Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Ciechanowie uruchomiono Jadłodzielnię


Przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowie stanęła jadłodzielnia. Każdy może zostawić w niej żywność dla osób potrzebujących. Inicjatywa miasta ma promować foodsharing oraz wpływać na niemarnowanie żywności. Sam pomysł został zgłoszony przez mieszkańców.


Jadłodzielnia w Ciechanowie stanęła przed budynkiem MOPS przy ul. Sienkiewicza 32 D. Do oznaczonej lodówki można całodobowo oddawać jedzenie, z którego nieodpłatnie skorzystać mogą osoby potrzebujące.

W lodówce można pozostawiać tylko produkty nadające się do spożycia, czyli takie, które sami zdecydowalibyśmy się zjeść.

Wszystkie produkty żywnościowe powinny być szczelnie zapakowane lub umieszczone w pojemnikach.

W jadłodzielni można też pozostawić wyroby i przetwory własne (np. ciasto, zupę), o ile są starannie i szczelnie zapakowane z naklejonym opisem i datą przygotowania.

Dopuszczalna jest żywność, która przekroczyła już datę minimalnej trwałości („najlepiej spożyć przed”), ale nie przekroczyła terminu przydatności do spożycia („należy spożyć do” – określenie wskazuje do kiedy spożycie danego produktu jest na pewno bezpieczne dla zdrowia).

Zgodnie z regulaminem Ciechanowskiej Jadłodzielni w lodówce nie można zostawiać: żadnego rodzaju surowego mięsa, produktów wytworzonych z niepasteryzowanego, „surowego” mleka, potraw zawierających surowe jaja, produktów już napoczętych (np. otwartych puszek, słoików), produktów, które wymagają trwałych warunków chłodniczych, a które przebywały poza lodówką dłużej niż 30 minut. W jadłodzielni nie należy też zostawiać produktów z oznakami popsucia (nietypowy zapach, kolor, wydęte wieczka, obecność pleśni, nadgnicie) oraz produktów żywnościowych, które miały kontakt z odpadami spożywczymi, komunalnymi lub znajdowały się w kontenerach na odpady. Nie należy także pozostawiać alkoholu.

źródło i fot. UMM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Blisko Mławy
Blisko Mławy
1 rok temu

Najlepszy Prezydent na miarę XXI wieku. Dla Pana Prezydenta nie ma rzeczy nie możliwych, chociaż nie jestem mieszkańcem Ciechanowa to uwielbiam czytać o nowych spełnionych inicjatywach w Ciechanowie. Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku z odpowiednimi kompetencjami. Brawo Panie Prezydencie !!!

Last edited 1 rok temu by Blisko Mławy
staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Blisko Mławy

100% racji.
Taki gospodarz miasta to prawdziwy skarb.
Po latach nietrafnych wyborów, w końcu Ciechanów postawił na odpowiedniego człowieka. Aż szkoda, że nie może być prezydentem dłużej niż tę i następną kadencję. Dobrze, że kadencje są wydłużone o rok.
Tylko pozazdrościć Ciechanowowi takiego gospodarza miasta, no ale cóż… mławianie nie lubią zmian, lubią miłe, wyuczone (choć fałszywe) gesty i lanie wody.
Kosiński to człowiek operatywny z otwartą głową i dbający o swoje miasto i mieszkańców.
Gdyby wiece było takich prezydentów i to nie tylko miast, burmistrzów, wójtów (mimo takich rządzących jakich mamy na górze), to Polska byłaby krainą mlekiem i miodem płynącą.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

No tak ale Mławiacy także mają swój „SKARB”– który nie ma porównania z PREZYDENTEM CIECHANOWA !!—-A RÓŻNICA TO NIEBO A ZIEMIA !! — i efekty naszego skarbu nie dadzą się porównać z aktywnością, może było by i lepiej gdyby KOWALEWSKI, przestał realizować ten swój pomysł 3 x P.P.Prywatne, bo nie długo zabraknie miejsca by DEVELOPERZY MOGLI STAWIAĆ BLOKI !!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x