Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek- Zawady 2021


Dnia 8 grudnia 2021 roku, zgodnie z coroczną tradycją Szkoły Podstawowej w Zawadach, odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Była to już VIII edycja uroczystego kolędowania. Wzięło w niej udział 13 solistów ze szkół Gminy Lipowiec Kościelny. Współorganizatorem Przeglądu było Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, Gminna Biblioteka Publiczna  oraz Parafia św. Mikołaja w Lipowcu Kościelnym.


W szkole wybrzmiały kolędy śpiewane pełnym głosem i z głębi dziecięcego serca. Kolejny już rok spotkaliśmy się, by kultywować tradycje wspólnego kolędowania.  Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zawadach zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu.  

Uczestników Przeglądu oceniało jury w składzie: Hanna Grzybicka – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowcu Kościelnym, Urszula Rólka – dyrektor Banku Spółdzielczego w Lipowcu Kościelnym, ks. kan. Krzysztof  Szwejkowski – proboszcz parafii w Lipowcu Kościelnym. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie wyłonienia zwycięzców przeglądu, poziom konkursu był bardzo wysoki. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz świąteczne kubeczki. Nagrodę specjalną księdza proboszcza za najlepsze wykonanie kolędy tradycyjnej otrzymała Marcelina Kochanowska ze Szkoły Podstawowej w Zawadach, która zaśpiewała kolędę „Jezus Malusieńki”.

Konkurs został przygotowany przez panią katechetkę Joannę Kaczerską oraz wychowawczynię klasy I panią Annę Szczepańską, nad całością czuwała pani dyrektor Barbara Stańczak.

Wyśpiewane teksty pięknych polskich kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich w wyjątkowy nastrój zbliżających się świąt. Na koniec uroczystości dyrektor szkoły pani Barbara Stańczak złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

źródło i fot. SP w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x