lodówka Społeczna to Inicjatywa, która narodziła się po rozmowach dwóch Przewodniczących Zarządów osiedli w Mławie: Kamila Przybyszewskiego (Osiedle nr 8 Obrońców Mławy) i Szymona Wyrostka (Osiedle Nr 15 Młodych). Mławska Lodówka Społeczna stanęła w pasażu handlowym na Osiedlu Książąt Mazowieckich przy Kebabie Istambuł, dzięki życzliwości właściciela.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Jak mówią pomysłodawcy, ta  inicjatywa za główny cel stawia sobie: ograniczenie marnowania coraz droższej żywności. Po drugie dzięki tej akcji wielu mławian, którzy są w trudnej sytuacji finansowej, może skorzystać z produktów spożywczych, które mają jeszcze datę przydatności, a dzięki temu głód będzie im mniej doskwierał. 

– Mławska Lodówka Społeczna powinna być otoczona troską przez mieszkańców miasta Mława, aby służyła lokalnej społeczności, jak najdłużej. Bo nikt z nas nie wie, kiedy znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej – mówi Kamil Przybyszewski, Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy.

Wkrótce lodówka zostanie umieszczona w drewnianej zabudowie, gdzie będą znajdować się półki, na których będzie można położyć produkty, które niekoniecznie potrzebują niskiej temperatury. –

– Niestety coraz częściej spotyka się ludzi, którzy proszą już nie o pieniądza, a po prostu o coś do zjedzenia lub picia. Dzięki Mławskiej Lodówce Społecznej będzie można dzielić się jedzeniem z innymi ludźmi. Gorąco zachęcamy, aby potrawy, które nie zostaną zjedzone w czasie Świąt Bożego Narodzenia, zapakować i przynieść do lodówki. W ten sposób unikniemy marnotrawienia jedzenia. Jednocześnie apelujemy, aby nie zostawiać jedzenia i napojów przeterminowanych lub zepsutych oraz o nie wrzucanie do lodówki śmieci – dodaje Szymon Wyrostek, przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych.

Na Mławskiej Lodówce Społecznej znajdują się odpowiednie oznaczenia i umieszczony jest regulamin korzystania z lodówki, pięknie wydrukowany w Ksero Maria Witulska.  Przewodniczący zapowiadają, że wspólnie będą dbać o porządek i czystość w lodówce. Jednocześnie zachęcając wszystkich mieszkańców Mławy do dzielenia się wspólnym dobrem, jakim jest posiłek.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 4 votes
Oceń artykuł
guest
44 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Egoista
Egoista
1 rok temu

Nazywam się Patryk Wróblewski nie mogę włożyć do tej lodówki od siebie. Jest to dla mnie jak metaforyczny gwóźdź którego nie przyjmę lecz który i tak mnie w metaforze”dotknoł” inicjatywa dobra chęci dobre czyny niepojęte. Może w metaforze przetrawie to i uda mi się włożyć do tej lodówki coś na co będzie mnie stać lub czego będę miał nadmiar.

Chłopaki maja dobre zamiary lecz w tych czasach to trzeba się natrudzić by takie coś mogło powstać.

Metafora odniesienia „To co niepojęte smakować nie będzie”

Niestety zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie będzie odpowiadać więc proszę się nie sugierować mną.
Sam nie wiem do końca co dobre co złe.

???Gość
???Gość
1 rok temu

Inicjatywa jak najbardziej potrzebna .Mnóstwo jedzenia ląduje w śmietnikach a tak wiele osób jest potrzebujących. Pytanie do p. Przewodniczącego Wólki . Dlaczego nie działa Pan tak prężnie na rzecz swojej dzielnicy . Centrum Wólki z okropnymi budami i rakotwórczym daszkiem przy jednej z budek na której robił Pan sobie fotki przy ustawieniu serca na nakrętki, które to zdjęcie zmieniło lokalizację po wpisie jednego komentującego .Przechodząc między sklepami w samym centrum widzi się śmieci wysypujące się z pojemników ustawionych przez właściciela sklepu spożywczego ,które to nie zachowują odległości do budynku mieszkalnego. Może by Pan Przewodniczący pochylił się nad problemami mieszkańców swojej dzielnicy ,w końcu to mieszkańcy Wólki głosowali na Pana.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu
Reply to  ???Gość

KAMIL PRZYBYSZEWSKI !!!— O ILE JEST TO PRAWDĄ TO WARTO ABYŚ ZINTENSYFIKOWAŁ SWE DZIAŁANIA, ŻEBY WRESZCIE MIESZKAŃCY NIE MIELI DO CIEBIE PRETENSJI—- TWOJE DZIAŁANIE TO WÓLKA, –a ta buda powinna być już dawno usunięta, a ten kawałek terenu winien być uporządkowany, i winien służyć mieszkańcom !!!

Wlasciciel
Wlasciciel
1 rok temu

Oczywiście lodówka społeczna to dobry pomysł lecz ciekawe czemu pan kebab sam podjął decyzję o postawieniu lodówki. Pasaż jest wspólnota a z tego co się orientuję to nie pytał o zdanie właścicieli innych pawilonów. Sam nie jest właścicielem lokalu tylko najemca.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Wlasciciel

Jesteś wrednym, pozbawionym empatii i w ogóle człowieczeństwa typwm, drogi własccielu któregoś z pawilonów, a może żal d.upę ściska, że to nie przy twoim pawilonie, co?

Rubu
Rubu
1 rok temu
Reply to  Wlasciciel

Brak słów na takich ludzi jak ty, prąd jak rozumiem ten pan daje od siebie a nie ze wspólnotowego gniazdka więc jaki problem?

Lodówa
Lodówa
1 rok temu

I będzie miał z czego kebaby po świętach robić.

krzychu67
krzychu67
1 rok temu

Świetny pomysł ☺

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Jeden z ludzką twarzą i dwa zamaskowane typki spod budki z piwem

Lodówa
Lodówa
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Oni w kurtkach i maskach a Pan Kebab jak wolny człowiek

Robert
Robert
1 rok temu

Tyn bez kagańca to kto? Cios za Ciechanowem! Ja się pytam czemu po? Dokładam swojskiej Wędlinki i swojskich pierogów jutro jestem.

Ajnon
Ajnon
1 rok temu

Radni podnieśli sobie diety. A chłopaki wyłożyli pieniądze, własnej kieszeni na ten szczyty cel

Rais
Rais
1 rok temu

Już to widzę jak chytre stare baby będą wszystko szbrować xD

Robert
Robert
1 rok temu
Reply to  Rais

Chytre baby czy dziad z Mławy fejsa nie maja

Kwas
Kwas
1 rok temu

A ta prawa pięść to na kogo tak ściśnięta?

Ask
Ask
1 rok temu

Czy w Urzędzie Miasta ktoś dostał szaleju, że takie komentarze się sypią?

Mateusz
Mateusz
1 rok temu

Pamiętam jak ten człowiek w środku w wybory parlamentarne w 2015 roku wydawał karty wyborcze (ZS Nr 1). Poszliśmy ze znajomymi oddać głos a ten pan przy wydawaniu kart jawnie namawiał żeby głosować na partię „Nowoczesna”. Dopiero po czasie sobie uświadomiłem o przestępstwie…

BenHur
BenHur
1 rok temu

I takie wpisywanie się w społeczność mówię o właścicielu to ja rozumiem . Wielki szacunek.

Lola
Lola
1 rok temu

W jakim celu ci dwaj maja to cos na twarzach?
Wystarczy spojrzec na ziomka po prawej i wszystko jasne. Wewnatrz kebaba zapewne tez nie nosi zadnych szmat.

Robert
Robert
1 rok temu
Reply to  Lola

Wolność Tomku w swoim domku

Open_mind
Open_mind
1 miesiąc temu
Reply to  Lola

Bo są upośledzeni?

///
///
1 rok temu

na Osiedlu Książąt Obywatelskich”?

Wólka
Wólka
1 rok temu

Składnia kłuje po oczach. Panie Kamilu może zatrudni pan kompetentną osobę do redagowania treści?
PS pisanie o samym sobie podjeżdża narcyzmem, ale jak mniemam ten portal służy panu do promowania siebie jako polityka.

Kajka
Kajka
1 rok temu
Reply to  Wólka

Zainicjuj inicjatywę dla dobra ludzi i możesz pisać nawet z błędami ortograficznymi nikt Ci nie będzie miał tego za złe. W krytykowaniu innych jesteś doskonały, czy to Cię satysfakcjonuje?

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Wólka

Najlepiej by było jakby KAMIL, zatrudnił Ciebie do pomocy, ale widać że tacy pomocnicy są mu nie potrzebni, — więc najlepiej krytykować, tylko zamiast tej krytyki mógłbyś Kamilowi pomóc !!!, Ale czy ty oprócz krytyki, jeszcze coś potrafisz robić to śmiem wątpić !! KAMIL NIE PRZEJMUJ SIĘ TAKIMI POSTAMI ROB SWOJĘ !!!

Wólka
Wólka
1 rok temu

Myślę, że pana Kamila nie stać na moje usługi, ale jeżeli jest inaczej- zapraszano kontaktu, możemy ponegocjować warunki.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Wólka

A za darmo to nie łaska?? , aby pomóc Kamilowi, przecie tu chodzi o WOLKE aby nie była stałe zapominana,uporządkowano niedaleko term park, tylko dobrze by było aby powstała mała estrada, i żeby wrócić do tradycji WOLCZANSKICH POTANCOWEK Z ROKU 1963, starsi mieszkańcy nie tylko Wólki o tym pamiętają !!! Czy ty wszystko musisz przeliczać na pieniądze, ??

Van dam
Van dam
1 rok temu

Oj strach zagląda w oczy obecnie rządzącym w mieście, widać absurdalne ataki na liderów opozycyjnych tego miasta z panem Burchackim na czele…

Janina
Janina
1 rok temu

Pan Kamil zostanie burmistrzem i wtedy was rozliczy. Nie będzie podwyżek. Ma duży elektorat i wygra.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Janina

Może BURMISTRZEM to nie — ALE RADNYM TO NA PEWNO WINIEN ZOSTAC, może dziwić fakt że do tej pory, jeszcze nie został Radnym!! Może WOLCZANIE PRZEBUDZA SIE Z TEGO SNU!!

Rais
Rais
1 rok temu

Uchowaj Boże przed wszystkimi plagami egipskimi i Przybyszewskim za radnego czy burmistrza…

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Rais

I z ciebie taki katolik ?? ł powinieneś wiedzieć że NIE WZYWA SIE PANA BOGA NA DAREMNIE!!! Właśnie to dzięki takim jak ty z Wólka liczą się RATUSZU !! I Gdyby nie KAMIL, TO BYŁO BY JESZCZE GORZEJ!!

Lanser w akcji
Lanser w akcji
1 rok temu

Przyda się latem żeby stawić browarek w celu schłodzenia i dalszego spożycia na trawniku przez lokalnych „koneserów” tego trunku w plenerze.
Znowu lans Kamila aby tylko było o nim głośno. Prawdopodobnie odniesie to skutek taki jak wszystkie podejmowane przez niego inicjatywy.
Słaba to krowa, która dużo ryczy a mało mleka daje.

Rubu
Rubu
1 rok temu
Reply to  Lanser w akcji

A ty co zrobiłeś dobrego? Pochwal się, bo jak rozumiem robiłeś to po cichu, żeby nie było o tobie głośno.

69
69
1 rok temu

Bezdomni będą wam wdzięczni, ja nie włoże tam jedzenia. Chęci macie dobre lecz środki ku temu samemu.

Mmm
Mmm
1 rok temu
Reply to  69

A bezdomny to nie człowiek?

69
69
1 rok temu
Reply to  Mmm

Wiesz „Robin Hud też okradał tylko że bogatych i dawał biednym jeśli biednych się okrada i daje bezdomnym to sory mnie niestać na to. Dam ile moge nie więcej i nie z cudzych. Bezdomni wam podziękuja. Nie włoże tam jedzenia chyba że będzie miało to sens. Jadłodajni jest wiele i ponad stan umysłu miljonerów też jest wielu. Czy mam wyrzuty sumienia. Im więcej wiem tym mam je większe, a oni smieją się za plecami. To filmik z przed 7 lat. https://youtu.be/Nd879ELXg7U nie powinienem mieć po tym filmiku żadnych wyrzutów ale mam, zamilknąć gdy się coś takiego widzi to chyba to by mi nie dało żyć. Przyszedł kot pod dom w którym mieszkam bo z bloku obok czy z innego piętra podrzucają jedzenie. Stoi pod dzwiami, i co mam go przygarnoć. Może i bym to zrobił gdy bym mieszkał sam. Wiem że macie lub mają dobre chęci. Lecz jeśli w urzędzie miasta dzieją się tak jak na tym portalu, to fajna fotka choć czyn dobrej woli. Po to jest opozycja by nie było Władzy absolutnej. Lecz jeśli opozycja jest tylko po to by władze przejąć jest to błędne koło opozycja dostaje pieniądze na koordynacje nie powinno mieć to nawet takiej nazwy, opozycja przeciw komu? Własnemu Narodu? 1000 metaforycznych „Przymierz” w jednym narodzie. Jak to nazwać? Nazywam to patologią. Wstyd mi za 30 miljonowe Państwo które niepotrafi przyjąć nawet i tysiąca uchodźców tak samo jak wstyd mi że nie mogę przyjąć tego kota który stoi prawie pod dzrzwiami. Lecz nie mieszkam sam więc kot musi znaleść inny dom. Wiem że wyłudzacie dane i robi to ogromna większość firm lecz na siłę to pamiętajcie że stworzyć to możecie tylko jeszcze większą siłę. Im większy będzie wyzysk tym większa będzie bieda. A do ogromnego ponad stan dobrobytu łatwo się przyzwyczaić. Tylko kto na to ma robić? I kto chce tak robić? Widzicie co dzieje się na Świecie i co to jest normalne? Mam zamilknąć i się w tym znaleść. Powodzenia. RODO przedsiębiorcy itp. Uwierzcie mi że bez tego Rodo dane wasze zebrać można w sposób nie mniej godny niż to rodo. Tylko do czego to będzie zmieżać? Nie wcane w innym kierunku niż zmieża to teraz. Nie jeste sam lecz ciąży na mnie ciężar który nie chcę żeby na mnie ciążył. A ten portal nie jest przypadkowy. I manipulacje w nim też nie. Zanim jednak to pojmniecie przeczytajcie jeszcze raz ten post bo ja poprostu wypłukuję się a wiele i tak zrobić nie mogę. Jeśli to pojmiecie i zamienicie w czyny uwierzcie mi życie się odmieni….z BOGIEM którym nazwy nie trzeba nadużywać.

KOT
KOT
1 rok temu

Wyrostek, słoik sobie jeszcze załóż na ten łeb.

Jan Kos
Jan Kos
1 rok temu
Reply to  KOT

Spotkajmy się i powiedz to w Twarz

ChWm
ChWm
1 rok temu
Reply to  Jan Kos

Dawaj o 10 pod tabakiem

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Jan Kos

No proszę w MLAWIE, to sami bohaterzy, tylko jak co do czego, to spieprzają gdzie pieprz rośnie !!!

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Przyszły burmistrz działa.

Lanser w akcji
Lanser w akcji
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Nadaje się liście pompować, patrz na jego dotychczasową skuteczność . Buntować się każdy młody potrafi ale to za mało. Chroń nas Panie przed takim burmistrzem bez pojęcia.

Rubu
Rubu
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Jak widać nie trzeba być burmistrzem, wystarczy trochę dobrej woli żeby zrobić coś dobrego. Każdy powinien mieć swoje miejsce, Kamil widać że intencje ma dobre i chce dobrze dla ludzi, nie zmienia to faktu że na burmistrza raczej się nie nada, ale miejsce w ratuszu w odpowiedniej sekcji dla niego powinno się znaleźć.

44
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x