Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Paczka na Kresy w dwóch mławskich szkołach


W dniach 2 i 3 grudnia I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego razem z Zespołem Szkół nr 1 imienia Jerzego Ciesielskiego włączyli się do zbiórki Paczka na Kresy. Akcja polegała na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki oraz przekazaniu ich Polakom z Litwy i Ukrainy.  Zbierano produkty spożywcze, środki czyszczące, higieniczne, kremy, środki opatrunkowe oraz darowizny pieniężne.


Jan Maria Jackowski
Reklama

W akcję w ILO zaangażowali się wolontariusze, którzy przyjmowali produkty przyniesione przez uczniów. Główną koordynatorką akcji była Natalia Krystkiewicz, zastępca przewodniczącego samorządu uczniowskiego z pomocą przewodniczącego Bartosza Krajewskiego. Akcja została zainicjowana przez nauczycielkę I LO Ewę Luks. W ZS 1 zbiórką zajęli się wychowawcy, którzy zebrali darowizny od uczniów.

Dary z obu szkół odebrał radny Filip Kowalczyk i dostarczył do punktu dystrybucji w Aninie,  gdzie paczki zostały spakowane i przekazane dalej do potrzebujących Polaków. Darowizny pieniężne zostały przekazane na konto Fundacji.

Na koniec warto pochwalić uczniów ILO oraz ZS 1, którzy wykazali się ogromną chęcią pomocy i przynieśli wiele darów dla potrzebujących.

źródło i fot. I LO

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x