Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pensja starosty i diety radnych w powiecie od sierpnia do góry


Podczas wczorajszej sesji rady powiatu radni znacząco podnieśli pensję starosty oraz swoje diety. Takie decyzje nie zapadły jednak jednogłośnie. Ile będzie zarabiał starosta i ile otrzymają radni?


Przewodniczący rady powiatu Jan Łukasik przedstawiając projekt uchwały w sprawie ustalenia diet radnych uzasadniał go m.in. tym, że diety radnych nie były zmieniane od 2008 roku. Wysokość diet radnych jest związana z mnożnikiem tzw. kwoty bazowej określonej w ustawie oraz zróżnicowana w zależności od pełnionej w radzie funkcji. 

Stosując obecnie obowiązującą wysokość kwoty bazowej „szeregowy” radny otrzyma dietę w wysokości 1804 zł (dotychczas otrzymywał 894,7 zł), przewodniczący komisji rady – 2018 zł (dotychczas 1252,6 zł), członek zarządu powiatu – 2877 zł (dotychczas 1968,4 zł), wiceprzewodniczący rady powiatu – 2018 zł (dotychczas 1521 zł) oraz przewodniczący rady – 3178 zł (dotychczas 2201 zł).

Przeciwko takiej wysokości podwyżek diet oponował radny Chodubski. W swojej wypowiedzi pochwalił tryb konsultacji projektu nawet z radnymi opozycji, ale jednocześnie zauważył, że dotychczas mający niewygórowane na tle innych samorządów diety powiat zrywa z taką tradycją.  

– Z uwagi na okoliczności podwyżka jest zbyt duża.  Pandemia, inflacja podwyżka 100% dla radnych a dla funkcyjnych 30-60% gdzie dla większości grup społecznych związanych z budżetem w tym naszych jednostek przewidziana jest podwyżka rzędu 7 % i to nie dla wszystkich, bo na przykład dla nauczycieli od pierwszego stycznia trudno mówić, że takie podwyżki nastąpią – mówił radny Chodubski.

Dodał, że dochody powiatu z z PIT i CIT na przyszły rok są niższe niż dotychczasowe, a radni tej kadencji otrzymali swoistą dietę w postaci służbowych laptopów.

Ostatecznie w głosowaniu przeciwko takiej uchwale zagłosował radny Tomasz Chodubski a wstrzymali się od głosu radni Jan Salwa i Jacek Szlachta.

 Nieco mniej emocji wzbudziła uchwała w sprawie wynagrodzenia starosty. Przewodniczący rady Jan Łukasik wyjaśnił, że związane jest to ze zmianą przepisów nakładających obowiązek podniesienia tego wynagrodzenia.

W dyskusji głos zabrał radny Chodubski. Ponownie przypomniał swoje argumenty podniesione przy dietach i dodał, że rząd najpierw obniżył wynagrodzenia samorządowcom, a po wygranych wyborach wprowadził drastyczną podwyżkę. Rozumiejąc konieczność podwyżki wynikającą z przepisów, optował za jej możliw

– Uważam że powinniśmy nie wzorować się na innych samorządach, a  sięganie po 80 procent podwyżki na tle naszych możliwości to zbyt dużo – mówił radny Chodubski.

W głosowaniu jedynie on był przeciwny uchwale, pozostali radni zagłosowali za projektem. Po takiej decyzji rady, łączne miesięczne wynagrodzenie starosty wyniesie 18 117 zł. brutto. Staroście przysługiwać będzie wyrównanie od 1 sierpnia. Do momentu tej zmiany starosta miał ustalone miesięczne wynagrodzenie w kwocie 10 620 zł brutto.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
82 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

PISOWCÓW OSTATNIE 2 LATA PO NICH ZOSTANIE WIELKI BAJZEL BO TE NIEUDACZNIKI TAK ZRUJNUJĄ POLSKIE TYLE SZKÓD WYRZĄDZILI SKŁÓCILI WSZYSTKICH ZE SOBĄ TRZY LATA TEMU PRZEZ TVP SZCZUJNIE ZOSTAŁ ZAMORDOWANY W GDAŃSKU ADAMOWICZ DO TEGO SĄ ZDOLNI PISOWCY JAK OSTATNI NA SESJI RADY GMINY W DZIERZGOWIE POD PRZEWODNICTWEM PRZEWODNICZĄCEGO RADY RADNY K. JAKĄ STRZELIŁ PRZEMOWĘ SZCZUCIA NA INNYCH TO POWINNO DAĆ WIELE DO MYŚLENIA

Mlawianka
Mlawianka
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Zastanów się co piszesz człowieku!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mlawianka

GORLIWY WYZNAWCA PISIORÓW ALE JUŻ NIEDŁUGO DOSYĆ TEGO ZŁODZIEJSTWA TAKICH JAK MEJZA KŁAMCÓW JAK MORAWIECKI

Bbc
Bbc
2 lata temu

Starosta to powinien się z letargu obudzić, czas najwyższy żeby zaczął stąpać po ziemi zanim wyborcy się obudzą i przejrzą na oczy dziękując temu panu w najbliższych wyborach. A będzie chodził i o głosy zabiegał

Wyborca
Wyborca
2 lata temu
Reply to  Bbc

Starosty nie wybierają wyborcy w sensie wyborów bezpośrednich, tylko radni, więc będzie zabiegał o głosy radnych, którzy wszakże też są wyborcami w wyborach bezpośrednich, a potem wybierają starostę, już jako radni.

Yyy
Yyy
2 lata temu

Patrząc na zachowanie poszczególnych radnych, w tym starosty p. Rakowski powinien zamienić się z p. Chodubskim stanowiskami. A najlepiej gdyby zamienił się z pracownikami zwłaszcza wynagrodzeniem.

Henryk
Henryk
2 lata temu

To nie jest wolność słowa przez taką nienawiść zginął Pan Adamowicz. Myślę że radni i Pan starosta zgłoszą sprawę.

sss
sss
2 lata temu
Reply to  Henryk

Myli się Pan, ludzie po prostu mówią co myślą. I mają prawo do tego. Zarabiają grosze , bo na nich już nie ma pieniędzy. A jak im rzucą to grosiny i cały czas mają nędzę. Nie wiedzą jak wiązać koniec z końcem. Dla nich natomiast się znajdują pieniądze w budżecie. I to jakie!!I Niech wreszcie pomyślą o innych, a nie tylko o sobie.

abc
abc
2 lata temu
Reply to  sss

Przecież syty głodnego nie zrozumie

waw
waw
2 lata temu
Reply to  Henryk

Chyba radny się odezwał

Józek
Józek
2 lata temu
Reply to  Henryk

Czy pan nie widzi co oni robią, czy głupiego udaje. Ludzie już nie mogą na to patrzeć, nie mają po prostu za co żyć. Eszystko takie drogie a pracownicy najnizsze krajowe zarabiaja. Oni tylko dla siebie maja, reszta ich nie obchodzi.

Alek
Alek
2 lata temu
Reply to  Henryk

Panie kochany tu nikt nikomu nie ubliza, tylko ludzie zwracają uwagę, na to co się dzieje . Chcą godnie zarabiać. To nie jest nienawiść. Mylisz Pan pojęcia.

Bbc
Bbc
2 lata temu

Starosta i radni naprawdę dali popis. Znowu pan starosta pokazał kto tak naprawdę się dla niego liczy. Ważne, żeby im kasa się zgadzała, co tam jacyś pracownicy. Żenada i obłuda

PRACOWNICY
PRACOWNICY
2 lata temu
Reply to  Bbc

Pracownicy kilka razy byli u pana starosty o podwyżki, odpowiedź była zawsze jedna nie ma pieniędzy. A DLA SIEBIE I PRZYDUPASÓW BYŁY?

do redakcji(oznakujemy.......)
do redakcji(oznakujemy.......)
2 lata temu

należy zgłosić sprawę na policję i jak najszybciej zidentyfikować autora.To są słowa pogardy i nienawiści drugiego człowieka.

aaa
aaa
2 lata temu

wolność słowa , wolność wyznania, wolność poglądów

Alek
Alek
2 lata temu

Panie kochany tu nikt nikomu nie ubliza, tylko ludzie zwracają uwagę, na to co się dzieje . Chcą godnie zarabiać. To nie jest nienawiść i pogardą . Mylisz Pan pojęcia.

Szok
Szok
2 lata temu

Co oni w tym powiecie wyprawiają. Nie mają sumienia i honoru. Taki źle to jeszcze nie było.
Byle do wyborów

Brak slow
Brak slow
2 lata temu

Ludzie, czy to się dzieje naprawdę???

Drama
Drama
2 lata temu

Dlaczego głosujecie ciągle na tych samych ludzi bez wstydu i honoru?! Mam nadzieję, że to już ich ostatnia kadencja. Czas wymienić towarzystwo, które tylko pcha do własnej kieszeni. Tylko jeden Pan Chodubski miał honor i zagłosował przeciw a reszta jakby mogła to by więcej wzięła. Radny usiądzie za stołem, nie zabierze nigdy głosu i ma więcej niż pracownik ? WSTYD!

wyborcy gm.Szydłowo
wyborcy gm.Szydłowo
2 lata temu
Reply to  Drama

Skoku na kasę państwową dokonał także wójt z Szydłowa podnosząc wynagrodzenie z 10 tyś. na 18.500. ODLECIAŁ W KOSMO, oby za 2 lata odleciał na zawsze.Radnym dał po 150zł. sołtysom po 100 zł. a przydupasom tzn,przewodniczącemu i wice po 600zł.
Ludzie więcej już ich nie wybierajcie. RADNI NA TAKI SKOK POZWOLILI.
WSTYD, WSTYD.

do mlodych
do mlodych
2 lata temu
Reply to  Drama

Kandydowac i glosowac w najblizszych wybrach. Zastapic emerytow.

Wyczulony
Wyczulony
2 lata temu

Skok na kasę , której dla pracowników nie ma.
Jak to miło, że radni powiatowi są w temacie podwyżek diet i wynagrodzenia starosty tacy zgodni. Szkoda tylko, że nie widzą ile pracownicy zarabiają i nie reagują na tą nędzę . Takich o to mamy radnych w powiecie

Głos poparcia
Głos poparcia
2 lata temu

Radny Chodubski!!!!! Wspaniały człowiek!!!

Bcd
Bcd
2 lata temu
Reply to  Głos poparcia

Reszta – dranie bez wstydu .

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Głos poparcia

Jeden radny, który widzi więcej niż czubek własnego nosa !
Takich radnych potrzebujemy !

Ostatni sprawiedliwy
Ostatni sprawiedliwy
2 lata temu

To jest skandal! Teraz taki radny, który przyjdzie dwa, trzy razy i nigdy głosu na Sesji nie zabierze (przez całą kadencję!) będzie dostawał na konto więcej niż pracownik przez cały miesiąc! Bo prawda jest taka, że w starostwie zarabia się najniższą krajową. Panowie radni wstyd! Trochę honoru, trzeba widzieć trochę więcej niż czubek własnego nosa!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

To są ludzie bez honoru , jak te hieny. Panie Starosto , radni powiatowi jak Wam nie wstyd!!!

Zniesmaczony
Zniesmaczony
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Oj tam, ludzie pogadają i przestaną a kasa większa jest – jest .Reszta się nie liczy . Zrobili co chcieli i już. A robole dalej niech pracują za grosze – dla nich nie ma i nie będzie !

Zawiedziony
Zawiedziony
2 lata temu

Radni to są ludzie, którzy dbają tylko o własne interesy i tyłki. Oni nie służą społeczeństwu. Inni ludzie ich nie obchodzą !
Nie głosujcie już na nich !

Opp
Opp
2 lata temu

Dla siebie zawsze się znajdą , dla pracowników wyrównanie do najniższej krajowej i powiedzą , że kasy więcej nie ma. Ludzie obudzcie sie wrescie i nie glosujcie na nich. Nie widzicie co sie dzieje. Oni musza sie oblowic. A przecietny czlowiek , co ma na zycie grosze ich nie obchodz. Banda drani bez serca . Panie Starosto i radni – co wy robicie . Jak możecie tym ludziom w oczy spojrzeć.

Smutny
Smutny
2 lata temu

Radni, starosto – jak się nie wstydziecie spojrzeć pracownikom starostwa w oczy

Wyborca
Wyborca
2 lata temu

Wstyd i żenada Panie Starosto ! Podsumujemy Pana na koniec kadencji, przy następnych wyborach !!!
Z tego co wiem na podwyżki dla pracowników samorządowych nie ma pieniędzy, a dla Starosty są i to jakie !!! Rzuci im penie śmieszne ochłapy, by wyrównać do najniższej krajowej i będzie git. Niech się biedaki cieszą i kombinują jak przeżyć.
Radni powiatowi, gdzie Wasze sumienie i uczciwość !

Mlawianin
Mlawianin
2 lata temu
Reply to  Wyborca

W same sedno, nic dodać, nic ująć

Radny
Radny
2 lata temu
Reply to  Wyborca

Dostaniecie podwyżki w przyszłym roku. Narazie myślimy jak to wprowadzić, żeby nasi ludzie dostali 12% pozostali 2%. Wtedy skończycie to ujadanie. Zawsze każdy wasz szef (a nasz człowiek) może powiedzieć, że nie jest zadowolony z efektów waszej pracy. Przecież podwyżki są uznaniowe a nie obligatoryjne. I czego kwaśne miny macie. Nie podoba się to na twoje miejsce każdy radny ma kogoś ze swoich krewnych…
Co wolno wojewodzie, to nie tobie s…rodzie. Jak jesteś całe życie naiwnym frajerem to co ja na to poradzę. Pewnie twoje dzieci też takie bedą. Rzeczywiście to może być dla ciebie problematyczne. Jak wygladasz przed rodzicami i teściami, wierzyli w ciebie a Ty jesteś zwykłym gryzipiórkiem za biurkiem lub co gorsze może robociarzem jak wyćwiczona małpa na taśmie fabrycznej.
Zamiast narobić tuzin dzieci i nie chodzić do roboty, to zmagasz się ze swoim ambitnym ego. Pomyśl czy warto.

Wolelibymy
Wolelibymy
2 lata temu

Którykolwiek mający trochę honoru zrzeklby się swojej diety na rzecz domu dziecka czy chorych dzieci. Kanalię i tyle

Abc
Abc
2 lata temu

Bardzo źle się dzieje. Cała władza tylko o swój portfel się martwi, biedni są naprawde przecież jak można żyć za kilka tysięcy złotych, niecałe 10 np. 80 % podwyżka aż się prosi. I pieniądze w budżecie są? Są i to z wyrównaniem kilkumiesięcznym nawet!

Kolo
Kolo
2 lata temu
Reply to  Abc

Tym razem to nie wina Tuska 🙂 tylko Naczelnika. Sejmu podwyższając sobie uposażenie w środku wakacji sprytnie przemknął bez ogólnego oburzenia, a żeby o nich nie mówili, posłowie ustanowili pensję minimalną dla kierowników jst – niech ludzie wyżyją się na niższym szczeblu. Trzeba przyznać, że PiS specjalistów od PR ma bardzo dobrych.

Rozrzalony
Rozrzalony
2 lata temu
Reply to  Abc

Dla siebie zawsze się znajdą , dla pracowników wyrównanie do najniższej krajowej i powiedzą , że kasy więcej nie ma. Ludzie obudzcie sie wrescie i nie glosujcie na nich. Nie widzicie co sie dzieje. Oni musza sie oblowic. A przecietny czlowiek , co ma na zycie grosze ich nie obchodz. Banda drani bez serca . Starostwo i radni – co wy robicie . Jak możecie tym ludziom w oczy spojrzeć.

Cielak
Cielak
2 lata temu
Reply to  Rozrzalony

PSL nie byłby w tym lepszy.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Cielak

I tu się mylisz, ani PSL, ani PO nie nie zachowywały się tak tak jak PIS. Owszem, nie ma grabi grabiących od siebie, ale takiego skoku na kasę żadna z rządzących partii nie robiła. Żadna z tych partii nie nie śmiała zrobić ani z radia, ani z telewizji swoich szczujni w tak bezczelny sposób. Owszem każdy rząd miał jakiś wpływ na media publiczne i media publiczne nie były nigdy tak podporządkowane żadnej partii tak jak są teraz podporządkowane PIS.
To co teraz się dzieje jest po prostu obrzydliwe.

Stasia
Stasia
2 lata temu
Reply to  Kuba

PSL rzadzil i pracownicy mieli tez najnizsza krajowa. Oni nigdy tez nie moga wrocic do wladzy.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Stasia

Tyle,
że jak PSL rządził to starosta raczej też nie miał tak wysokich podwyżek,
a tu rząd zarządził, żeby przykryć swoje podwyżki.
Psioczycie na starostów, burmistrzów, wójtów, a powinniście psioczyć na ten rząd i na partię, którą wybraliście do rządzenia
a więc
w zasadzie…
powinniście sami sobie pluć w brodę!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak to jest jedna partia ma monopol na wszystko.

stary kawal
stary kawal
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Sędzia pyta się poszkodowanej w wyniku gwałtu kobiety:
– Czy powódka się opierała?
– Tak. – pada odpowiedź. – O stol, Wysoki Sądzie.

Rozrzalony
Rozrzalony
2 lata temu
Reply to  Rozrzalony

Starosta i radni powiatowi

Kolo
Kolo
2 lata temu

ależy jeszcze dodać, że podwyżka dla radnych nie jest obligatoryjna. Wg ustawy starosta musi mieć pensję minimalną, która kształtuję się około 16 tys. brutto, natomiast radni nie musieli mieć korekty. Radni mogli podnieść sobie diety o 10% zbliżone do inflacji, ale podwyżki dla siebie w takich wysokościach to już chciwość.

Last edited 2 lata temu by Kolo
staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu

Pan wice starosta dostanie też podwyżkę, no proszę… ma facet farta. Zamiast wylecieć dyscyplinarnie, przytuli większą kasę, dostanie wyższą odprawę i wyższy ekwiwalent za urlop, a może i jakąś jubileuszówke, no i więcej kasy na emeryturce – same plusy.
Żyć nie umierać – takiemu to dobrze.

Lomi
Lomi
2 lata temu

Ten to już w ogóle nieźle popłynął. Wójtem jet pięć minut a szanuje się jak zasłużony urzędnik.

Waldek
Waldek
2 lata temu

Dlaczego codziennik nie podał do publicznej wiadomości wynagrodzenia wójta gminy Szydłowo , przecież to z naszych podatków i mieszkańcy powinni być poinformowani?
Z tego co wiemy to wziął sobie więcej niż starosta, taki hojny, ale tylko dla siebie,

ZYGMUNT
ZYGMUNT
2 lata temu

KIIEDY PRACOWNICY OTRZYMAJĄ PODWYŻKI CHOCIAŻ 500 ZŁ MINIMUN ?

Oby
Oby
2 lata temu
Reply to  ZYGMUNT

Za takim starostą obawiam się, że nigdy.

Oburzony
Oburzony
2 lata temu
Reply to  ZYGMUNT

Wyrównają im do najniższej krajowej , niech się cieszą. Była podwyżka- była. Najważniejsze, że kasa się dla nich znalazła, reszta ludzi się nie liczy.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

PISOWCY aby wiedzą jak dawać sobie podwyżki a w rządzie co się dzieje emeile DWORCZYKA pokazują jaka tam jest PISOWSKA PATOLOGIA sami przyznają się że to wielkie BAGNO POLSKA jako kraj katolicki a na granicy umierają nie winne matki i dzieci to wielki wstyd nawet PAPIEŻ upomina się o humanitarne traktowanie a RZĄDZĄCY PISOWCY MAJĄ SIĘ ZA GORLIWYCH KATOLIKÓW TO WIELKI WSTYD

Mławianin
Mławianin
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

A tobie sierotą nienawiść do rządu i PiS rozum odebrało. Nic nie widzisz i nic nie rozumiesz.

Solo
Solo
2 lata temu
Reply to  Mławianin

to chyba ty nic nie widzisz i nic nie rozumiesz jak pochwalasz poczynania pisu i ich skok na kasę.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mławianin

PISOWSKI BARAN ALE CORAZ MNIEJ TAKICH

sekretarz
sekretarz
2 lata temu

Jankowski sie będzie cieszył

....
....
2 lata temu

Aha no ok żyjcie sobie a na mnie niech wędkują tylko staw ten prawie pustu. Dowiedziałem się dziś że jestem egoistą i tak chyba jest. Z czegoś trzeba żyć, by wam nie zabrakło tak jak i podatnikom którzy płacą podatki byście mnieli pracę. Ja nie mam pracy więc podatków nie płacę. Lecz płacić nie będę dopuki nie będę mieć pracy. A że jestem egoistą to pracę muszę mieć taką w jakiej będę mógł pracować. Nie jestem alkocholikiem lecz przez manipulacje stałem się pracocholikiem jeden metaforyczny Czort. A i tak nie mam już siły by omijać przeszkody. No człowiek wiecznie żyć nie będzie. Niech się Wam wiedzie tak jak się wiedzie tym co wpłacają podatki. Gdyż podatki pochodzą od słowa datki jako podarunek na cele społeczne co łaska. Bez co łaska, taki cytat „Nie będzie niczego” i niedoszukujcie się ukrytuch zrozumień tylko zrozumcie prostotę znaczenia. Niech wiedzie się wam za pracę dla innych jak i innym za pracę dla was. Ja w waszych ustawach jestem bezrobotny, niezarejestrowany i nie pracuję dla was z wielu przyczyn zależnych od was i „prześcisłości” jak i przyczyn nie zależnych od was jednak do czego ogólna polityka Narodu doprowadziła. A na „prywaciarzy” i ich takzwane dupy, samochody, wycieczki itp. Pracować też nie będę chyba że uznam że nie pracuję na nich.

Hehe nie wiem co zemną będzie ale daleko mi do tych struktur i bardzo nie po drodze. Czy jestem normalnym obywatelem tego Narodu. Tak lecz chyba zanormalnym gdy niepotraficie tego pojąć. Nie przekonam się jestem „wolnym elektronem” jednak gdy nawet się zarejestruję nie zmieni to poglądu który tak wiele razy przerabiałem z ujemnym tego metaforycznym skutkiem czy wynikiem. Jednak nie mierzę ogółu własną miarą jeśli innym jest dobrze to się cieszę. „Ale” aplikacja stanowczym wdziękiem nacisku wdraża się w rozmowe no jest to Ale. Nie będzie go gdy zacznie to mieć choć malutki dla mnie sens. A nie ma. Sam muszę znaleść pracę. A jak nie znajdę to stworzę choć nie jest mi to na metaforyczną rękę jak i Wam nie będzie. Nie ma w tym konfliktu jednak jest to odstępstwem od metaforycznego Auschwitz. Mam nadzieję że coś to pomogło, przeczytajcie zapiszczcie i niech to zniknie odejdzie w zapomnienie. Uwierzcie mi że samo to pisanie nie ma sensu. Gdy bym robić tego nie musiał. Gdy by życie miało inny sens nawet pewnie słowo tego nie zostało by napisane.

Julek
Julek
2 lata temu
Reply to  ....

Ortografia przede wszystkim!

Julek
Julek
2 lata temu
Reply to  Julek

Dodam jeszcze lekarz specjalista potrzebny od zaraz.

Jacek
Jacek
2 lata temu

drodzy państwo kiedy zrozumiecie że naszym krajem rządzi jedna klika wszyscy to post Komuna nikt z nich nie zamartwi się o nas. Spory waśnie to na pokaz żebyśmy myśleli że to dla nas. Czy na dole czy u góry już od dawna te same nazwiska od czasu do czasu dla nie poznaki wpuszczą nową twarz co się przebije przez układ.

Renifer Rudolf
Renifer Rudolf
2 lata temu
Reply to  Jacek

Dokładnie tak jest a ciemnota głosuje jak maszynka.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

To się w głowie nie mieści od najniższego szczebla wójtowie,burmistrzowie,prezydenci,starostowie i wice ,zastępcy dostali 70 czy 80 %podwyżki dla ratowników medycznych , nauczycieli nie ma i wiele innych zawodach pazerni PISOWCY ciągną do siebie innych za przeproszeniem mają w d???e .

Ania
Ania
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nauczycielom w szkole specjalnej zabrali dodatek za trudne warunki pracy to mają dla siebie kasę. Wstyd.
Niech zapracują na te pieniądze uczciwie.

Kim
Kim
2 lata temu

Brawo podnoście podatki podnoście różne opłaty i sobie pensje a ludziom jak się żyło źle tak się żyje miało być lepiej a nic Się nie zmieniło

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Kim

…ale tym co się żyło dobrze, będzie się żyło jeszcze lepiej i o to tym pisim chodziło, żeby im się żyło lepiej, a nie tobie, Kim. Jeśli myślałeś inaczej, to cóz, dobrze że w końcu jednak zaczyna to do ciebie docierać.

Aaa
Aaa
2 lata temu

W jedną trąbkę trąbią obydwaj, kasę aby dla siebie nic więcej ich nie obchodzi. Wstyd

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Aaa

No przecież, to wasz pisi rząd ustalił te podwyżki dla samorządowców i dla siebie, tu nie ma nad czym dyskutować.n Oni tylko mogli troić mniejsze kawałki tortu, ale które grabie grabią od siebie?
PIsi rząd żeby przytulać co miesiąc o wiele większe kwoty musiał zadowolić i samorządowców i tyle w temacie.

nowy_
nowy_
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Ustawa z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw zostala przyjeta glosami poslow PIS a takze Koalicji Polskiej – PSL.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  nowy_

Proszę dokończyć, czyli podać źródło. Nie chce mi się szukać. Jeżeli się podaje jakieś info, to powinno się podać również skąd ta informacja pochodzi, a nie jedna baba drugiej babie….

Pan Podwyżka (czyt. Burmistrz)
Pan Podwyżka (czyt. Burmistrz)
2 lata temu

Tu przynajmniej transmisja przebiegła sprawnie, w mieście gdy przyszło do podwyżek nagle kamera zaniemogła. Hahahaha….Ps. Jest drogo i będzie coraz drożej w Mławie. Wesołych Świąt.

Lis
Lis
2 lata temu

Paliwo jest drogie w całej Polsce. Dziwi mnie to, że tak narzekasz na podwyżki w mieście a przecież wszystko idzie do góry. Prąd, gaz itd. To dziwne, żeby nic podrożało w mieście. Trzeba myśleć a nie tylko wyciągać rękę po plusy z Państwa a później narzekać ze jest drogo.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Lis

Tak, tak, skąd wiesz kto wyciąga od państwa plusy?
Najwięcej plusów wyciągają ci co są przy żłobie i żyją z naszych podatków co widać i słychać. Im podwyzki i inflacja nie straszna, dobrze ją sobie rekompensują. Gorzej z przedsiębiorcami i z pracownikami różnych firm, którzy niestety w taki sposób sobie nie zrekompensują inflacji, bo co oni mogą? Taki szary Kowalski nie pójdzie do Dyrektora czy chociażby kierownika i nie poprosi o podwyżkę w wysokości około 100%, bo go wyśmieją i wyleją z roboty, ot co. Nie pie…rz o socjalu. Nie każdy żyje z socjalu.

Wyborca
Wyborca
2 lata temu

Skoro Pana starostę i państwa radnych stać na takie podwyżki dla siebie to miejmy nadzieję, że w tej sytuacji pomyślą także o innych.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Wyborca

Czyli o kim? O pracownikach? – tak z pewnością dostaną podwyżki, ale nie tak wysokie procentowo.

Wyborca
Wyborca
2 lata temu
Reply to  Wyborca

Nie pomyślą

Ckk
Ckk
2 lata temu
Reply to  Wyborca

Wyrównaja do najniższej krajowej . Będą podwyżki- Będą i powiedzą że więcej nie ma . Oni sa przecież bez wstydu i honoru. Dla nich pracownik nic nie znaczy, z kim maja się liczyć. Najważniejsze że oni dostali. Ja bym się na ich miejscu wstydził ludziom w oczy spojrzeć. No ale to ja

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

To są PISOWSKIE metody

Xyz
Xyz
2 lata temu

O proszę,a podobno powiat jest biedny, na nic nie ma pieniędzy a tu taaaakie kolosalne podwyżki… W zasadzie bez komentarza

suweren
suweren
2 lata temu
Reply to  Xyz

Dla mnie jest to ewidentny szturm na kasę, bez żadnego umiaru i opamiętania. Czyżby staroście nie wystarczyło 80%, bo to i tak dużo. Ale ma potrzeby!!!. Tylko jedyny radny Chodubski co patrzy szerzej, nie tylko na swoje. Opozycja też dziwnie zgodna. Wiadomo dlaczego.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  suweren

Burmistrz również zrobił skok na kasę, też mu nie wystarczyło 80%.
Takich co im wystarczyło 80% podejrzewam, że jest mało.

Kolo
Kolo
2 lata temu
Reply to  suweren

Podzielam Twoje spostrzeżenia, Starosta mógł zostać na 80%, a radni bezwstydnie podnieśli sobie diety bez żadnego uzasadnienia. Tak naprawdę to radni w całym powiecie zrobili to samo, nie mają za grosz honoru i przyzwoitości !!!

82
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x