Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To obraz stanu wojennego i Solidarności w Mławie [VIDEO]


13 grudnia mija 40 lat od pamiętnej niedzieli ”bez Teleranka”, czyli wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Mławska „Solidarność” uczciła tę rocznicę spotykając się w kościele pw. Św. Trójcy w Mławie.


Druga część uroczystości odbyła się w sali kina. Tam zebrani wysłuchali referatu prof. Leszka Zygnera mówiącego o przygotowaniach i pierwszych dniach stanu wojennego w dawnym województwie ciechanowskim. Jak podkreślił prof. Zygner , w województwie ciechanowskim, w szafie komendanta  zachowała się szczegółowa  dokumentacja dotycząca przygotowania i wprowadzenia stanu wojennego wraz z nazwiskami osób wskazanych do internowania.

Podczas uroczystości medal Zasłużony dla Miasta Mława otrzymało trzech działaczy związkowych: Tadeusz Mrożkiewicz, Janusz Piotrkowicz i Mirosław Zbrzezny. Zwieńczeniem obchodów był słowno-muzyczny program przygotowany przez Pawła i Martę Stawińskich.

JK

Fragment referatu prof. Leszka Zygnera

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
8 miesięcy temu

Od stanu wojennego do dziś minęło tyle samo czasu, co od ataku na Pearl Harbor do stanu wojennego. Młode pokolenie ma większe wyzwania niż ustalanie kto spał czterdzieści lat temu.

Gronostaj
Gronostaj
8 miesięcy temu
Reply to  Czytelniczka

To proszę o wytyczne dla młodego pokolenia bo chyba nie za bardzo wie dla kogo ludzie podczas strajków się poświęcali , bo chyba nie po żeby być kolonią Niemiecką i pariasem europy . A tak właśnie jest dzięki temu że zostali oszukani i zdradzeni przez TW Bolka i inne podobne osobistości.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
8 miesięcy temu
Reply to  Gronostaj

Czyżbyś był sympatykiem tego PANA KURSKIEGO Z TVP KTÓRY MÓWIŁ== ŻE CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI „” — przestań oglądać TVP I SŁUCHAĆ TYCH BREDNI TAKICH SPECJALISTÓW JAK SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, KARNOWSKI, RACHOŃ, OGÓREK, I RUDY FARBOWANY LIS JANECKI bo do reszty zgłupiejesz !!! i staniesz się takim wybitnym znawcą jak CZARNEK, LUB GWIAZDA MOCNO ZMĘCZONY człowiek którego WYSZKOWSKI ma zaprowadzić do łażni i do fryzjera, aby nie przynosił wstydu takim popaprańcom jak ty.Czyżbyś zapatrzył się w POSŁOW KONFEDERACJI, ŻE PLECIESZ TAKIE BZDURY !!!— A PO WYTYCZNE WINIENEŚ ZGŁOSIĆ SIĘ DO MINISTRA CZARNKA —

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
8 miesięcy temu
Reply to  Czytelniczka

TAK !!!— zgoda ale dobrze że w MŁAWIE mamy KOMBATANTA SOLIDARNOŚCI, PANA ŁUKASIKA KTÓRY SOBIE TYLKO ZNANYM SPOSOBEM WYNAJDUJE TAKICH DZIAŁACZY DO ODZNACZEŃ !!!! — PANIE SNTCZAK CZYŻ NIE ZAUWAŻA PAN ŻE PAŃSKI POMYSŁ ===”ZASŁUŻONY DLA MIASTA MŁAWY— MOCNO SIĘ ZDEZAWUŁOWAŁ????—- BO ZA CHWILĘ BURMISTRZ, MIASTA będzie wychodził przed Ratusz i pierwszemu napotkanemu mieszkańcowi będzie wręczał ten medal !!!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x