Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jest petycja do  spółki Koleje Mazowieckie – KM sp. z o.o., w sprawie utrzymania  kasy biletowej na Dworcu Mława- Wólka


Decyzja Kolei Mazowieckich o zabraniu kasy z dworca Mława Wólka i przeniesieniu jej do budynku w Stacji Mława nadal budzi zdumienie mieszkańców Mławy, tym bardziej, że na razie nie znane są powody, dla których tak właśnie się stało. W związku z zaistniałą sytuacją Kamil Przybyszewski, przewodniczący zarządu Osiedla nr 8 Wólka wystąpił z petycją o przywrócenie kasy na wólczańskim dworcu.


Petycję można podpisywać elektronicznie. Poniżej jej treść:

Jako mieszkańcy miasta Mława, a w szczególności dzielnicy Wólka, na której znajduje Innowacyjny Dworzec  Systemowy, a w nim  kasa biletowa  Kolei Mazowieckich, zwracamy do władz Państwa spółki  o utrzymanie kasy biletowej na Dworcu Mława – Wólka .
Pragniemy podkreślić, że biletowa kasa, od niepamiętnych czasów istniała na Wólce i stanowi ona pewnego rodzaju okno na świat, umożliwiając zakup i przemieszczanie się mieszkańców naszego miasta i nie tylko w inne regiony naszego kraju.
Ponadto należy podkreślić , że na stacji, że oprócz pociągów Kolei Mazowieckich zatrzymują się również pociągi dalekobieżne innych spółek .
Na uwagę zasługuje również fakt, że biletomaty, w których można dokonać zakupu biletu na pociągi, niestety większości mają awarie lub jest problem z przyjmowaniem płatności.
Kolejnym argumentem przemawiającym za utrzymaniem kasy biletowej na Wólce jest posiadanie przez IDS tablicy  tyflograficznej i ścieżki prowadzącej ułatwiającej komunikację w obrębie obiektu osobom niewidomym i niedowidzącym. Z tych właśnie rozwiązań i udogodnień korzystają osoby o różnych rodzajach niepełnosprawności.
Ze stacji na Wólce i kasy biletowej korzysta też mnóstwo mieszkańców Mławy i nie tylko, codziennie dojeżdżających do swoich miejsc pracy w : Ciechanowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Warszawie.
Zatem zlikwidowanie kasy biletowej na Dworcu Mława-Wólka, byłoby ogromnym ciosem dla mieszkańców i całej dzielnicy oraz osób dojeżdżających z innych miejscowości  i korzystających z usług kasy biletowej na Dworcu Mława – Wólka.
Innym, ale także mocnym argumentem  jest fakt bezpośredniego połączenia peronów z dworcem i kasą biletową na Wólce, czego brak można stwierdzić na stacji Mława Miasto.
Na stacji Mława Miasto istnieje też problem z nieustannie psującymi się windami i uwięzionymi w nich ludźmi. Lokalna prasa wielokrotnie pisała o tym problemie.

Dlatego, tak jak na wstępie prosimy władze spółki  „Koleje Mazowieckie – KM o pozytywne rozpatrzenie  naszej petycji i utrzymanie  kasy biletowej na Dworcu Mława-Wólka

Z wyrazami szacunku
Mieszkańcy Miasta Mława

 

Link do petycji: https://podpisz.to/petycja/petycja-do-spolki-koleje-mazowieckie-km-sp-z-oo-w-sprawie-utrzymania-kasy-biletowej-na-dworcu-mlawa-wolka,932?fbclid=IwAR0D5zmRNChnGPNGdjmnP3z_tsPwVEYzUmad1Lfga9o6naba6cFScDLUxis#.YbXmL_yWloM.facebook

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
47 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
7 miesięcy temu

petycja do czego?

konduktor
konduktor
7 miesięcy temu

zamknac dworzec

PASAZER
PASAZER
7 miesięcy temu

kto pilnuje dworca?

Jacek
Jacek
7 miesięcy temu

przystanek Mława to atrapa dworca, Szkoda mi młodzieży która stoi w zimne dni pod kościołem czekając na autobusy żeby dotrzeć do swoich domów a budynek po prawdziwym dworcu już w rękach prywatnych,

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

MŁAWA STOLICĄ

Xyz
Xyz
8 miesięcy temu

Przystanek Mława Miasto nie znajduje się w centrum miasta, niech tam przeniosą biletomat i po problemie dla większości podroznych. Skoro chcecie podróżować pociągami z centrum miasta niech wam łaskawie panujący burmistrz tory rozwinie pod ratuszem. Stacja Mława powstała jako jedna z pierwszych w Polsce i istnieje od blisko 150 lat i przystosowana jest do obsługi podróżnych, w przeciwieństwie do przystanku Mława Miasto

Gerard
Gerard
8 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Może twoja Wólka jest w centrum? 🙂
Z Mława Miasto do centrum 10 minut pieszo a z Wólki wołami trzeba przyjechać bo nawet taksówki tam nie ma, o autobsie przemilczę.

Xyz
Xyz
8 miesięcy temu
Reply to  Gerard

Kto twuerdzi, że Dworzec kolejowy Mława znajduje si w centrum bo z całą pewnością nie ja. Chodzi o dostępność wszystkich podróżnych, z bagażami, z wózkami z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych mających problem z poruszaniem A nie tylko osób zdrowych. Przystanek Mława Miasto nie jest dostępny dla wszystkich podróżnych, perony oddalone brak możliwości dojazdu ze stacji Mława Miasto komunikacją miejską we wszystkie części miasta jak to jest na dworcu Mława.

natychmiast
natychmiast
8 miesięcy temu

Ten słupek drogowy usunąć to nie jest prywatny parking.Kto go tam postawił niech go sprzątnie.

celebryta
celebryta
8 miesięcy temu
Reply to  natychmiast

miejsca parkingowe przy dworcu dla wszystkich.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  celebryta

co tam celebyci sa

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  natychmiast

panstwo w państwie

mławiak
mławiak
8 miesięcy temu

PO co kasy na wólce Mława Miasto to dworzec na skalę europejską .miejsca pracy dla młodych.EMERYCI NA EMERYTURĘ.

Zbyszek
Zbyszek
8 miesięcy temu

Zobaczcie efekt- ludzie będą się gryźli a Mławski Ratusz prowodyr zamieszania robi swoje lody a plebsowi rzucił temat, by udowadniali swoje racje, które i tak maja niewielkie znaczenie -majstersztyk….ha..ha..

Grcol
Grcol
8 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Co za bezsensowny komentarz! milczenie jest złotem. Pamiętaj zanim coś napiszesz

Zbyszek
Zbyszek
8 miesięcy temu

Kasa na Wólce istniała od zawsze…-sprzedaje bilety dla wszystkich spółek PKP -IC, TLK, KM..-stanowi również informacje dla pociągów i tych o czasie i spóźniających się zaś Mława Miasto to przystanek dla KM. Dlaczego podejmują decyzje osoby , które nic nie korzystają z usług PKP. Sprowadziliście do Mławy tysiące obcokrajowców -wytłumaczcie im proszę- by kupić bilet to na Mława Miasto i na Wólkę do pociągu.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Kiedy,ś można powiedzieć, że PKS istniał od zawsze i co…?

Chihot
Chihot
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

I pejsy urosły autokarom i odjechały w siną dal w stronę telawiwu. I zobaczył to chytry Szkot i podesłał polskie busy.

CZESIEK
CZESIEK
8 miesięcy temu

ZAMKNĄĆ DWORZEC NA WÓLCE

GórnykarabaH
GórnykarabaH
8 miesięcy temu
Reply to  CZESIEK

tak jest odłączyć Wólkę od Mławy i ustanowić ” enklawę ” dla miasta Ciechanów czy jakoś tak .

WIDZĘ
WIDZĘ
8 miesięcy temu
Reply to  CZESIEK

I ŁAZIENKI OTWORZYĆ .PO 1ZŁ ZA CO PŁACIĆ

MIASTOWY
MIASTOWY
8 miesięcy temu

WÓLKA TO NIE MŁAWA

DUDUŚ
DUDUŚ
8 miesięcy temu
Reply to  MIASTOWY

Wólka zawsze istniała. Tu była granica i nie tylko. Poczytaj historię a dopiero się wypowiadaj. Widocznie „twój klan „nie pochodzi z Mławy lub Wólki.

POMPKA
POMPKA
8 miesięcy temu

p0 co kasy na Wólce . emeryci na emeryture .OTWORZYĆ ŁAZIENKI .

srs
srs
8 miesięcy temu
Reply to  POMPKA

tak jest….wolne kible …kible dla każdego ..

P-1
P-1
8 miesięcy temu

Poza naturalnym młodzieńczym buntem i nadmiarem energii z tym związaną nie dostrzegam żadnych przesłanek świadczących o tym, że petycja odniesie pożądany skutek.
podał pan słabe argumenty lub niewłaściwe. To, że na stacji Mława oprócz pociągów Kolei Mazowieckich (KM) zatrzymują się również pociągi dalekobieżne innych spółek, nie ma żadnego znaczenia dla KM. (Na stacji Mława zatrzymują się pociągi ale tylko dwóch spółek czyli KM i konkurencyjnej PKP Intercity). To nie jest argument, powiedziałbym nawet, że jest to pewna niezręczność a dla KM, to konkurencja więc jeszcze mniej klientów i zarobku a za pomieszczenie wynajmowane na kasę płacić PKP S.A., które to jest własnością dworca a nie KM. . Odnośnie psujących się wind to zdarzenie ma miejsce na obu stacjach. A na Wólce jeszcze występują zalania tunelu po intensywnych ulewach. Jak wtedy pasażerowie mają przedostać się na peron 2 ? W sytuacji argumentowanych awarii biletomatu to KM odpowie, że bilet można kupić u kierownika pociągu. KM doskonale wiedzą, że znacznie więcej osób z pociągów w ruchu regionalnym korzysta z Mława Miasto niż stacji Mława.

Wml
Wml
8 miesięcy temu

W sumie dobrze w końcu Mława Miasto ma być główną stacją. Szkoda tylko ze pociągi pośpieszne jeszcze się tam nie zatrzymują ale jest nadzieje, że z nowym rozkładem to się zmieni. Czekam z niecierpliwością.

Gad
Gad
8 miesięcy temu
Reply to  Wml

Aby chciały tam się zatrzymywać te pociągi trzeba już teraz wysłać pisemko z Ratusza do PKP Intercity. Do marca przyjmowane są uwagi i wnioski organów samorządowych o umieszczenie w rozkładzie jazdy zatrzymań pociągów na stacjach. Później jest trudniej coś konkretnie zwojować. A ludziom się wydaje, że jak napiszą miesiąc przed zmianą rocznej zmiany rozkładu to wystarczy.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
8 miesięcy temu
Reply to  Gad

Na początku tego roku MI informowało że PKP Intercity są zainteresowane postojem na stacji Mława Miasto. Jednak się stanie dopiero po 2023 roku. Pod końca 2022 roku planowana jest modernizacja Mława Miasto z programu „200 Prezydenckich Przystanków”.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

Jeno podobno pieniądze się kończą na 200 przystanków dudsia, a więc nie wiadomo jak to będzie…

P-1
P-1
8 miesięcy temu

Długość peronów dla zatrzymań pociągów IC nie ma znaczenia.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
8 miesięcy temu
Reply to  P-1

Podczas konsultacji społecznych w sprawie modernizacji Mława Miasto. Udział wrzał tylko przewoźnik PKP Intercity który zaproponował wydłużenie peronów.

P-1
P-1
8 miesięcy temu

Cóż z tego. Może chciał mieć zapas dla nocnych pociągów z kuszetkami. Ale to w niczym nie przeszkadza, żeby nawet pociągi których wagony są poza peronami zatrzymywały się. Wówczas konduktor idzie na koniec i obserwuje. Bez jego zgody pociąg nie odjedzie. Ma obowiązek informowania podczas wcześniejszej kontroli biletów informować o tym, że wagon będzie poza peronem i wysiadający na takiej stacji powinni przejść do wagonu nr… .
Tego już doświadczyłem wracając z Gdańska a było to na stacji Mława (na Wólce).

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
8 miesięcy temu
Reply to  P-1

Wiem że dochodzi do takich sytuacji. Natomiast nie tylko w Mławie konduktor informuje że wagon nie zmieści się w peronie. W Nowym Dworze Mazowieckim jest tak samo.

Zbyszek
Zbyszek
8 miesięcy temu
Reply to  Wml

I na pociąg będziesz zapieszał z dworca prze wiadukt może zdążysz,,, a na Wólce masz gotowiznę- zacznij korzystać z kolei to zrozumiesz- lecz jak zwykle osoby niekorzystające mają najwięcej do powiedzenia,

mławianka
mławianka
8 miesięcy temu

Jedni narozrabiają (ratusz), a drudzy próbują naprawiać…

mądrzejszy
mądrzejszy
8 miesięcy temu
Reply to  mławianka

co za bezsens. co ma ratusz do tego. od lat się mówiło o zintegrowanym dworcu na Mława miasto. przed budową drogi Wojciecha była kasa na tym dworcu, pkp utrzymywał 2 kasy, teraz to tylko ajenci wyłonieni z przetargu. Widac PKP szuka oszczędności i przelicza skąd ma wiecej biletów, a jak jest okazja cięc to to robią. nie właczajcie do każdej sprawy magistratu bo to już nawet nie jest śmieszne.Swoją drogą dopiero co Pis imię dworcowi nadało po kilku latach a teraz kasy zabierają. to paranoja.

Teresa
Teresa
8 miesięcy temu

Brawo Panie Kamilu

P-1
P-1
8 miesięcy temu
Reply to  Teresa

Za co te brawa?  A tak w ogóle to jeśli pan Kamil ociera się o lokalną politykę to czy nie należało zacząć sprawy od radnych z PSL. Koleje Mazowieckie są spółką samorządową i podlegają bezpośrednio pod Marszałka Województwa więc więcej mogą „ugrać” w tej kwestii.
Ja to widzę tak. KM udzieli im informacji. W najlepszym przypadku podtrzyma działalność kasy jeszcze przez kilka miesięcy ale w zawężonym zakresie. Następnie jak sprawa przycichnie „kurz opadnie” kasa na Wólce ulegnie likwidacji.

Gerard
Gerard
8 miesięcy temu

Ja napiszę do Kolei Mazowieckich list (nie petycję) argumentując konieczność otwarcia kasy na Mława Miasto. A w międzyczasie autor petycji douczy się, nie istnieje dworzec / stacja Mława Wólka.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
8 miesięcy temu
Reply to  Gerard

Spójrz na zdjęcie na którym jest napis DWORZEC KOLEJOWY—lepiej nie pisz żadnego listu, bo przez te twoje mądrości— wpędzisz w jeszcze większe kłopoty DZIELNICE WÓLKĘ !! –TO NIE AUTOR PETYCJI MUSI SIĘ DOUCZYĆ —ta twoja uwaga dotyczy Ciebie. !!!

Pamko
Pamko
8 miesięcy temu

Gdzie na zdjęciu jest napisane, że to Mława Wólka? On o chlebie a ty o niebie.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
8 miesięcy temu
Reply to  Pamko

Brak ci, logicznego myślenia mi chodziło o to ŻE JEST DWORZEC KOLEJOWY, a że na WOLCE, to każdy to wie nie trzeba specjalnych szyldów wieszać, tobie widać to nie wystarczy, to znaczy że według ciebie winno być DWORZEC KOLEJOWY MLAWA WOLKA, po myśl o chlebie, bo do o nieba masz bardzo ze swym myśleniem DALEKO !!

srs
srs
8 miesięcy temu

Przestańcie już tak męczyć tą tę tego PKP , najlepsza była akcja z zamkniętymi kiblami i co .. i gość musiał puścić a PKP i tak nie otwarło tych kibli…

sikacz
sikacz
8 miesięcy temu
Reply to  srs

otworzyć kible a nie po 1zl brać

Pamko
Pamko
8 miesięcy temu
Reply to  sikacz

To dla spożywających w okolicy dworca piwko?

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Pamko

TAK

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x