Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ku przestrodze. Nastolatek stracił kciuk podczas kuligu


Jakie skutki może przynieść  nieprzestrzeganie reguł bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu pokazuje przykład kuligu zorganizowanego koło Płonnego (pow. elbląski).


Tam właśnie kierujący oplem corsą 33-latek na drodze leśnej pomiędzy miejscowościami Płonne a Błudowo zorganizował kulig. Do osobowego opla zaczepione były linką sanie zrobione z nart, a na nich siedziała trójka dzieci. Podczas jazdy sanie zjechały na pobocze i uderzyły w bryłę zlodowaciałego śniegu a następnie wraz z siedzącymi na nich uczestnikami przewróciły się.  W wyniku zdarzenia 8-letni chłopiec doznał urazu w postaci obcięcia kciuka lewej ręki. Został przewieziony karetką do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw:
1. Rzucając się śnieżkami, nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami. Nie rzucamy też nikomu kulkami w twarz.
2. Nie należy rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody. Może to uszkodzić auto. Poza tym zaskoczony kierowca może stracić panowanie nad pojazdem i spowodować wypadek.
3. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, bo sanki mogą wjechać wprost pod samochód.
4. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach. Stawki, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy.
5. Jeśli widzimy zwisające z dachów sople, nie wolno ich strącać patykami czy kamykami. Grozi to urazem.
6. Nie wolno organizować kuligów na terenie dróg publicznych i zaczepiać sanek do pojazdów mechanicznych.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bareja
Bareja
1 rok temu

To jak on teraz smartfona obsłuży biedak

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x