Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

A gdzie w tym wszystkim jest dobro dzieci?


fot. ilustracyjne


W listopadzie tego roku większość radnych na wniosek burmistrza podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 3. Ta placówka ma być włączona w strukturę Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 na ulicy Krasińskiego.  Procedura likwidacji przewiduje m.in. spotkania informacyjne z rodzicami i nauczycielami oraz zasięgnięcie opinii kuratorium oświaty. Po takim właśnie spotkaniu z rodzicami do redakcji trafiło pismo tych rodziców, którzy uważają, że takie posunięcie nie służy dobru ich dzieci. Przytaczamy je poniżej.

Jesteśmy zaniepokojeni pomysłem Dyrektora ZPO Nr3, który w czerwcu zwrócił się z prośbą o inicjacje likwidacji MPSNr3. Jedyny znany nam powód, którym kierował się dyrektor to „zeszłoroczne włączenie do zespołu MPS nr 4, które miało na celu kontynuację procesu podniesienia jakości zarządzania jednostkami, płynne przejście kadry pedagogicznej i pracowników pomiędzy jednostkami, a dla Centrum Usług Wspólnych – usprawnienie procesu obsługi szkół i placówek”. Dyrektor uważa, że należy ten proces kontynuować, aby usprawnić funkcjonowanie zespołu.

A gdzie w tym wszystkim jest dobro dzieci? Już w tym momencie dzieci mają dyżury w MPS nr 4. I nie trzeba do tego likwidacji. Oczywiście jesteśmy oburzeni tym faktem, bo maluchy (3, 4 letnie, bo tylko takie dzieciaki chodzą na Hożą, 5 i 6-latki zostały zabrane na Ordona po połączeniu w ZPO nr 3) mają się przenieść na dwa tygodnie do zupełnie obcego miejsca, w pandemii. Bardzo nam przykro, ale logika i cele, którymi kieruje się Pan Dyrektor są dla nas niezrozumiale.

W zakresie likwidacji, obserwując całą sytuację latami, nie trudno zauważyć, że włączenie MPS nr 4 miało na celu zlikwidowanie MPS nr 3. A stąd już krótka droga, aby „poprzerzucać” dzieci między obiektami, a budynek na Hożej sprzedać deweloperom. Mienie ma przejść na rzecz MPS nr 4, czyli spodziewać się można, że za chwilę na Hożej nie będzie nawet stolika. Jak w czasie, gdy brakuje miejsc dla dzieci w miejskich przedszkolach, można podejmować tak kuriozalne decyzje. Czym kierują się ludzie, którym powierzamy nasze najcenniejsze skarby? Rodzicom się tłumaczy, że to tylko zmiana nazwy. Niestety spora część z nich w to wierzy, ale my wiemy, że później nie da się już zmian powstrzymać. Hoża funkcjonuje od 1984 r. Jest to przedszkole przyjazne dzieciakom. Choć wraz z odejściem świetnej Pani Dyrektor Jolanty Tyl, atmosfera wśród kadry jest dramatyczna. Sale są wyposażone, toalety w salach, obiekt architektonicznie prosty w komunikacji. Nowy plac zabaw. Na Hożej, w budynku, jest ok. 125 dzieci, razem z oddziałami 5i 6 ok. 270 dzieci, MPS nr 4 ze żłobkiem ok. 220 dzieci. Pytamy po co tworzyć coś co zgromadzi około 500 dzieci. Jak utrzymać wtedy poczucie indywidualności naszych dzieci jak się w „molochu” skupić na dobrze jednostki? Zespół Placówek Oświatowych nr 3 to w Mławie w tej chwili największą placówka, tworzymy twór nie do opanowania. Po co?

Proszę nam pomóc uzyskać odpowiedź na pytanie komu ten pomysł na tak naprawdę posłużyć? Bo na pewno nie naszym dzieciom. Nie mamy logopedy, bo jest za dużo dzieci potrzebujących logopedycznego wsparcia. Gdy tymczasem w mniejszych przedszkolach w naszym mieście dzieci mogą korzystać z pomocy logopedy. Czemu i komu ma służyć takie połączenia? 

Z wyrazami szacunku

Zaniepokojeni Rodzice 

 

W tej sprawie wydaje się, że kluczowe znaczenie będzie miała opinia Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, bo jak widać konsultacje z rodzicami nie wszystkich przekonały. Ta podjęta przez miejskich radnych w listopadzie uchwała jest jedynie uchwałą wszczynającą procedurę. Radni będą musieli raz jeszcze zająć się tą kwestią i głosować już konkretnie w sprawie likwidacji placówki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wychowawca
Wychowawca
9 miesięcy temu

Czy na pewno pisali to rodzice czy Pani Kasia N ????

Czytelnik
Czytelnik
9 miesięcy temu

Poprzednia Pani Dyrektor wcale nie była taka dobra, zawsze i przede wszystkim liczyły się dla niej dzieci, których rodzice mieli kasę.

Rodzic
Rodzic
9 miesięcy temu

Skąd wiadomo, że to kupi deweloper. Myślę, że akurat osoba pani dyrektor Tył nie ma nic wspólnego z tym.

Wek
Wek
9 miesięcy temu

Dość marnowania pieniędzy podatników w postaci dotacji do dzieci. Co trzeci z tych dzieci po osiągnięciu dorosłości wyjedzie z Polski. Zamiast pomyśleć o zmniejszeniu różnic w płacach pomiędzy Polska a Zachodnią Europą, myśli się tylko jak najwięcej rozmnożyć dzieci. Dzieci to tylko koszt. Nie myśli się o ludziach pracujących płacących podatki.
Mają 500+ to niech płacą za przedszkole tyle ile powinni. I nie chcę słyszeć bzdur, że dzieci będą pracować na nasze emerytury. System zmienił się. Tak było kiedyś. Teraz emerytury są zależne od tego ile sobie wypracujemy. A nie ile następne pokolenie na nas zapracuje.

Modes Amaro
Modes Amaro
9 miesięcy temu
Reply to  Wek

i widzicie jak gość poleciał z tematem . Takiej wolności Państwo chcecie to proszę bardzo .

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  Wek

Taaak, sobie wypracujesz i co myślisz, że te pieniądze, które id/ do ZUS z twoich składek, to tak sobie leżą i czekają na ciebie? – ależ ty naiwny jesteś, a może zacofany?

Wek
Wek
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Nie masz pojęcia o systemie emerytalnym. Gdyby wysokość emerytury zależała od ilości urodzeń system w Polsce już dawno by się zawalił.

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  Wek

Ty też mało wiesz. Z twoich składek korzystają obecni emeryci jak coś.

Glabi
Glabi
9 miesięcy temu

Czas wysupłać te odłożone na nowe auto 500+ i zacząć płacić za przrdszkole po cenie rynkowej.
A poza tym co się stało mniej detektorów będzie, to jest problem.

Kuba
Kuba
9 miesięcy temu
Reply to  Glabi

Chyba chodziło o dyrektorów a nie o detektorów 🙂

Elo
Elo
9 miesięcy temu

Moze całą kasę na przedszkola, pochłonęły premie w MOSiR. Co słychać w tej sprawie?

Nauczyciel
Nauczyciel
9 miesięcy temu

Nie dla dworca głównego na Mława Miasto. Dworzec musi pozostać na Wólce. Chore pomysły burmistrza.

Modes Amaro
Modes Amaro
9 miesięcy temu
Reply to  Nauczyciel

Wielki plan jest realizowany , słuszna uwaga jeśli ma powstać tu hub przesiadkowy to przedszkole nie pasowało by. A może tak musi być w końcu tak dużo osób szydzi z osób typu pińcet plus więc dzieci nie będzie , przedszkole nie potrzebne . Miała być wolność to jest.

Aligator
Aligator
9 miesięcy temu
Reply to  Modes Amaro

Bzdury piszesz!

Modes Amaro
Modes Amaro
9 miesięcy temu
Reply to  Aligator

w którym momencie piszę bzdury, może w tym że ustawiam przestrzeń wg swoich potrzeb jeśli jestem ” dziadersem” to po co mi przedszkole i tak przykłady można mnożyć . W sumie to nawet tak teraz nie pasuje te przedszkole .

Obserwator
Obserwator
9 miesięcy temu
Reply to  Nauczyciel

Dworzec na Wólce to peryferia Mławy. Miejsce dla dworca głównego dla miasta jest na Mława Miasto. Stamtąd rzut beretem do centrum.

Modes Amaro
Modes Amaro
9 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

potwierdza Pan moją tezę . Problem w tym że ” ludziom z dziećmi ” łatwiej jest śmignąć do przedszkola tuż pod blokiem niż gdzieś na dalej , oczywiście jak ma się auto i jedzie się do pracy wtedy już jest inaczej ale zawsze jest łatwiej. Trzeba wyważyć stanowisko i zrobić optymalnie , a w miejscu przedszkola zbudować blok .

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x