Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dwa kursy więcej, ale 5% drożej


Z soboty na niedzielę od 12 grudnia zmienia się kolejowy roczny rozkład jazdy pociągów pasażerskich w Europie Środkowej i Zachodniej. Pozytywną zmianą jest, że na linii R9 Warszawa – Działdowo (na odcinku Nasielsk – Ciechanów – Mława), zwiększy się ilość połączeń. Będą to dwa dodatkowe kursy.


Będzie też możliwość skorzystania z nowego przystanku kolejowego Warszawa – Targówek usytuowanego w rejonie ulic: Stalowa, Radzymińska i Al. Solidarności. Obecnie odległość z tej „stacji kolejowej” do najbliższej stacji II linii metra „Szwedzka” wynosi około 600 metrów. Na ukończeniu są prace projektowe budowy ciągu pieszo-rowerowego, który umożliwi skrócenie odległości do 350 metrów.

Negatywną informacją zwłaszcza dla częściej podróżujących pociągami samorządowej spółki Koleje Mazowieckie jest podwyżka cen biletów o 5%. Tym samym podróż Kolejami Mazowieckimi staje się mniej korzystna w porównaniu do konkurencyjnego przewoźnika jakim jest PKP Intercity. Koleje Mazowieckie przegrywają już nie tylko w kwestii czasu przejazdu ale też cen biletów, mając na względzie wcześniejszy zakup biletu.

Dobrą informacją dla chcących podróżować koleją po naszym regionie i sąsiednich jest przywrócenie po 21 latach dalekobieżnych pasażerskich połączeń kolejowych z Płocka, Sierpca, Brodnicy i Grudziądza do Trójmiasta.

Mieszkańcy woj. mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego po 21 latach przerwy zyskają bezpośrednie połączenia dalekobieżne z To efekt prac PLK na linii Kutno – Płock – Brodnica. Po niespełna13 latach także powracają pasażerskie połączenia kolejowe na „świętokrzyskim odcinku” linii nr 25 do Końskich (8 km od południowych granic województwa mazowieckiego). Po odnowieniu linii kolejowej i przystanków, mieszkańcy powiatu Koneckiego ponownie uzyskują bezpośrednie połączenie z Łodzią Kaliską i Skarżyskiem – Kamienną. Cztery pary pociągów obsługiwać będzie POLREGIO S.A.

Poniżej tabelaryczne porównania dotyczące cen biletów.

źródło i opracowanie: Krzysztof Kieglerski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
cichy
cichy
7 miesięcy temu

Co z tego rozkladu jest coraz gorzej z Warszawy przyjedziesz pierwszym pocjagiem dopiero przed 11 , to jest swinstwo dla osob wracajacych z pracy z warszawy

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x