Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Boże Narodzenie po Staropolsku w Wieczfni Kościelnej


14 grudnia w świetlicy wiejskiej w Wieczfni Kościelnej odbyło się podsumowanie projektu „Boże Narodzenie po Staropolsku w Wieczfni Kościelnej”. Projekt realizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej. Zapoczątkowały go warsztaty robienia ozdób choinkowych, które zaczęły się już w połowie listopada, a zakończyła część artystyczna i degustacja tradycyjnych, wigilijnych potraw.


W warsztatach uczestniczyli seniorzy oraz dzieci z rodzicami. Inspirując się dekoracjami wykonywanymi przez pradziadków, uczestnicy wykonywali ozdoby choinkowe wykorzystując do pracy papier, bibułę, sznurki, wstążki, szyszki czy słomki. Powstałe dekoracje przyozdobiły świąteczną choinkę. Na stołach zagościły staropolskie, wigilijne potrawy: barszcz czerwony, gołąbki z kaszą gryczaną, szare kluchy, makowce, ciastka maślane oraz wiele innych przysmaków.

Część artystyczną otworzył występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej, który przybliżył tajemnicę Bożego Narodzenia w formie tradycyjnych jasełek. Grupę do występu przygotowały panie: Ewa Krajewska oraz Grażyna Lapeusz. Tuż po nich wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wieczfni Kościelnej pod batutą pana Tomasza Wesołowskiego. Do muzyków dołączyła grupa kolędników, których do występu przygotowała przewodnicząca KGW pani Elżbieta Sieczka. Pod choinką na artystów czekały paczki świąteczne.

Przewodnicząca KGW, pani Elżbieta Sieczka skierowała słowa podziękowania w kierunku wszystkich osób, które okazały swą pomoc na poszczególnych etapach realizacji projektu. Głos zabrał również wójt gminy Wieczfnia Kościelna pan Mariusz Gębala. Podziękował pani Eli za pracę przy realizacji projektu oraz zachęcał do podejmowania kolejnych inicjatyw, podkreślając przy tym jak ważna jest współpraca i współdziałanie.

Po krótkiej modlitwie wygłoszonej przez dziekana dekanatu mławskiego wschodniego ks. kan. Sławomira Krasińskiego rozpoczęto spotkanie wigilijne.

źródło: UG Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Osa
Osa
1 rok temu

Wszyscy chyba zaszczepieni 10 dawkami bądź sama rodzina bo bez masek a pod sklepami policja okupuje narodzie obudź się!!!! Co to się wyprawia

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Z twarzy kojarzę aby Jolę. A co to się wyprawia pani kandydat na posła RP z ramienia Prawych i Sprawiedliwych? A gdzie maseczka? Pisowców nie dotyczy pandemia?

Krysia
Krysia
1 rok temu

Brawo dla organizatorów!!!
Jednak goście mogli postarać się trochę bardziej i dać przykład. Zwłaszcza po zaostrzeniu restrykcji w związku z 4 falą pandemii.
To jak w końcu jest z tymi maseczkami, są obowiązkowe czy nie?
Z tego co widać włodarza i pracowników gminy, dyrekcji szkoły, Jolanty czy posłanki prawo nie dotyczy, a tu człowiek na zewnątrz stojąc na dworcu kolejowym 20m od kolejnej osoby dostaje mandat. Wymagają od policjantów, żeby zmuszali społeczeństwo do noszenia masek, a sami dają przykład. No chyba, że to kolejni geniusze, którzy twierdzą, że przyjęcie szczepionki gwarantuje również, że nie zarażają innych…

suweren
suweren
1 rok temu
Reply to  Krysia

Masz rację, osoby opiniotwórcze powinny dawać przykład stosowania się do wymogów prawa.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
1 rok temu

TAK PIĘKNA uroczystość, !!!! BRAWO !!! — I CHCIAŁO BY SIĘ ZAPYTAĆ A CO W NASZEJ MŁAWIE –nie wystarczy tylko światełka porozstawiać ???

Kajka
Kajka
1 rok temu

Piękna uroczystość, choinka ubrana tak jak za dawnych czasów , przywułujaca wspomnienia o dzieciństwie w rodzinnym domu. Wielkie podziekowania dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich .

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x