Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stara S7 od Strzegowa w stronę Dalni zamknięta. A jak jest na nowej?


Dzisiejsze otwarcie nowego odcinka „siódemki” ucieszyło kierowców. To otwarcie jest równoznaczne ze zmianą organizacji ruchu. Ostrzeżenie o takiej zmianie nadesłał jeden z czytelników.


 –  Uwaga kierowcy! Stara 7 od Strzegowa w stronę Dalni zamknięta. Znaki stoją dopiero w Mdzewie. Wszyscy muszą zawracać. Zero informacji wcześniej o zamknięciu drogi – napisał czytelnik.

Jutro ruch nowym przebiegiem trasy zostanie uruchomiony na odcinku od Napierek do Strzegowa. Jak będzie wyglądać organizacja ruchu na tym odcinku wyjaśnia rzecznik prasowy GDDKiA Karol Głębocki.  
W ciągu dwóch dni udostępnimy do ruchu ok. 50 km dwujezdniowego ciągu głównego drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki – Płońsk. Od dziś kierowcy podróżują już dwujezdniową S7 od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo przed Płońskiem. Jutro ominą Mławę i nowym przebiegiem S7 dojadą do węzła Strzegowo Północ. Ruch po udostępnionych odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Zakończenie wszystkich prac nastąpi przed wakacjami w przyszłym roku.

Około 50 km dwujezdniowej drogi ekspresowej

Od dziś kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo. Jadąc dalej na południe, od Pawłowa do Cieciórek, na odcinku o długości ok. 7 km korzystają z dróg zbiorczych. W tym też miejscu, przy dużym natężeniu ruchu, należy się spodziewać potencjalnych utrudnień spowodowanych ograniczoną przepustowością drogi zbiorczej. Dalej do Płońska dojeżdżamy nową jezdnią drogi ekspresowej.

Wraz z przełożeniem ruchu na dwa kolejne odcinki ułatwimy podróż z Trójmiasta do Warszawy. Między Napierkami a Mławą ruch będzie odbywał się częściowo po jednej i częściowo po dwóch jezdniach. Dalej do Strzegowa dojedziemy dwujezdniową drogą ekspresową. W rezultacie kierowcy będą mieć do dyspozycji około 50 km nowej drogi w układzie dwujezdniowym, 14 km z ruchem po jednej jezdni oraz wspomniane ok. 7 km drogami zbiorczymi.

Tymczasowa organizacja ruchu

Udostępnienie odcinków S7 do ruchu nie oznacza zakończenia prac. Terminy zakończenia prac i oddania drogi do użytku w pełnym zakresie przewidziane są na II kwartał 2022 roku. Ruch po udostępnionych obecnie odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinkach dwujezdniowych oraz 60 km/h na jednojezdniowych. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
lechSięWałęsa
lechSięWałęsa
1 rok temu

królowa polska Elżbieta I Bieńkowska TO POLSCE ZAŁATWIŁA & Donald Tusk…

Emi
Emi
1 rok temu

No no, codziennik zawsze pierwszy, premia świąteczna się komuś tutaj należy 😀

Sołtys
Sołtys
1 rok temu

Czy asfalt zostanie zwinięty na odcinku Strzegowo – Dalnia?

STR
STR
1 rok temu
Reply to  Sołtys

Tak. I zostanie rozwinięty między Drogiszką a Żurominkiem

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x