Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jest drogo, od stycznia będzie jeszcze drożej. Ceny energii i gazu w górę


Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy na sprzedaż energii dla czterech sprzedawców z urzędu oraz pięciu największych spółek dystrybucyjnych.


Urząd Regulacji Energetyki podał nowe taryfy dla odbiorców indywidualnych. Wynika z nich, że w 2022 roku za prąd będziemy płacić o ok. 24 proc. więcej. URE jako główne przyczyny wzrostu naszych rachunków upatruje w hurtowych cenach energii oraz kosztach zakupu praw do emisji CO2.

– Rosną koszty zakupu energii elektrycznej na rynku hurtowym. Kontrakty zawierane na Towarowej Giełdzie Energii (TGE) pokazują, że w ostatnim roku cena energii – zarówno z dostawą na rok 2022, jak i na kolejne lata – gwałtownie rośnie. Jeszcze w listopadzie 2020 r. cena energii w kontraktach terminowych oscylowała na poziomie 242 zł/MWh, by w listopadzie br. osiągnąć poziom 470 zł/MWh. Ceny te obecnie nadal rosną – informuje Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy Departament Komunikacji Społecznej URE.

– Drugim  czynnikiem znacząco przekładającym się  na ceny energii w Polsce, są koszty zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla (CO2). Nasza energetyka w większości oparta jest bowiem na tym paliwie: 80 proc. wyprodukowanej w tym roku w kraju energii elektrycznej pochodziło właśnie z węgla. Koszty uprawnień w okresie od maja 2019 r. do listopada br. wzrosły od 100 do 310 zł za tonę i obecnie nadal rosną – dodaje.

To nie koniec złych wieści. Wzrosną bowiem także rachunki za gaz.

– Dla statystycznego odbiorcy w grupie W-1.1 zużywającego gaz do przygotowania posiłków, płatność będzie wyższa o 41 proc., co oznacza kwotowy wzrost rachunku o ok. 9 zł miesięcznie netto. Dla odbiorców z grupy W 2.1 płatność wrośnie o 54 proc. czyli o 56 zł netto miesięcznie. Natomiast odbiorcy zużywający największe ilości paliwa, tj. ogrzewających gazem domy (grupa taryfowa W-3.6), zapłacą o ok. 174 zł netto miesięcznie więcej (wzrost płatności o 58 proc.) – czytamy w komunikacie.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
53 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
7 miesięcy temu

Coś takiego jak „certyfikaty emisji CO2” i cały ten system handlu emisjami ETS wymyślony przez różnych Timmermansów, Junckerów i innych geniuszy ekonomiki z UE to jest taki absurd, że tylko ktoś zdrowo podchmielony mógł to wymyślić, albo przekupiony ewentualnie.

Nieboszczka RWPG z niesławnej pamięci rublem transferowym wyrasta przy UE, TSUE i ETS na ostoję resztek zdrowego rozsądku.

Jest to mniej więcej taki absurd, jakby PSS-y musiały dziś ustalać cenę chleba na 3,40 zł, za tydzień 4,50 a za miesiąc 5,80 zł, bo gdzieś tam na giełdzie w Rotterdamie certyfikaty na mąkę drożeją ponieważ z podpuszczenia UE banki nimi spekulują (!).

Tak to wygląda. Gratulacje dla totalnej opozycji za popieranie chorego systemu ETS, tak na marginesie.

Wolność
Wolność
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

A ty właśnie chcesz reaktywować te RWPG. Komuchu ten nierząd nic nie robi z pandemią, z inflacją, itp. Wręcz przeciwnie same tłuste koty się bogacą na tym, a taki plebs jak ty szczeka jak mu każą.
Niech żyją wolne media. Precz z oszustwem i zakłamaniem pisbolszewików.

Hemi
Hemi
7 miesięcy temu
Reply to  Wolność

„Wolne media”? Masz na myśli niebieską TiVi, w obronie której KOD-rsi i reszta ferajny osobliwy sabat histerii w Warszawce i paru innych miastach urządziły? Niezły ubaw, takiej dawki demagogii i zgrywy co dzień się nie usłyszy:).

No i te wasze media muszą być naprawdę wolne, baaardzo wolne, skoro do dziś dnia nie zdążyły zdaje się poinformować, że UE, a zatem również popierająca ją ślepo totalna opozycja, oficjalnie zgłosiła system rozszerzenia ETS na ogrzewanie domów i transport samochodowy! A zatem niedługo i zwykły Kowalski będzie musiał, żeby jeździć samochodem, wykupić certyfikat na CO2, dziś nędznych 430 złociszy za tonę!

To trzeba być zakłamanym, żeby krytykować PiS za drożyznę, a samemu po cichu popierać horrendalne pomysły eurokratów, które ceny opału i paliwa dla zwykłych ludzi wywindują do poziomu, przy którym będziemy z rozrzewnieniem wspominać dzisiejsze ceny, rzekomo tak wysokie.

To jest perfidia totalnej opozycji…

Wolność
Wolność
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Ty sam to tak komuszy aparatczyku czy fax od Dworczyka przyszedł.
przeszkadza wam towarzysze: Balbiny, Oborowe, Adriany, Pinokie, HEMI, itp, że ktoś nie chwali piskomuchów. To was towarzysze boli, że ktoś patrzy wam na ręce. Pokazuje wasze przekręty, nieudolność. Że wytyka wam towarzysze bogacenie się na krzywdzie ludzkiej. To wasz boli towarzysze. Prawda was boli.

Emisja-riusz
Emisja-riusz
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Panie Hemi, nie wiem czy Pan się orientuje ale opał-czytaj węgiel-jest w posiadaniu Naszego Pięknego Kraju. Znajduje się pod ziemią i do jego wydobycia, potrzebne są kopalnie. Takie mamy. Jeżeli mamy węgiel i kopalnie oraz transport do jego przewiezienia, to jesteśmy producentem. Pisze to Panu, bo nie wiem czy ma Pan doświadczenie w handlu i może Pan tego nie rozumieć. To producent określa cenę. Polski węgiel jest najdroższy na składzie. Ruski i ten z Ameryki Południowej jest tańszy. Ja nie widzę powodu, dlaczego Polski nie może być najtańszy i nie wyglada mi to na zmowę eurokratów. Paliwa, proszę Pana, ponieważ ich nie mamy, kupujemy na świecie. Zakupy możemy zrobić w USA, Wenezueli, na Bliskim Wschodzie, Norwegii oraz w Rosji-tutaj raczej nie, bo nie. Jak Panu wiadomo, cześć z tych krain, jeszcze w EU nie leży. Dlatego o cenie nie decydują eurokraci a giełda i kurs USD. Jeżeli chodzi o pierwszą stałą, to tutaj wpływu nie mamy, bo nie jesteśmy producentem no chyba, ze się premier podczas zakupów popłacze ale na drugą stałą, kurs USD/PLN, to już wybitnie tak. Tutaj już tego wątku nie będę rozwijać, bo oczywiście się okaże, ze wszyscy dookoła się uwzięli. Oczekiwania od rzadu były inne a jest tak jak jest.

Hemi
Hemi
7 miesięcy temu
Reply to  Emisja-riusz

Oczywiście że węgiel jest w Polsce. Do niedawna były duże nadwyżki, za co opozycja atakowała bez przerwy premiera Sasina. Dziś nadwyżki są już zagospodarowane, a opozycja … dalej atakuje premiera Sasina. Awanturnictwo, bicie piany, histeria, bezsensowny wrzask – to ich metoda na uprawianie polityki, słabiutka.

Co do węgla – absurd sytuacji polega na tym, że węgla jest w bród w Polsce, ale elektrowniom nie opłaca się go spalać, bo muszą płacić zaporowe ceny certyfikatów CO2 wymyślonych przez biurokratów z Brukseli.

To jest UE, która kręci opozycją jak kółkiem, w pigułce – wymyślono bzdurny system ETS, na którym zarabiają nieliczni z spekulanci, banki, finansjera, różne fundusze powiernicze dorabiajace multimilionerów, a za cały ten cyrk płacą zwykli ludzie, którzy niedługo od ust będą sobie odejmować żeby płacić coraz wyższe ceny za paliwa i energię, oraz za wszystkie inne produkty, bo wiadomo że jak drożej energia i paliwa, to musi drożeć wszystko inne.

Szczytem przewrotności tych ludzi z totalnej opozycji jest to, że skutkami systemu, który wymyślili ich ukochani, praworządni i nieomylni eurokraci z Timmermansem na czele, bezczelnie oskarżają PiS i Solidarną Polskę, które kategorycznie domagają się zawieszenia tego chorego ETS.

Mało tego, opozycja w Brukseli popiera roszerzenie tego chorego ETS na budynki i transport samochodowy!

Emisja-riusz
Emisja-riusz
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Panie Hemi, rozpisał się Pan ale dalej nie wiemy, dlaczego Polski węgiel jest najdroższy? Cena węgla nie wynika z praw do emisji, bo jak Pan zauważył, za emisje płacą elektrownie a nie producent, czyli kopalnia. Jeszcze tak przy okazji węgla, może Pan wyjaśni, czemu Ja, Pan, Oni, nie mogą sami węgla kupić w kopalni? Pan zostawi ten spisek międzynarodowy w spokoju. Cena węgla i brak restrukturyzacji. To są Polskie wewnętrzne- n a r o d o w e- sprawy. Tutaj proszę o wyjaśnienia.

Emisja-riusz
Emisja-riusz
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Panie Hemi, ten cały idiotyczny system, został wymyślony lata temu, po konferencji w Kioto i lata temu było wiadomo, jak będzie cenowo wyglądał w tym roku i tez jest wiadomo, jak będzie wyglądał cenowo za 10 lat. Co ciekawe, nie dotyczy tylko EU ale również obrót prawami do emisji jest w Chinach oraz USA. Teraz może Pan to ogarnąć i dojść wreszcie do wniosku, ze aby przeżyć, może nie w tym pokoleniu, to należy zmniejszyć emisje na całym świecie. Cześć uprawnień otrzymuje się za darmo, cześć jest z puli solidarnościowej, cześć z aukcyjnej. System jest bardzo prosty. Od 2005r trwa obrót certyfikatami i Polska na tym zarobiła miliardy euro. Dlaczego? Bo jako europejskie zadupie technologiczne, ogólnie nazwijmy to ciepłownicze, dostawaliśmy tych praw najwiecej. Te pieniądze, z ich sprzedaży, miały być przeznaczone na restrukturyzacje i zmiejszenie emisji, bo jak się Pan może domyśla, z roku na rok coraz bardziej zaczyna się liczyć właśnie efekt tej restrukturyzacji. No dobrze, Pan tutaj może poda, ile to w czasach rządów PiS 2005-2007 i obecnych, tych pieniędzy poszło na tą restrukturyzacje. PO i SLD, to była porażka. Przejedli tą kasę.

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Czy ty człowieku naprawdę w to wierzysz co ci Zero przekazuje i w to co piszesz?
Czy ty naprawdę jesteś takim zakapiorem?
No w zasadzie Hitlerowi też miliony uwierzyły i zaufały.

GALA
GALA
7 miesięcy temu

a to dlatego Pani lekarka z Wójtostwa dalej przyjmuje po cichu i bierze kasę choć bez recepty i zwolnienia – no tak z wodą sobie poradzą ale reszta mediów drożeje – teraz rozumiem – ha ha

Emisja-riusz
Emisja-riusz
7 miesięcy temu

Chciałbym jeszcze zauważyć, ze komentarze są podszyte polityczną stronniczością. W tej kwestii, wina rozkłada się równomiernie pomiędzy wszystkie ugrupowania. Żaden rząd i żadna opozycja, nie zajęły w tej sprawie, żadnego stanowiska. Możemy to zaobserwować śledząc od 2005 r, budowę pierwszej w Polsce elektrowni atomowej. Rośnie jak na drożdżach. Tak właśnie wyglada polityka i realizacja rzeczywistych potrzeb, jak wyglądają poniższe komentarze. Zmiany nastąpią za jakieś 50 lat, bo wtedy może jak ktoś się zapyta lidera opozycji, jaki ma program, to zamiast wypowiedzi: „ najważniejsze to wygrać wybory”, właśnie taki program przedstawi. Jaki jest wiec sens głosowania? Póki co, to mamy to, co mamy i jeszcze przez najbliższe 50 lat, tak będziemy mieli. Jak ktoś jeszcze wierzy w zmiany, to będą ale tylko w TVP 1 i 2.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

JAK MOŻNA PRZECZYTAĆ KOMENTARZE TO WYCHODZI NA TO ŻE PISOWSKIE BAŁWANY NIC NIE ROZUMIEJĄ TYLKO DALEJ BRNO W TO PISOWSKIE BAGNO

Emisja-riusz
Emisja-riusz
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Właśnie należy przeczytać, ze zrozumieniem i zauważyć, ze Pisowskie Bałwany kontynuują politykę PO, PSL, SLD(które jako opozycja, nawet się nie zająknęła w tej kwestii).

Emisja-riusz
Emisja-riusz
7 miesięcy temu

Tak tylko wtrącę, z pewną niepewnością, że handel prawami do emisji co2 odbywa się w dwie strony. Czyli kupuje się i sprzedaje. Polska nie uruchomiła swojej giełdy, więc handluje od lat prawami na giełdzie, w połączonym RFN i DDR. Co ciekawe, dochód ze sprzedaży tych praw wyniósł 25miliardow zł (przykładowo w dniu 29.09.2021 Polska sprzedała uprawnienia do emisji po 61.83 za tonę) i został wprowadzony do budżetu, gdzie ślad po nim zaginął. Jest to wiec jeden ze znaczniejszych wpływów. W zamyśle polityki UE, te pieniądze z handlu uprawnieniami, mają być przeznaczane na wyciąganie zapadłej energetyki grzewczej i energetycznej, na ekologiczną i niby-ekologiczną. Jednak, w kraju Liberum Veto, winem i miodem płynącym, od wielu lat i od wszystko jakich i czyich rządów oraz partii sprawujących władze NIKT TEGO W POLSCE NIE ROBI a Polska nadal węglem stoi. Teraz LAMENT się podniósł, choć od lat było wiadomo, jaka kolej rzeczy będzie:)

OooO
OooO
7 miesięcy temu
Reply to  Emisja-riusz

Czyli cały proces restrukturyzacji powinien się zacząć długo długo wcześniej ale zakładając że rządzić się będzie 1 kandencję nikt tego nie robił , nie było też pewnie kasy albo była przejadana albo rozkradana.

Emisja-riusz
Emisja-riusz
7 miesięcy temu
Reply to  OooO

Tak dokładnie, masz racje. Wszyscy mają i mieli to głęboko, bo to będzie problem następnego. Teraz mamy zmowę międzynarodową, która chce pogrążyć Polskę:), choć rozwój sytuacji był znany zaraz, po uchwaleniu polityki praw do emisji. Teraz tez nie wiemy, co się z tą kasą dzieje. Podsumowując, mówiąc o drożyźnie w ENERGETYCE i CIEPŁOWNICTWIE, musimy obciążyć za obecne ceny rządy: PiS 2005(Marcinkiewicz), 2006-2007(Jarosław Kaczyński), 2007-2011(Donald Tusk), 2011-2014(Donald Tusk), 2014-2015(Ewa Kopacz), 2015-2021 Pis(Szydło, Morawiecki). Jak widzimy nikt się nad tym faktem nie pomylił a żadna opozycja nawet nie reagowała.

OooO
OooO
7 miesięcy temu
Reply to  Emisja-riusz

Wniosek nasuwa się sam. Kolejne rządy działały na szkodę obywateli przez zaniechanie czynności. Śmiem twierdzić że nadal tak jest a ” lobby ” o którym nie wiemy ma realny wpływ na decyzję kolejnych rządów. Podział na lewaków i pisiorów to sztuczny spór odwracający uwagę od spraw istotnych.

Emisja-riusz
Emisja-riusz
7 miesięcy temu
Reply to  Emisja-riusz

Rok 2005, to rok wprowadzenia polityki PRAW DO EMISJI.

Karta biedronki NIE!
Karta biedronki NIE!
7 miesięcy temu

Ceny w gore, wynagrodzenia tez, oczywiscie mowa o wyplatach wladzy, tej centralnej i lokalnej, ktora sama sobie przyznaje kolosalne podwyzki. Dla reszty wesolych swiat.

OooO
OooO
7 miesięcy temu

Może ktoś napisać ile poszedł gaz w zakupie do góry , może ktoś napisać jak na ceny energii ma wpływ cała akcja z ratowaniem planety opłaty klimatyczne , może ktoś się podjąć analizy polska kontra reszta eu jakie mechanizmy są wprowadzane doplaty itp. Pewnie nie…bo i po co … lepiej sobie pomądrkować dokopać temu i owemu . Apropos zielonej wyspy dokładnie Dublin to informuję że wyspy już nie ma a jeszcze dokładniej rynek mieszkaniowy .

Kim
Kim
7 miesięcy temu
Reply to  OooO

Czekamy porównaj kolego

OooO
OooO
7 miesięcy temu
Reply to  Kim

Ja też czekam. Bo cwaniaków nie brakuje na tym forum . A praw ekonomi jak i praw fizyki nie zmienisz . Jeśli w Polsce jest tak źle i będzie jeszcze gorzej to czemu tyle mieszkań się sprzedaje np. kto je kupuje np. ? Czy to jest ten mityczny słynny Kowalski czy jak.

Kim
Kim
7 miesięcy temu
Reply to  OooO

Kolego są kredyty i dlatego tyle mieszkań się sprzedaje ludzie muszą gdzieś mieszkać jak i muszą coś jeść

OooO
OooO
7 miesięcy temu
Reply to  Kim

Z tymi kredytami to wyjechałeś jak Bronisław swego czasu . Upraszczając mocno sprawę to biedy w Polsce nie ma i jeśli przez następne 2 – 3 lata nie będzie ” wielkiego krachu ” to sytuacja się unormuje. Ale to nie zależy ani od Glapińskiego ani Morawieckiego a tym bardziej Kaczyńskiego . Bardzo sobie cenię pracę analityków . Te prawdziwe najbardziej realne analizy są pewnie znane małej grupie osób i cały czas się zmieniają .Każdy punkt widzenia jest subiektywny i czasem jedna czynność wyklucza drugą np. to że jak nie pójdę usmarzyć kotletów to nie zjem obiadu . Jeśli było by mnie stać poszedł bym do restauracji i mógłbym więcej pisać postów na forum jak to mi jest źle i zupa była nie dobra. Tak że Panie Kim . Wybaczy Pan ale muszę kończyć.

Kim
Kim
7 miesięcy temu
Reply to  OooO

Przy następnych wyborach i tak wszyscy zagłosują na PiS he i będzie jedno wytłumaczenie które cały czas słyszę bo dają a tamci nie dawali he więc po co te narzekania

Emisja-riusz
Emisja-riusz
7 miesięcy temu
Reply to  OooO

Cena gazu dla odbiorcy w Polsce, jest wypadkową jego ceny na giełdzie i kursu dolara amerykańskiego. Dlaczego dolara? Bo jest to waluta stosowana w handlu międzynarodowym. Stąd ona wynika. Jak wiemy teoria mówi, ze ceną spekulują Rosjanie. Chciałbym przypomnieć, ze w TVP trąbili, ze się już od nich uniezależniliśmy i importujemy tańszy gaz, między innymi z USA. Problem w tym, ze w USA gaz jest również cholernie drogi i tez jest sprzedawany za zielone USD. Programy osłonowe rzadu, zależą od sytuacji i nikt nie jest w stanie powiedzieć, jaki bon i na co będzie zaproponowany w danym miesiącu.

Kot
Kot
7 miesięcy temu
Reply to  Emisja-riusz

Bon dostanie dom, fryzjer nie ,zatem czesanie głowy w górę. PO też nic nie zrobiła, jeszcze teraz chcą fotowoltaiczne zaznać, a już powinniśmy mieć wiatrakami na każdym domu

Bezprawie i Niesprawiedliwość
Bezprawie i Niesprawiedliwość
7 miesięcy temu

No cóż PiS jak już dawno zauważyliście jedna reką daje a drugą odbiera. Z tym, że swojaki pisoskie i tak w odróznieniu od pozistałych obywateli wychodzą na dyży plus.
Obiecali nam coś innego. A tu kolejna ekipa i jeszcze gorsza lipa.

Kot
Kot
7 miesięcy temu

Oj tam oj tam, będą 13 14 ,500 plusy i inne dodatki, duża część ludzi będzie szczęśliwa….powrót do przeszłości….odmlodnislem….

Tvp
Tvp
7 miesięcy temu

Kto Ci obiecał , no chyba że Ci panowie z brukselskich polowań . Tak ci sami którzy zarządzają budżetem UE.

Wiesiek
Wiesiek
7 miesięcy temu
Reply to  Tvp

Takie ciekawostki tu wypisujesz, że za chwilę dowiemy się, że to Balbina przeskoczył przez płot i założył Solidarność. A potem też dowiemy się, że ma piękną żonę i trójkę wspanialych dzieci.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Takie mamy rządy PISIORÓW inflacja bije rekordy wszystko idzie do góry a MORAWIECKI KŁAMCA PISOWSKI wyjdzie na mównice w sejmie i mówi że to wina TUSKA KŁAMALI W sprawie wypadku SZYDŁO wszystko wychodzi na jaw KŁAMSTWO ma zawsze krótkie nogi .W dodatku jeszcze chcą zlikwidować WOLNE media JAK powiedział SUSKI będziemi mieli jakiś wpływ na TVN bo za dużą mówią prawdy ,a PISIORY z KACZOREM tego nie lubią

Tvp
Tvp
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Kolega jak by nie wiedział to proszę poczytać kto był ojcem założycielem Wsi24 jasne było od początku w jakim i po co była tworzona TV. Tak że z tą prawdą i mądrościami prezenterów np. Kraśko jak to trzeba przestrzegać prawa to proszę ostrożnie no chyba że jest pan zdania że sumie to pan K. to równy chłop i wogóle nic się nie stało. Fajnie prawi i nie tylko o tym gość z kanału sportowego na YT .

Kuba
Kuba
7 miesięcy temu
Reply to  Tvp

Dla ciebie to pewnie równy gość to Kurski, też jeździ po pijaku. Jakby tak tych twoich równych gości zacząć wyliczać, to strony nie starczy. Ponadto tacy katolicy jesteście, a unieważniacie sobie małżeństwa mając pełnoletnie dzieci, bo wam II młodość do łba strzela.
To co pisiory robią to jest zgodne z prawem i zgodne z etyką, tak?
ale jak ktoś inny coś podobnego zrobi to już jest „be” i trzeba o tym szwedzie głośno szczekać. Fakt faktem: nie pochwalam takich zachowań jak zachowanie Kraśki, ale w sumie wielu tak jeździ z tego co wiem, bo po co wydawać kasę na egzaminy i inne koszty, jak policja raz na 5 lat może złapie, a może i nie. Tak myślą stojący po jednej stronie barykady, jak i ci po drugiej stronie, a więc nie wyjeżdżaj tu z Kraśką.
Co powiesz na temat wypadku oborowej? jej nie zachowania nie przytaczasz? Zmarnowała niewinnemu człowiekowi życie. Wszyscy wraz z nią w sądzie składali fałszywe zeznania, prokuratura zagubiła dowody świadczące na niekorzyść kolumny aut przewożących jaśnie panią do domu (za nasze pieniądze). Co, tu nie masz nic do powiedzenia? Toż to ci co maczali w tym krętactwie palce winni być zdymisjonowani, pani oborowa winna wrócić z Brukseli do obory.

Tvp
Tvp
7 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Gdy nie niski poziom wypowiedzi to jeszcze bym się podraczył. Tak czy inaczej Kraśko Beata Tusku mogą już zakładać drużynę …a kto jeszcze dołączy to się okaże niebawem .

Tvp
Tvp
7 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Uważam też miałbyś duże szanse na pracę w TVN , z tego co widać dodatkowe punkty dostają goście za chamsto i butę czym bardziej jesteś plugawy tym większe szanse na stanowisko . Tak że powodzenia , nie marnuj się .

Wolność
Wolność
7 miesięcy temu
Reply to  Tvp

Chłopczyku ty nawet nie wiesz co piszesz i dalej jak te bolszewiki pisowskie bronisz przestępców, którzy mówią że to nie oni popełnili przestępstwo. Naiwny jesteś. Nic dziwnego, że przy żłobie są ludzie którzy pchają nas do biedy, a sami są bezkarni i pławią się w luksusie.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Tvp

Chyba coś pomyliłeś, bo chamstwo, buta, plugawy język to kwitnie w PIS i to tam im jesteś bardziej plugawy, to masz lepsze stanowisko (Becia, Obajtek, Witek)

Won
Won
7 miesięcy temu
Reply to  Tvp

Ty pusty łbie

kochamunie
kochamunie
7 miesięcy temu

Powietrze juz oczyscili teraz wezma sie jedzenie. Podatki od miesa sa juz w drodze a to wszystko dla naszego dobra.

Tvp
Tvp
7 miesięcy temu
Reply to  kochamunie

Apropos mięsa to posłuchaj pan gościa a agrounii a nawet Jawarowicz to wtedy porozmawiamy jak to fajna ta Unia Narodów . Zostaliśmy skolonizowania gospodarczo i tak późnej jest.

Kuba
Kuba
7 miesięcy temu
Reply to  Tvp

Jaworowicz… – pisi autorytet. Toż tej kobiety i jej reportaży już nie da się oglądać. Toż to groch z kapustą. Ta pani włazi kurskiemu po palcu w…

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Tvp

PISOWSKI BAŁWAN

Stanisław
Stanisław
7 miesięcy temu

Dodajmy do tego nasze podwyżki cen opłat za nieruchomości i śmieci . Kolejne wsadzanie łap do naszych kieszeni .

Tvp
Tvp
7 miesięcy temu
Reply to  Stanisław

Jasne … najlepiej śmieci do lasu albo do sąsiada wrzucić bo tak było robione . Przez lata nie było to unormowane był po prostu bajzel . A teraz jak śmieciamy zarządza prywatna firma to płacz. Ale Fakt faktem jest drogo i tu się zgodzę.

Kim
Kim
7 miesięcy temu

Jak to mówi PiS wina Tuska he teraz trzeba płakać i płacić sami wybraliśmy

Kot
Kot
7 miesięcy temu
Reply to  Kim

Właśnie, cóż za paskudna zmiana nastrojów cóż za zmienne poglądy.
Jakoś się ułoży chyba…..

Kim
Kim
7 miesięcy temu
Reply to  Kot

Ah ludzie są zmienni he jestem ciekawy co teraz Jarek obieca przed wyborami he może każdy wyborca PiS dostanie w prezencie kota he

Kot
Kot
7 miesięcy temu
Reply to  Kim

Miau

krzychu67
krzychu67
7 miesięcy temu

Trzeba doliczyć koszt drzewa opałowego ,rozpalanie i czyszczenie pieca i czas poświęcony na te czynności a czy jest coś dziś za darmo?

Anżej
Anżej
7 miesięcy temu

Mamy polski nowy wał. Ludzie cieszą się, że najniższa krajowa do góry. Yhy zobaczymy pożyjemy. Będzie jeszcze gorszą bieda niż jest dotychczas

Nauczyciel
Nauczyciel
7 miesięcy temu

Dofinansowanie na założenie pieca gazowego miało swój cel. Wszyscy zostali nabici w butelkę. Zlikwidować piece węglowe, a za gaz płacić krocie. Czy dobrej jakości węgiel jest mniej ekologiczny od gazu. Trzeba przestać słuchać tych bredni o ekologii.

Kartel z Brukseli
Kartel z Brukseli
7 miesięcy temu
Reply to  Nauczyciel

O tym już czytałem 5 lat temu , to fakt . Z gazu jest mniej syfu ale to pomijam . Nie wykluczone że realizowany jest ” spisek ” czytaj biznes wielkich graczy gdzie nordstream1 i 2 jest jego częścią . Docelowo kasa pójdzie do Trustów a późnej do 5 rodzin na świecie które trzymają wszystko w rękach . Polska może się postawić tylko za jaką cenę . Z punktu biznesu się to nie będzie opłacać. Teraz zostaje patrzeć w niebo i wypatrywać mitycznego Boga RA i prosić o słoNeczne dni aby panele nabijały Waty. Nigdy bym nie przypuszczał że takie ciekawe czasy nadejdą energia ze słońca , zimna fuzja, podzielność atomu oraz fizyka kwantowa. No i forum codziennika

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x