Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Betlejemskie Światło Pokoju już dotarło do Mławy


Betlejemskie Światło Pokoju, corocznie przekazywane na cały świat z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa, za sprawą harcerzy trafiło już do Mławy.


Wczoraj wieczorem delegacja  hufca ZHP Mława wzięła udział w Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku. Po mszy odebrane zostało Betlejemskie Światło Pokoju, które później harcerze rozniosą do mławskich mieszkań i domów.  

Hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło Nadziei” 

– Czas pandemii życie niejednego i niejednej z nas wywrócił „do góry nogami”. Nauczyliśmy się pracować zdalnie, uczyć zdalnie i żyć zdalnie. Wielu doświadczyło bólu utraty bliskich, a jednocześnie zaczęliśmy doceniać tych, których mamy najbliżej. Betlejemski płomień przekazywany z rąk do rąk wyraża naszą nadzieję, że przyjdzie taki czas, iż będziemy mogli na nowo cieszyć się sobą, podawać sobie ręce, wymienić uściski i zacząć budować nową rzeczywistość świata po pandemii – pisze o tegorocznej akcji przekazywania BŚP ks. phm. Adam Żygadło

red.

fot:mp

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x