Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piaskarka dojeżdża w 40 minut


O zimowej sytuacji na powiatowych drogach dyskutowali radni podczas ostatniej sesji rady powiatu. Temat wywołał radny Witold Okumski z Radzanowa, który mówiąc o śliskości na drogach szczególnie w gminach Radzanów, Strzegowo, Szreńsk podkreślił konieczność zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom korzystającym z pojazdów. Radny dopytywał dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, czy ma wystarczające środki do akcji zimowej.


– Czy stan środków finansowych jest wystarczający, by mieć odpowiednią ilość piasku z solą i móc podjąć działania.? Czy tabor ma napęd na przednie czy cztery koła, by w trudnych warunkach atmosferycznych mógł podejmować skuteczne działania – stawiał pytania radny Okumski.

Do kwestii podniesionych przez radnego odniósł się Leszek Ślubowski, dyrektor PZD.

– PZD ma środki zabezpieczone na ten rok. Również na przyszły rok mamy 700 tys. gdy zajdzie potrzeba możemy zwiększyć środki na utrzymanie zimowe. Jeśli chodzi o środki uszorstniające mamy w tej chwili zapas ok. 1,5 ton, które są składowane w magazynie. Jest tam też ok. 600 ton soli – mówił dyrektor Ślubowski.

Wyjaśnił też, że sprzęt na którym są zamontowane piaskarki ma napęd na tylną oś, nie ma takich z napędem na cztery koła. Dyrektor Ślubowski wskazał, że PZD skupia się na utrzymaniu przejezdności wiaduktów w ciągu dróg powiatowych – nad S7 i magistralą kolejową. Dodał też, że zanim piaskarka dojedzie do magazynu, załaduje się i dotrze do wiaduktów mija około 40 minut, a na konstrukcji żelbetonowej zmarzlina wystąpi w ciągu zaledwie kilku minut.

Śliskość to nie jedyny problem, jaki mają kierowcy jadący do Mławy, czy przez nią przejeżdżający. Jeszcze trwają prace przy budowie mławskiego odcinka S7, co powoduje, że mamy utrudnienia zarówno przy wjeździe z kierunku Dzierzgowa, jak też Szydłowa. Według radnej Jolanty Karpińskiej jest możliwe, że wiadukty w ulicach uzyskają pozwolenie na użytkowaniu już 15 grudnia. Według radnej wykonawca zapowiada też, że ruch na nowym odcinku S7 ma się już odbywać od 22 grudnia. Oficjalnie jednak GDDKiA przesuwa tą datę do końca tego roku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Olka
Olka
2 lata temu

Zrobię pomnik z materiału, jakiego nie ma w żadnym sklepie. Jak spadnie śnieg, to Cię ulepię.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Proszę zająć się sprawą dróg powiatowych ,a nie wszystkie tematy na raz ,bo co zima jest ten sam problem, i proszę nie mówić że zima was zaskoczyła, tylko jest brak organizacji pracy i podejmowania stosownych krokow

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu

Panie Radny OKUMSKI, reprezentuje Pan gm. Radzanów, — może poinformuje Pan nas o tym co się dzieje i skąd w Radzanowie w jednym z gospodarstw, znalazło się, setki beczek pojemników z NIEZNANĄ SUBSTANCJĄ — I ZATRZYMANO DWIE OSOBY , o powyższym informują media ogólnopolskie, a u nas cisza ???— DLACZEGO ?????

Witold Okumski
Witold Okumski
2 lata temu

Proszę uważnie i ze zrozumieniem czytać informacje. Chodzi o Radzanowo w Powiecie Płockim! Gdyby taka sytuacja miała miejsce w Powiecie Mławskim a zwłaszcza w Radzanowie z całą pewnością niezwłocznie poinformowałbym mieszkańców.

Maj
Maj
2 lata temu
Reply to  Witold Okumski

Trzeba przyznać, ze riposta była cięta, zrozumiała i natychmiastowa. To nie to samo, co zawierają informacje z Ratusza np o samoistnie wypiętrzających się studzienkach kanalizacyjnych na nowych drogach:):):), które po ich oddaniu, utrudniają ruch samochodowy.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  Witold Okumski

PANIE RADNY OKUMSKI !!!– Pański post i odpowiedz na moj mocno mie zaskoczył., po raz pierwszy spotykam się z tym aby RADNY ODPOWIEDZIAŁ NA ZAMIESZCZONY KOMENTARZ — UWAŻAM TO ZA POZYTYWNY OBJAW, OBY WIĘCEJ BYŁO TAKICH RADNYCH W MŁAWIE !!— ale do rzeczy, informuje ze napisałem ten post,bo na pasku jednej z telewizji zobaczyłem następując napis —- że na Mazowszu w jednym z gospodarstw w RADZANOWIE WYKRYTO SETKI BECZEK I POJEMNIKÓW Z NIE USTALONO ZAWARTOŚCIĄ ZATRZYMANO DO WYJAŚNIENIA 2 OSOBY, NIE BYŁO W TYM WPISIE W JAKIM TO JEST POWIECIE.!! taki był wpis, zgadzam się z PANEM ŻE W POWIECIE PŁOCKIM JEST RADZANOWO, I WIEM ŻE TO NIE TO SAMO CO RADZANÓW W POWIECIE MŁAWSKIM. Zapewniam PANA RADNEGO że wszelkie informacje staram się czytać z uwagą i zrozumieniem, a żeby być dokładnym, t informacja była na pasku tvn 24

Witold Okumski
Witold Okumski
2 lata temu

Dziękuję za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam 🙂

Mer
Mer
2 lata temu

ZIMĄ WE MŁAWIE (Szczep.. To…)

Możliwe, że więcej ładniejszych jest miast,
lecz Mława jedyna na świecie.
Z niej zimą wyjechać jakże byś mógł,
gdy stoi piaskarka i pług?

Bo gdzie jeszcze ludziom
Tak dobrze jak tu?
Tylko we Mławie.
Gdzie śniegi cię tulą
i lodu jest w brud.
Tylko we Mławie.

Piękne
Piękne
2 lata temu
Reply to  Mer

Piękne

Mer
Mer
2 lata temu
Reply to  Piękne

Stylizowane na przedwojenną piosenkę o Lwowie. Szczepcio i Tońko to wykonywali. Nieco przerobiłem.

Olka
Olka
2 lata temu

A to mają tylko jedna piaskarkę, że trzeba 40 minut żeby zadbać o wiadukty? Toż to przeraża. A na wiaduktach tragedia ! To dopiero gospodarka…..

Endek
Endek
2 lata temu

Przasnysz wydał pieniądze na lodowisko, a dzięki PRD mamy bezkosztowo tor bobslejowy

Jacek
Jacek
2 lata temu

może ktoś by się zainteresował wyjazdem w stronę Ciechanowa .Organizacja ruchu zmienia się jak w kalejdoskopie, Dobrze budowa rozumie ale może by ktoś to chociaż oznakował dla bezpieczeństwa

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

A może trzeba poruszyć kwestie przetargu na odsiniezanie, czemu zawsze PRDI wygrywa, przecież oni mają Jelcze 40 letnie A i inna sprawa że kierowcy dają dużo do życzenie, wiem co pisze bo znam realja tej firmy

Maj
Maj
2 lata temu

Teraz już mi wszystko wyjaśniono. Uprzejmie dziękuje. Zawsze miałem wrażenie, opuszczając drogi Powiatu Mławskiego, ze wjeżdżam do innego świata, standardów odśnieżania. Tutaj okazuje się, ze to nie wina organizacji. Wszystko przez te wiadukty, linie kolejową i S7. Strach pomyśleć, jak uruchomią jeszcze te wiadukty nad S7. Wtedy będzie trzeba przerzucić sprzęt z dotychczasowych wiaduktów na te nowe, nad S7. Nie poradzimy sobie. Będzie trzeba wprowadzić jakąś kolejność odśnieżania a tam wiaduktów bez liku. Wyjaśniła się tez, chyba przypadkiem, sprawa trzeciego wiaduktu, tego nie wybudowanego w Mławie, o który cały czas trwa awantura. Jego nie miał by już kto i czym odśnieżać i stanowił by zagrożenie a nie ułatwienie. Koncepcja budowy tunelu, wydaje się wiec jedynie słuszna, bo generuje mniejsze nachylenia podjazdów i zjazdów, co daje szanse jego opuszczenia w okresie zimowym. Podsumowując, proponuje wystosować zapytanie do Powiatów Działdowskiego i Żurominskiego o ewentualną pomoc i wysłanie ich sprzętu na naszą stronę granicy.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x