Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmarł Kazimierz Ludwiński, były komendant straży pożarnej w Mławie


O śmierci 84-letniego bryg. w st. spocz. Kazimierza Ludwińskiego powiadomiła dziś Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.


Śp. Kazimierz Ludwiński związany był z pożarnictwem od 1956 r. Był absolwentem Szkoły Oficerów Pożarnictwa w Warszawie. W latach 1969-1992 był Komendantem Powiatowym oraz Rejonowym Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Był współorganizatorem budowy nowej strażnicy przy ul. Padlewskiego oraz jej rozbudowy, w której obecnie mieści się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mławie oraz członka zarządu. Przez wiele lat sprawował funkcję skarbnika i sekretarza Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie.

Odznaczony był m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

źródło: PSP Mława

Zdjęcie: album rodzinny Państwa Ludwińskich

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]