Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kasy w ratuszu nadal nieczynne


Z powodu prac remontowych w Urzędzie Miasta Mława, od 7 do 22 grudnia 2021 r. kasy w ratuszu będą nieczynne. Urząd zachęca do korzystania z bankowości elektronicznej. Osoby preferujące gotówkę mogą dokonywać wpłat w Banku Santander przy ul. Lelewela 1 w Mławie, gdzie nie jest pobierana prowizja. Wszystkie pozostałe sprawy w urzędzie będą realizowane.


Opłaty z tytułu podatków też można uiszczać przelewem na konto. Jeśli ktoś nie posiada własnego konta bankowego, to zgodnie z Ordynacją podatkową, zapłaty podatku za niego ze swojego konta może dokonać członek jego najbliższej rodziny, tj. małżonka lub małżonek podatnika, jego zstępny (dziecko), wstępny (rodzic), pasierb, rodzeństwo, ojczym czy macocha. Nasz podatek może ze swojego konta bankowego opłacić także ktoś inny, czyli blisko niespokrewniona z nami osoba (np. sąsiad). Należy jednak pamiętać o tym, aby w tym przypadku kwota podatku nie przekroczyła 1000 zł.

Indywidualne numery kont są podane w decyzjach, które dostarczono do wszystkich podatników. Każdy z właścicieli nieruchomości ma także indywidualny nr konta wpłat za odbiór odpadów. Osoby, które chcą przypomnieć sobie ten numer lub kwotę opłaty lub podatku, prosimy, aby kontaktowały się telefonicznie z pracownikami Wydziału Finansów (nr telefonu sprawdź TUTAJ). Aby uzyskać informację, urzędnikowi trzeba będzie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL.

Opłaty skarbowej za wydanie np. zaświadczenia o zameldowaniu lub odpisu aktu stanu cywilnego, można dokonać przelewem na konto bankowe Urzędu Miasta Mława o numerze: 70 1090 2604 0000 0001 3379 7826. Kopię potwierdzenia wpłaty należy dołączyć do składanego wniosku. Informacje na temat dokumentów potrzebnych do uzyskania zaświadczeń publikujemy w Poradniku Interesanta, TUTAJ. Tu także można pobrać formularze wniosków o  wydanie odpisu aktu stanu cywilnego i o wydanie dowodu osobistego. Te oraz inne druki w wersji papierowej są dostępne w siedzibie Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego w parku.

Wiele spraw z zakresu rejestracji stanu cywilnego oraz spraw obywatelskich można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu, posiadając narzędzie autoryzacji jakim jest Profil Zaufany. Informacje na ten temat znajdują się pod TYM ADRESEM.

Stawki opłat skarbowych:

Opłata za wydanie zaświadczenia o zameldowaniu – 17 zł.

Opłata za wydanie odpisu aktu stanu cywilnego (urodzenia, ślubu, zgonu):

  • 33 zł – za wydanie odpisu zupełnego
  • 22 zł – za wydanie odpisu skróconego.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x