Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dostałeś dziwnego sms-a o przesyłce? Uważaj! [FILM]


Hakerzy, chcący przechwycić nasze dane oraz dostęp do kont bankowych, wykorzystują każdą okazję, a okres przedświąteczny to dla nich prawdziwa okazja. Ostatnio masowo wysyłane są wiadomości sms o treści, która przypomina informację od kuriera o przesyłce. Poniżej zamieszczony jest link. Ten sms to oszustwo.


W dodatku groźne, bo celem oszusta jest pozyskanie Twoich danych osobowych  dostępu do telefonu lub aplikacji bankowej.   Nie czytając treści wiadomości i korzystając z przesłanego, podejrzanie wyglądającego linka zostaniemy przekierowani na stronę, na której haker będzie próbował pozyskać nasze dane osobowe a nawet dane konta bankowego. Korzystanie z takiego linka uruchamia także dostęp do kontaktów w naszym telefonie i dalsze rozsyłanie wiadomości oszusta.

Komenda Stołeczna Policji przygotowała spoty pod hasłem – Czytaj,  nie klikaj. Chwila zastanowienia i wykasowanie wiadomości uchroni nas przed kłopotami. To tylko chwila – przeczytaj wiadomość, która otrzymałeś. Jeśli martwisz się o swoją przedświąteczną przesyłkę, skontaktuj się z prawdziwą firmą kurierską, której dane kontaktowe znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej. Gotowe linki to często hakerska pułapka.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Incognito
Incognito
8 miesięcy temu

W ciągu tygodnia otrzymałem dwa takie smsy. Jestem raczej ostrożny i dobrze, że akurat nie oczekiwałem.na żadną przesyłkę, bo możliwe, że wszedłbym.w podany w smsie link. Uważajmy i myślmy, bo możemy nieświadomie narazić siebie na duże kłopoty.

Ogół
Ogół
8 miesięcy temu

Chcecie się rozwijać, rozumię dzieci urodzonych z metaforycznym telefonem w ręku. Jednak zapominacie o starszym pokoleniu. Chcecie się rozwijać to nie kosztem innych. Starsi ludzie dla młodych są tolerancyjni. Życie wirtualne jest naprzykład tu na portalu codziennika. Jeśli nie poszanujecie tolerancji starszych. Starsi nie poszanują waszej. W wirtualu nikt nie wie jak wyglądacie w rzeczywistości widzi to każdy. Można być najleprzym hakerem na swiecie i mieć 20 lat w rzeczywistości jednak ma się tylko te 20 lat. Zatem zastanówcie się młodzieży zanim zaczniecie rujnować starszym życie. Bo starszym dużo nie zostało a wy macie je dopiero przed sobą.

Chodzi również tu o ogół. Do czego to zmierza.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x