Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Z drogi mieszkańcy już korzystają. Teraz została otwarta oficjalnie


Mieszkańcy gmin Strzegowo i Wiśniewo już od 15 listopada korzystają z wyremontowanej drogi relacji Bogurzynek – Mdzewo. Natomiast w poniedziałek 13 grudnia odbyło się jej oficjalne otwarcie i przecięcie symbolicznej wstęgi. Powiat wydał na tę inwestycję ponad 27, 4 mln zł.


Na uroczystości, która odbyła się w miejscowości Dąbrowa przybyli przedstawiciele parlamentu, władz województwa mazowieckiego, powiatu mławskiego, gmin Wiśniewo i Strzegowo oraz przedstawiciele wykonawcy.

Starosta Jerzy Rakowski zwracając się do przybyłych dziękował przedstawicielom parlamentu za pomoc w pozyskiwaniu środków na te dwie inwestycje, a szczególnie poseł Annie Cicholskiej, która jak stwierdził bardzo mocno zabiegała o to by pieniądze na te zadania do powiatu spłynęły. Podziękował także dyrekcji i pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg oraz przedstawicielom firmy STRABAG – wykonawcy inwestycji. Podkreślił, że jest to największa inwestycja w historii powiatu mławskiego, do tego bardzo potrzebna i wykonana w nowoczesnej technologii. Starosta przy tej okazji zaapelował zwłaszcza do młodych kierowców, by z odnowionej drogi rozsądnie korzystali.

Z kolei Sylwester Dąbrowski, wicewojewoda mazowiecki podkreślił, że takie inwestycje drogowe są ważne dla samorządów mniejszych, szczególnie wiejskich. Zwrócił też uwagę na to, że droga to podstawa egzystencji w danej miejscowości, to przecież komunikacja do szkoły, pracy,  kościoła, do ośrodka zdrowia i bez tego nie byłoby rozwoju.

W imieniu ministra Macieja Małeckiego zabrał głos  Michał Orliński. Podkreślił szczególnie wagę funduszy rządowych, dzięki którym mogą powstawać takie inwestycje.

Zabrali też głos wójtowie gminy Strzegowo Wiesław Zalewski i Wiśniewo Grzegorz Woźniak. Obaj podkreślili znaczenie drogi dla obu gmin. Wyrazili swoje zadowolenie, że poprawi się bezpieczeństwo  i warunki jej użytkowania. W imieniu mieszkańców dziękowali za wsparcie finansowe i realizację zadania.

Na znaczenie tych dróg dla gmin zwrócił uwagę również przemawiający do zebranych senator RP Jan Maria Jackowski podkreślając znaczenie programów jakie funkcjonują obecnie, a skierowanych do  samorządów, by te mogły pozyskiwać środki na właśnie takie inwestycje. Życzył też samorządowcom dalszych sukcesów i realizacji kolejnych inwestycji.

Wyremontowany odcinek drogi przebiegający przez dwie gminy tj. Strzegowo i Wiśniewo ma dokładnie 10695,77 m. długości. Pierwszym etapem remontu było zadanie pn. Poprawa spójności komunikacyjnej z siecią drogową TEN-T i zwiększenie dostępności zewnętrznej i wewnętrznej powiatu mławskiego poprzez rozbudowę drogi powiatowej Bogurzynek – Mdzewo nr 2343W o łącznej długości 7657 m, wraz z remontem mostu na rzece Sewerynce w m. Kowalewko”.  Pierwszy etap kosztował 18 525 130,82 zł. Tu powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 14 820 104,00 zł. Gmina Strzegowo dołożyła do inwestycji 1 1260 36 zł., a gmina Wiśniewo – 710 398 zł.  Wkład własny powiatu wyniósł natomiast 1 868 592,82 zł.

 Drugi etap remontu to zadanie „Rozbudowa drogi powiatowej Bogurzynek – Mdzewo nr 2343W w miejscowościach Kowalewo, Kowalewko, Dąbrowa – Etap II”. Te prace kosztowały 8 879 056,60 zł. Podobne jak w pierwszym etapie były źródła finansowania. Powiat pozyskał dotację z RFRDS w kwocie 6 215 339, 62 zł. Gmina Strzegowo wniosła  766 428 zł.,  a Wiśniewo – 565 430 zł. Wkład własny powiatu zaś wyniósł 1331 858,98 zł.

źródło i fot. starostwo mławskie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
62 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
GALA
GALA
7 miesięcy temu

SPASIONE KOTY

Solo
Solo
7 miesięcy temu

SZYDŁO WYSZŁO Z WORKA – lepiej późno niż wcale.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27921988,wypadek-z-udzialem-beaty-szydlo-przelom-ktory-moglby-zaoszczedzic.html#s=BoxOpImg4

Co na to Hemi, tik tak i inni wyznawcy pisu?
Nadal uważacie, że takie są przymioty waszych rządzących:
„szacunek , miłość , troska , odpowiedzialność , uczciwość , prawdomówność , znajomość historii najnowszej , skromność , przywiązanie do tradycji ”

Ha ha ha

Tam powinny polecieć głowy co niektórych, czyli dymisje i jeszcze raz dymisje, a oborowa wrócić do obory!

Zniszczyli niewinnemu człowiekowi życie.

Solo
Solo
7 miesięcy temu
Reply to  Solo

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27921897,byly-ochroniarz-szydlo-o-wypadku-w-2017-wiedzielismy-ze-nie.html#s=BoxOpImg6

PIS jak zawsze łże jak najęty.

To jest właśnie jeden z bardzo licznych dowodów, a taki hemi czy inni wyznawcy tej mafii próbują cały czas wmawiać co innego, a naiwny odbiorca ich krętactw wierzy im nadal.
Kiedy w końcu zaczniecie ludzie dostrzegać prawdę?

Otwieranie tej drogi i to zdjęcie z przecinaniem wstęgi jest doskonałym doskonałym dowodem na „szacunek” do zwykłego Kowalskiego, na szastanie pieniędzmi podatnika i na lekceważenie podatnika.
Kto z tych urzędników tam będących wziął wolne na ten czas otwarcia drogi?
Po co tam tyle urzędasów? – i wy mówicie, że to nie komuna wraca. To komuna wraca tylko w jeszcze gorszym wydaniu, bo na czele z klerem.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

W Mławie chodniki przez psy osrane nie miłosiernie, mało koszy na Marszałkowskiej i w samym mieście, brak porządnego szaletu z prysznicem. Żenada gówno na gównie. Powinieneś kampanię zrobić o sprzątaniu. Straż Miejska niech trochę pośledzi dronem nie sprzątających po swoich psach.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

ALE STRZELIŁEŚ APEL, I TO DO STRAŻ MIEJSKIEJ !!!! — po, pierwsze jest ich tam za dużo, i nie wiedzą kto ma to zrobić, ale czy oni w ogóle wiedzą jak wygląda i jak obsługiwać dron ???—- od czasu do czasu widać ich jak jeżdzą samochodem po mieście.

Antykowal
Antykowal
7 miesięcy temu

Ale że dorośli faceci z własnej woli robią z siebie pajaca, smutne to. I jeszcze do siebie nawzajem walą przemówienia. Czy kiedyś doczekamy się na urzędzie ludzi poważnych i godnych.

Ela
Ela
7 miesięcy temu

Otwarcie nie powinno zostać uznane. Cicholskiej nie było.

Stanisław
Stanisław
7 miesięcy temu
Reply to  Ela

Pewno zbrakło nożyczek..

Pan Podwyżka (czyt. Burmistrz)
Pan Podwyżka (czyt. Burmistrz)
7 miesięcy temu

No i to jest konkretna kasa, a w mieście się chwalą że Studzieniec zrobią za kilka tysięcy hehe. Ps. Będzie drogo.

Janek
Janek
7 miesięcy temu

no i najważniejsze że ksiądz był i pokropił. bo jakby nie pokropił to by droga nie działała 🙂

Hahaha
Hahaha
7 miesięcy temu
Reply to  Janek

Ciekawe ile dołożył swojej kasy do tej drogi…

Zdziwko
Zdziwko
7 miesięcy temu
Reply to  Hahaha

On nigdy do niczego nie dokłada, on zawsze tylko bierze kasę – czyżbyś tego nie zauważył. Zawsze tylko „co łaska”, ale nie mniej niż….

Janek
Janek
7 miesięcy temu

Cyrk na kiju. Przecinają wstęgę w 121 osób jakby za tą drogę z własnych pieniędzy zapłacili pajace

Czytelnik
Czytelnik
7 miesięcy temu

Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego na otwarciu drogi?? Nie było komu jechać?

Lol
Lol
7 miesięcy temu
Reply to  Czytelnik

Sprzątaczka była na kwarantannie, nie mogła się stawić na otwarciu drogi 😛

Jadwiga
Jadwiga
7 miesięcy temu

Dziękujemy panu Markiewiczowi za drogę. Mieszkańcy.

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu
Reply to  Jadwiga

Widzę, że masz dobry humor. Markiewicz….

Rogal
Rogal
7 miesięcy temu
Reply to  Jadwiga

A to Pan Markiewicz jakiś wkład finansowy prace społeczne czy co takiego zrobił?

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu

Jest ich tam jak czerwonych ż.ydów. – tak to się chyba mówi – a wszystko to za pieniądze podatnika

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Tych do przecinania wstęgi na zakończenie inwestycji, to jak widzę, coraz więcej. Niedługo będą stali z tą wstęgą na całej długości nowo otwieranego odcinka drogi czy chodnika, a może nawet wstęga będzie dłuższa niż oddany do użytku kawałek drogi.
Faktycznie komuna wraca w pełnej krasie. Towarzystwo sobie nożyczki zakupiło, przemówionka przygotowało i wygłosiło. Pytam się dla kogo, bo tam żadnych mieszkańców nie widać.
Żenujące to jest – same urzędniczyny robią sobie cyrk na środku drogi, którego nikt nie chce oglądać, po co to, na co? – żeby potem zakończyć fetę w jakiejś knajpie?

Elo
Elo
7 miesięcy temu

Komuna wyryła w niektórych głowach bruzdy, których już nie można się pozbyć. Urzędnicy Przewodnią Siłą Narodu. Proponuje aby każdy w swojej pracy świętował wykonanie obowiązków, za które jest odpowiedzialny. Brawo. Brawo. Brawo. Za 50 lat jest jakaś szansa, aby ta komuno-demokracja znikła, chociaż dokąd nie wprowadza maksymalnie dwuletnich kadencji w sejmie, radach i całej tej glinianej władzy, to to się może przedłużyć na kolejne 50 lat.

Ben Afleck
Ben Afleck
7 miesięcy temu
Reply to  Elo

Ale to już znamy , a pińcet plus należy się każdemu jak buda psu czy jakoś tak. A jak masz pracę to się ciesz że masz wogóle i inne tego rodzaju bzdury . A propos polityki to zapraszam na otwarcie obwodnicy zachodniej ale dopiero ale jak leśnie dziadki pójdą w odstawkę …. I jeszcze apropos komuny to widać jak to Michnik obalał z Jaruzelem komunę więc się nie dziwcie że jest jak jest.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
7 miesięcy temu
Reply to  Ben Afleck

Piszesz a czy ty wiesz co to była KOMUNA, jak działali ludzie w tamtym czasie ??? nasłuchałeś się tych prawicowych bzdur, i stąd te bzdury. Za komuny przynajmniej nie było tyle ludzi do przecięcia wstęgi, nie było także tego PANA W TEJ DŁUGIEJ KIECCE Z KOLORATKO.!!!— i byl na prawde porządek, nie to co teraz za tej pisowskiej bandy nieudaczników !!!

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu

… ale wierchuszka też lubiła świętować i balować, a że bez kaznodzieji to już inna sprawa. Teraz musi być ksiądz, za PO też był już na wszystkich otwarciach dróg, biur itp. Teraz to już ksiądz na takim piedestale jak w średniowieczu. Oj, doczekali się czasów, złotych czasów.

tik tak
tik tak
7 miesięcy temu

Baczny obserwatorze w szkole nie byłeś bacznym obserwatorem 😀 bo piszesz „koloratko” 😀 . Prawicowe bzdury ci przeszkadzają ? Nie przeszkadzało ci że Polska była rozkradana, że rządziła mafia a wcześniej za twoich rodziców i dziadków mordowano ludzi na ulicach łącznie z dziećmi takimi jak Emil Barchański czy Grzegorz Przemyk za to że szli ulicą ? To twoje czasy ? Twoja miłość ? Teraz ci przeszkadza wolna Polska ?

Rogal
Rogal
7 miesięcy temu
Reply to  tik tak

O jakiej wolnej Polsce piszesz?

staraznajoma
staraznajoma
7 miesięcy temu
Reply to  tik tak

Tik tak nie zauważyłeś, że teraz Polska jest rozkradana? że teraz też rządzi mafia, która zmieniła nazwę z PZPR na PIS+kler. nie przeszkadza ci to, że policja pałuje niewinnych ludzi, którzy chcą żyć jako wolni ludzie, a nie pod dyktando kleru i PIS? Nie zauważasz tego, że w Polsce jest coraz więcej zakazów i nakazów, że coraz więcej cenzury, że coraz bardziej jesteśmy ograniczani przez rządzących, jako ludzie.
Tego nie widzisz?
Widzisz tylko pincet plus i 13-te emerytury?
No tak, widzisz, to co ci wygodniej widzieć, a to np. że kobiety w tym kraju zaczyna się tyranizować, to już tego nie zauważasz. Tego nie widzisz, że niedługo dojdzie do kolczykowania ludzi jak bydła?

Może najwyższy czas żebyś przetarł swoje kaprawe ślepka i zaczął widzieć realia, a nie tylko srebrny ekran telewizora z programami TVP.
Szlag!!!

tik tak
tik tak
7 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Tęskno wam komuchy do czasów UB, SB, MO, ZOMO i PZPR. Zmniejszyli wam emeryturki to wyjecie „żeby było jak było” Nienawidzicie Wolnej Polski. Płaczcie więc bo wasze czasy dla złodziei , POubeckiej mafii , strzelania do Polaków już się skończyły. Stara znajoma PZPR-ówa ? Było fajnie jak latałaś na sowieckie pochody ? Płacz . Tu jest Polska. Wasze PO komusze czasy już nie wrócą.

Zdziwko
Zdziwko
7 miesięcy temu
Reply to  tik tak

Ależ ty chrzanisz, Komu tęskno? Ty naprawdę ślepy i głuchy człowieku jesteś?
Jesteś prawdziwym suwerenem z zakutym … i zapewne beneficjentem 500+ albo albo 13-tych i 15 dodatków do emeryturki. Zal mi ciebie i twojej g.łupoty. Jeszcze będziesz płakał i walił się w ten za.kuty ł.eb.
To twojemu wodzowi tęskno do czasów komuny i do niej wraca jak tylko może, bo nie ma jak za komuny wygrzewał się pod pierzynką. Bidulek nawet stan wojenny przespał pod ową pierzynką.

Hemi
Hemi
7 miesięcy temu
Reply to  Zdziwko

Lepiej wygrzewać się pod pierzynką, to nic złego, niż oszukiwać ludzi z „Solidarności”, strajkujących robotników ryzykujących życie, że się rzekomo ich popiera, a w rzeczywistości po cichu knuć z komunistycznymi rzezimieszkami.

Trudno sobie wyobrazić większą perfidię.

Dlatego chwała TVP i Jackowi Kurskiemu, że nie boją się pokazywać prawdę.

Wolność
Wolność
7 miesięcy temu
Reply to  tik tak

Dziecino nie wiesz o tamtych czasach nic, więc nie zabieraj głosu. Słusznie ci prawią, że gorszego łupienia, ogłupiania, okradania narodu to nawet za komuny nie było. A jeśli chodzi o komuchów to teraz popatrz mamy komunę II ale co ty możesz o tym wiedzieć jak nie masz porównania i żyjesz propagandą nadawaną przez sztana toruńskiego i tego co po 23 latach małżenstwa kościelny rozwód dostał (jak to możliwe klechy – za kasę się sprzedaliście).

Hemi
Hemi
7 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

No coś takiego. Nie, Polska nie jest rozkradana, przeciwnie, PiS zatrzymał bezczelne rozkradanie Polski, wyłudzanie VAT z budżetu Państwa, zaniżanie należnego podatku przez zagraniczne koncerny czy przekręty na paliwie.

Udało się także zatrzymać prywatyzację, czyli wyprzedawanie za bezcen polskiego majątku. Wyegzekwowano odpowiedzialność za należyte zarządzanie państwowymi firmami i dziś polskie firmy jak Orlen, KGHM, PKO czy PGNiG to są perły w koronie.

Oczywiście, totalnej opozycji to przeszkadza, bo według nich silne firmy powinny być tylko zachodnie, ale nie polskie. Chore to jest.

Hemi
Hemi
7 miesięcy temu

Dzidek kolejny pseudo sobie wynalazł?

Napastliwość ta sama. Ksiądz mu przeszkadza, patrzcie. Na pewno woda święcona drodze nie zaszkodzi więc niech głowa nie boli.

I to za PiS jest wreszcie porządek. Najgorzej było za rządów PO-PSL i lewicy. Gdyby jeszcze ograniczono budowę kurników i ferm przemysłowych na wsi, byłoby idealnie.

Wolność
Wolność
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Bzdury wypisujesz sługusie komuchów. Przyjdzie czas, że Balbiny, Maciory, Pinokie, Adriany i inne zło się rozliczy za marnotrawstwo jakie dokonali w naszym kraju.
A odnośnie kurników przyznam ci rację.

Polak.
Polak.
7 miesięcy temu
Reply to  Wolność

Niech żyje tusku i jego uczciwośc ha ha ha!

staraznajoma
staraznajoma
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Jak widać i poprzednicy czerpali z tego dochody i obecni (PIS) także czerpią z tego dochody (piszę tu o kurnikach i olewania tematu ferm i szkodliwości ferm dla środowiska jak i dla ludzi). Wszystkie rządy przymykają oczy na fermy, bo wiadaomo… (jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę).
PIS w tym temacie nic nie zmiwenił, a obiecywał, dużo obiecywał, nawet duduś obiecywał i co? – ano g.wno!.

Ben Afleck
Ben Afleck
7 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Brawo Tik Tak i Hemi za obronę słusznej sprawy .

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Ben Afleck

Co wy (ty, Hemi i tik tok) pijecie czy też może ćpacie?

Ben Afleck
Ben Afleck
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Szacunek , miłość , troska , odpowiedzialność , uczciwość , prawdomówność , znajomość historii najnowszej , skromność , przywiązanie do tradycji . Można też inaczej robota co chceta i gwiazdki i wychodzi klasa w sama w sobie . Tak że proszę już sobie darować te smutne wynurzenia i animozje bo już w kółko to samo jest pisane i tyle w temacie.

Kuba
Kuba
7 miesięcy temu
Reply to  Ben Afleck

Przekręcanie najnowszej historii to domena PIS. Ile ty masz człowieku lat? Kto przeżył, ten wie i zna najnowszą historię z autopsji, a PIS ją przekręca.
Pieniądze i stanowiska i tyle w temacie, bez rozpisywania się.

Ben Alfeck lat 46
Ben Alfeck lat 46
7 miesięcy temu
Reply to  Kuba

wystarczy że archiwa zostaną w takim stanie jak są , cześć zostanie odtajniona i cześć się znajdzie ” wypadną z szafy ” a ludzie ” historycy zrobią swoje ” . A stwierdzenie kto przeżył ten wie , ma się do tego jak biznesy Frasyniuka i reszty działaczy . A rzeczywistość w dużej mierze jest subiektywna bo co innego widział dzieciak działacza KC PZPR a co innego robotnika.

Kuba
Kuba
7 miesięcy temu

Z d… lem nie ma co dyskutować.
Archiwa? – jakie archiwa, przecież pis nawet dokumenty produkuje, o czym ty dzieciaku mówisz.
Historia, a szczególnie ta najnowsza nigdy nie opierała się dokładnie na faktach, a zawsze na polityce. Dlatego nie lubię historii.
Matematyka jest królową nauk, tam zawsze 2 + 2 jest 4, a historia jest zmienna, chimeryczna.
Co ty dziecko możesz wiedzieć na ten temat jak nie ogarniasz realiów.

Ben Alfeck lat 46
Ben Alfeck lat 46
7 miesięcy temu
Reply to  Kuba

no i jest ten wasz słynny poziom dyskusji , wyzwać od debili a później prawić morały .Schemat zawsze jest ten sam przewidywalny i słaby . Jak posty zresztą.

Kuba
Kuba
7 miesięcy temu

…bo ty i tak nic nie zrozumiesz, co do ciebie się pisze. Ty tylko kur.wizję ogarniasz i nic poza tym. Czy może cię coś przekonać do zmiany toku myślenia – nie, bo dostajesz jakieś tam plusy i tymi ochłapami dałeś się przekupić, bo tamci kradli, a ci kradną ale i dają – nieprawdaż? Więc o czym z tobą można rozmawiać jak ty wszystko wiesz najlepiej. Żadne szwindle, przekręty, kłamstwa, łgarstwa twoich faworytów cię od nich nie odstręczają, tylko piszesz jakieś głupoty o ich uczciwości i tym podobne farmazony. Dla ciebie zawsze wszystko w wykonaniu pisich krętaczy jest ok, a więc o czym mamy rozmawiać jak jesteś oporny na inną wiedzę niż tvp?
Kończę tę dyskusję, bo to nie miejsce na tego typu dyskusje, to po pierwsze, a po drugie …

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

He, he, he, a wy lubicie od razu do rękoczynów startować, np. parasolki w ruch 😀 – to wasz poziom dyskusji.

Wolność
Wolność
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

PiS = DROŻYZNA
i nie zwalaj tu winy na poprzednie władze ani winy na UE. To obecne komuchy przez swoje rozpanoszenie i ignorancje do innych do tego doprowadzili, a takie pachołki jak ty im klaskają jak za dawnych czasów gdy przemawiali pierwsi sekretarze KC PZPR.

Hemi
Hemi
7 miesięcy temu
Reply to  Wolność

Za wzrost cen, który dotyka wiele krajów UE, nie tylko Polskę, odpowiada w największym stopniu UE, która narzuca wariacki „pakt energetyczno-klimatyczny” i tego typu bzdurę jak certyfikaty CO2, które muszą kupować polskie elektrownie i wliczać ich koszt w cenę prądu.

Posłuchaj sobie ministra Ziobry i będziesz lepiej wiedział.

No i najważniejsze – gdyby rządziła PO ceny również by rosły, bo jest to inflacja podażowa, tylko dla ludzi nie byłoby nic, żadnych programów osłonowych

A na PiS ludzie mogą zawsze liczyć, że znajdzie sposób, żeby zwykłym ludziom pomóc

staraznajoma
staraznajoma
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

To po co Polska uparcie trzyma się węgla i na dodatek jeszcze importuje węgiel wątpliwej jakości z Rosji, Australii, Ameryki Południowej czy nawet Chin? Trzeba dodać, że coraz więcej importuje…

Wolność
Wolność
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Pisałem żebyś głupot swojej opentanej komuszej partyjki nie powielał. I co to za autorytet ten Zero co rozwalił polskie sądownictwo aby komuchy się utrzymały przy władzy.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Wolność

Zero rozwalił sądownictwo, , prokuraturę, rozwali i PIS, bo to teraz on rządzi nadaje kierunek. Ziobro czuje się mocny, bo PIS musi go słuchać, jeśli nie, to on wyjdzie z koalicji i tym samym pozbawi PIS większości i władzy przede wszystkim. Dlatego też i tak ten z Żoliborza jak i Mateuszek pozwalają mu się szarogęsić, bo nie mają innego wyjścia, a nasz Hemi jest od Zera przecież. Radykał jak i zero.

Last edited 7 miesięcy temu by Anonimowo
Hemi
Hemi
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Wielokrotnie już próbowano wbijać klin między Z. Ziobro i J. Kaczyńskim i generalnie nie ma to sensu.

Jeśli chodzi o prokuraturę, to ona dzięki Z. Ziobro oraz B. Święczkowskiemu funkcjonuje niemal idealnie.

Gdyby jeszcze sądownictwo działało tak sprawnie i sprawiedliwie jak prokuratura, byłoby w Polsce po prostu świetnie. I do tego trzeba dążyć.

Wolność
Wolność
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Dowcip z ostatnich 6 lat Zero i Świeczka świetnie prowadzą prokuraturę. ha ha ha. Co ty Hemi bierzesz bo chyba zdecydowanie za dużo to jest, bierz może 1/3 tego.

Kuba
Kuba
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Tiaaa, prokuratura „je” wasza, a sądy się nie dają, walczą zaciekle z wami.
Co powiesz o wypadku waszej oborowej?. Wyszło szydło z worka, co?
Prokuratura niszczyła dowody, a i tak wyszło.

Kuba
Kuba
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Przestań ziobrysto pie…lić głupoty.
Polska jest beneficjentem netto środków UE, a ty razem ze swoim szefem dążycie do wyprowadzenia Polski z Unii.
O co wam właściwie chodzi?
Skręcacie na wschód? – Innej możliwości nie widzę i sądzę, że się nie mylę. Ty może tego jeszcze nie wiesz, ale twój szef zdaje się, że obrał kierunek na Moskwę.

Hemi
Hemi
7 miesięcy temu
Reply to  Kuba

To, że Polska jest beneficjentem netto nic nie znaczy. W szczególności, nie znaczy, że mamy zgadzać się na dyktat eurourzędasów z UE i TSUE.

Taka jest polityka uniżoności opozycji – mamy tańczyć jak nam zagrają i jak Donek, nosić marynarki sa różnymi urzędasami z UE, na dodatek nadużywającymi alkoholu (!).

To, że dostajemy jakieś fundusze z UE, to wynika ze statystyki % PKB a nie z łaski urzędasów z UE. Gdyby mogli, wszystko by nam zabrali, oni Polski nienawidzą, a totalna opozycja tylko by im przyklasnęła.

Przecież taki jest sens tych donosów do Brukseli – zabierzcie PiS-owi pieniądze! To jest ich perfidia!

Kuba
Kuba
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Przestań ziobrysto chrzanić. Tak jak powiedziałem jesteście takimi sami radykałami jak konfederacja. Zero niczym nie różni się od Bąkiewicza. Powinniście razem z nim tworzyć koalicję.
Tak kilkanaście państw z Unii ma słuchać marnego Zera – nie bądź śmieszny.
Donosy – nie trzeba donosów. Myślisz, że inni nie widzą co wyprawiacie bez żadnych donosów. Świat jest dziś malutki, jest po prostu globalną wioską, a wy macie jakieś obsesje ciągle albo powtarzacie jedno zdarzenie w kółko. Jak sami donosiliście to było ok. To co robicie i to co planujecie jeszcze zrobić to woła o pomstę do nieba. Niedługo będziecie kobiety kolczykować jak dobrze pójdzie, ale mam cichą nadzieję, że wcześniej rozwalicie tę koalicję z PIS i dostaniecie po d.pie.

Hemi
Hemi
7 miesięcy temu
Reply to  Kuba

R. Bąkiewicz to jest polski patriota i ma prawidłowe spojrzenie na polskie sprawy, na wiele z nich w każdym razie. Przemówienie z 11 listopada z Marszu Niepodległości dowiodło też, że ma też niezły ogląd sytuacji międzynarodowej. Lepszy w każdym razie niż politruki z totalnej opozycji.

Co do donosów zagranicę, nie zakłamiesz prawdy. Są twarde dowody filmy pokazujące jak przedstawiciele totalnej opozycji proszą obce siły o blokowanie funduszy dla Polski.

Takie są fakty i to jest niepodważalne.

Wolność
Wolność
7 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Mylisz bolszewiku patriotyzm z faszyzmem. Ale co tu wymagać od przydupasa Balbiny.

Kuba
Kuba
7 miesięcy temu
Reply to  Wolność

To nie jest przydupas Balbiny, to jest przydupas Zera, który teraz się szarogęsi, bo wie, ze może wiele dla siebie ugrać i zgłasza przeróżne absurdalne projekty ustaw
https://oko.press/jak-zbigniew-ziobro-zostal-nieformalnym-wicepremierem/
Ziobryści mają bardzo zbliżone poglądy do Konfederatów . Są o wiele bardziej groźni od Balbiny.

Kuba
Kuba
7 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Podsumuję jeszcze swoją wypowiedź:
nie dziwię się, że hemi myli patriotyzm z faszyzmem. Ziobryści jak konfederaci to radykaliści – skrajna prawica, oni już pewne granice zdroworozsądkowe przekroczyli i to znacznie. Takich strach się bać.

Last edited 7 miesięcy temu by Kuba
Lol
Lol
7 miesięcy temu
Reply to  Elo

PIS Przewodnią Siłą Narodu!

Gerard
Gerard
7 miesięcy temu

A ile kosztowało tak huczne propagandowe otwarcie tej drogi i czy była konieczność tego zgromadzenia w środku pandemi w której umiera dziennie ponad pół tysiąca ludzi.

62
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x