Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Otworzą kasę na Stacji Mława a zamkną na Wólce!


Wszystko wskazuje na to, że Koleje Mazowieckie zamkną kasę biletową na dworcu Mława Wólka, a otworzą ją w zamian na Stacji Mława. Skąd taka kuriozalna decyzja?


O takich planach Kolei Mazowieckich poinformował fanpage Kolejowa Mława. Powołał się tu na informacje uzyskane od przewoźnika oraz oficjalne wpisy na stronie Kolei Mazowieckich. Z tych wpisów wynika, że kasa biletowa na dworcu na Wólce nie będzie czynna, podróżnym pozostanie jedynie możliwość zakupu biletu w biletomacie. Jednak jak wynika z doświadczeń podróżnych, zakup w ten sposób biletu nie zawsze się udaje, zwłaszcza przy płatności gotówką.

Za to kasa Kolei Mazowieckich na dworcu zintegrowanym ma być czynna od 10 grudnia w godzinach 5:10–16:40 (od poniedziałku do piątku), 5:10–16:40 (soboty) i nieczynna w niedzielę. Wcześniej burmistrz zapowiadał, że kasa kolei na dworcu zintegrowanym ruszy od 1 grudnia, co jak wiemy nie nastąpiło. Szkoda tylko, że nie dodał, że odbędzie się to kosztem dworca na Wólce.

Zarówno Kolejowa Mława jak i nasza redakcja poprosiła Koleje Mazowieckie o wyjaśnienie takiej sytuacji i czekamy na odpowiedź. Do sprawy więc jeszcze wrócimy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
60 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
CZESIEK
CZESIEK
2 lata temu

MLAWA WYGRAŁA

Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu

Kasa KM obsługiwała pasażerów IC, ponadto KMy mają biletomat na Wólce. A na Mławie Miasto-centrum, mam bliżej.

Jacek
Jacek
2 lata temu

Ktoś rzucił hasło Wuefiści dokładnie tak się zachowują , Rzucają piłkę a sami na spacerek po mieście. Już mówią że chodzą jak Bracia syjamscy ponoć zrośnięci ja…

kaczor
kaczor
2 lata temu

Wina Tuska.

Wińjusz
Wińjusz
2 lata temu
Reply to  kaczor

Puknij się w łeb

srs
srs
2 lata temu
Reply to  kaczor

Też tak myślę że to zemsta za tą akcję z prawkiem.

DUDUŚ
DUDUŚ
2 lata temu

Moi drodzy. Oprócz zamknięcia kasy na kolejowym dworcu głównym,utrudnianiu i mieszaniu nam w głowach mamy jeszcze problemy z mieszkaniami i nie tylko. Jak już ktoś wspomniał budowle u nas powstają ale nie dla nas lecz za naszą kasę. Dlaczego my mieszkańcy musimy w naszym własnym mieście płacić za parkingi!!! Dlaczego mieszkania które są dla nas budowane dostaje Ukraina!!!! To chyba dla nas powinno być to wszystko. Może czas najwyższy na dobre zmienić rządzących w maszym mieście – ale nie na popleczników którzy już zbierają się do startu na stołek!!

Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu
Reply to  DUDUŚ

Poziom jaki reprezentujesz…
Nie będę komentował.

DUDUŚ
DUDUŚ
2 lata temu
Reply to  Czytelnik

Komentuj siebie. Każdy mieszkaniec miasta ma coś do powiedzenia i każdą wypowiedź należy rozważyć. Mój poziom inteligencjj jest na odpowiednim miejscu. Skoro tak go komentujesz to może Twój poziom jest nie odpowiednio na poziomie??

DUDUŚ
DUDUŚ
2 lata temu
Reply to  Czytelnik

Komentuj siebie. Każdy mieszkaniec miasta ma coś do powiedzenia i każdą wypowiedź należy rozważyć. Mój poziom inteligencjj jest na odpowiednim miejscu. Skoro tak go komentujesz to może Twój poziom jest nie odpowiednio na poziomie??

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Czytelnik

No i całe szczęście, bo byś pisał jeszcze gorsze głupoty!!!

Zbir
Zbir
2 lata temu
Reply to  DUDUŚ

Hahahaha kupują mieszkania Ci, którzy mogą sobie na to pozwolić i których na to stać. A później mieszkają w nich sami albo wynajmują komu chcą. A parkingi – z choinki się urwałeś? W całym kraju są płatne, Mława nie wjst wyjątkiem. Kandyduj na burmistrza, zapewnij nam darmowe parkingi i mieszkania dla rodowitych mlawian i masz mój głos

DUDUŚ
DUDUŚ
2 lata temu
Reply to  Zbir

Pieniądze z opłat za parkingi powinny iść do kasy naszego miasta a nie do obcych firm które pobierają opłaty. Płock nie daje obcym zarobić. To są ich pieniądze.

DUDUŚ
DUDUŚ
2 lata temu
Reply to  Zbir

A może niektórzy dostali od razu bo np. pracuje tu albo coś na podobę. A może pośrednicy pracy też mają układy w Ratuszu???

Bareja
Bareja
2 lata temu
Reply to  Zbir

A deweloperom, kto drogi buduje dojazdowe, na szczęście bańka pękła właśnie na nieruchomościach, niektórych bloków nawet nie dokończą, zbankrutowały dwie największe firmy deweloperskie na świecie i zaczyna się wielki kryzys.

Wińjusz
Wińjusz
2 lata temu
Reply to  DUDUŚ

Będziesz mieć mieszkanie jeśli zapłacisz. Za darmo nic nie ma.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu
Reply to  DUDUŚ

Za parking płacimy bo jest nadmiar samochodów zatruwających powietrze. A mieszkanie kupuje się a nie dostaje.

Antykowal
Antykowal
2 lata temu

Proszę przeczytać poniżej teksty P.Magdaleny – rzeczniczki pana krętacza. Jak się to czyta, to można by pomyśleć, że Mława rozwija się dzięki nim, urzędnikom !!! Oni chyba naprawdę tak myślą! Nie no nie mogę!!! Ona się chwali, że powstają nowe budynki i bloki. Może jeszcze wymienić ile to mamy supermarketów? Pani rzecznik-niedorzecznik – miasto się rozwija, staje się bardziej zasobne dzięki mieszkańcom. Wy urzędnicy możecie co najwyżej gospodarować funduszami wypracowanymi przez Mławian. To Mławianie dźwigają na barkach finanse tego miasta. A urząd robi ich w bambuko, ciągłe kłamstwa i krętactwa urzędników już większości z nas dopiekły. Drożyzna w opłatach, chaos urbanistyczny, nieudolność w realizacji inwestycji, bajzel w infrastrukturze…Długo by wyliczać, jesteście po prostu zgrają ignorantów. Wstyd, że Pani wybiela rządy nieudacznika, osoby niesamodzielnej, sterowanej przez tyle lat przez ukrytych mocodawców. Ale cóż, załapała się Pani kiedyś na stanowicho i to było najważniejsze, można się było sprzedać, niektórzy twierdzą, że pieniądze nie śmierdzą.

Bareja
Bareja
2 lata temu

Poszukiwanie na siłę uzasadnienia tego projektu. Tak to jest jak wuefiarze rządzą.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  Bareja

Trzeba było wuefiarza nie wybierać na BURMISTRZA???—- A TAK MĄDRY POLAK — MŁAWIAK PO SZKODZIE !!!

Jacek
Jacek
2 lata temu

Na Wólce zatrzymują się wszystkie pociągi, po bilet na pośpieszne podróżni przyjdą na dworzec zintegrowany a na peron pójdą na wólkę . Mławianie obudzicie się czas na zmianę władz Mławskim Ratuszu

Magistrat
Magistrat
2 lata temu
Reply to  Jacek

Pośpieszne nie będą zatrzymywały się na Wólce. Spokojnie, powoli, kropla drąży skałę, unicestwię Wólkę za nieposłuszeństwo.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
2 lata temu
Reply to  Magistrat

W ostatnim piśmie od Ministerstwa Infrastruktury już nie wspominali o postoju pociągów PKP Intercity na przystanku Mława Miasto. Tylko wspomnieli że modernizacja przystanku planowana jest do końca 2022 roku.

Marnotrastwo
Marnotrastwo
2 lata temu

Dworzec na Wólce zbudowany za 4 miliony teraz będzie bez kasy biletowej a wkrotce powoli będą ograniczać godziny jego otwarcia. Nastąpi powolna likeidacja. Będziemy stać na mrozie czekając na opóźniony pociąg a deorzec będzie zamkniŕty. To się nadaje do telewizji.
Burmistrz zaczyna likwidować Wólkę.

GLC
GLC
2 lata temu
Reply to  Marnotrastwo

Weź się ogarnij. Burmistrz nie zarządza dworcem na Wólce. W Pokace wina Tuska a w Mławie wszystko wina Burmistrza. Zal czytać

Solo
Solo
2 lata temu
Reply to  GLC

Burmistrz nie zarządza dworcem na Wólce to fakt, ale jego działania doprowadzają do zamknięcia kasy na dworcu na Wólce. Niestety, takie są fakty. Postawił swój wyimaginowany dworzec, mieszkańcy się bulwersowali, że nie ma w nim kasy PKP, no to burmistrz doprowadził do tego, że będzie, ale kosztem Wólki, czyli chcąc jechać pociągiem IC trzeba będzie najpierw iść na Mława Miasto kupić bilet, a dopiero potem na dworzec Mława, żeby wsiąść do pociągu – to chore!!!!!!!!!!
I niech pani Magda od propagandy nie wciska mieszkańcom, że nic o tym ratusz nie wiedział. Na 100% wiedział, bo to było ustalane na zasadzie coś za coś.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
2 lata temu
Reply to  Marnotrastwo

Nie chce mi się wierzyć aby BURMISTRZ BYŁ TAKIM ZŁOŚLIWCEM !!!!— A CO NA TO WSZYSTKO —KAMIL PRZYBYSZEWSKI !!!! A co do tłumaczeń tej Pani niby rzecznik prasowy URZĘDU PANI GRZYWACZ !!!— TO RĘCE OPADAJĄ !!!— zastanawia mnie tylko po co ten wydział propagandy istnieje????

Pan Podwyżka (czyt. Burmistrz)
Pan Podwyżka (czyt. Burmistrz)
2 lata temu

Zwycięstwo na makabryłę dworca murowane. Najbliższy konkurs w 2023 trzymam kciuki…

h13
h13
2 lata temu

Co ty gadasz. Jak dla mnie naprawdę dobrze wygląda ten budynek.

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  h13

Budynek może i ok, ale jako dworzec i poczekalnia dla pasażerów, to może tylko w kierunku Trzcińca.

lechSięWałęsa
lechSięWałęsa
2 lata temu

ALE…ALE…NA PERON…WŁAZIĆ NAJBARDZIEJ ECONOMICZNIE… BĘDZIE NA WÓLCE…CO ZA EKWILIBRYSTKA…SZApoBAaaa…

Kulawy
Kulawy
2 lata temu

A kiedy konkretnie zamkną kasę na Wólce, bo wybieram się w podróż 27 grudnia i nie wiem czy będę mógł kupić tam bilet. Chodzę o kuli więc zakup u konduktora jest jeszcze bardziej dla mnie utrudniony. Chcę to wiedzieć więcej.
Wiem tylko, że kasa na MM będzie nieczynna w niedziele bo trzeba płacić dniówkę kasjerce o wiele większą bo to dzień świąteczny a koszt kasjerki/a pokrywać będzie mławski ratusz. Takie są ustalenia. Proszę o wystosowanie zapytania do KM w tej i innej sprawie, czyli w kwestii ponoszenia kosztów przez Ratusz.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
2 lata temu
Reply to  Kulawy

27 grudnia kasa biletowa na Wólce będzie nieczynna.

Kulawy
Kulawy
2 lata temu

Dziękuję

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Kulawy

Kasjerka PKP będzie opłacana przez ratusz? czyli przez mieszkańców? jakim prawem?
To absurdalne ustalenia, tak samo jak ten dworzec na Mława Miasto jest jednym wielkim absurdem.

Obserwer
Obserwer
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Dlatego, że KM wyuczuły frajera który może im za to zapłacić za co inni dostają za darmo. Gdyby nie to byłby dworzec bez kasy, tak jak jest bez peronu ale jest z Galerią/Parkiem Handlowym. Może to stacja ale dla metra w dalekiej przyszłości.

Grcol
Grcol
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

To jakaś plotka do tego bzdurna

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
2 lata temu

Szanowna Redakcjo, informację na temat terminu uruchomienia kasy Kolei Mazowieckich na Stacji Mława uzyskaliśmy od przewoźnika – PKP i przekazaliśmy ją natychmiast mieszkańcom na stronie miasta http://www.mlawa.pl, zakładając, że informacja jest bardzo istotna. Gdy przewoźnik wprowadził zmianę terminu – o tym również poinformowaliśmy. Zarówno Urząd Miasta Mława jak i zarządca dworca – Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, nie zostali wówczas poinformowani o planach PKP dotyczących zamknięcia kasy biletowej na Wólce, dlatego komunikat na stronie www.mlawa.pl nie zawierał takiej informacji.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
2 lata temu

Szkoda że Urząd Miasta nigdy nie był przychylny kolei tak jak grupie Mobilis jak kursowały autobusy.

Kuba
Kuba
2 lata temu

Urząd Miasta jest nieprzychylny nawet mieszkańcom czyli swoim wyborcom.
Urząd Miasta jest przychylny tylko deweloperom i bonzom tego miasta. Dlaczego? a domyśl się sam.
Ps. Pisząc Urząd Miasta mam na myśli burmistrza i jego świtę, a nie szarego pracownika, który nie ma nic do powiedzenia mimo że jest znajomym czy rodziną królika.

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
2 lata temu
Reply to  Kuba

Szanowny Panie Kubo, pana insynuacje są krzywdzące dla wszystkich pracowników Urzędu Miasta Mława, także dla burmistrza. Od wielu miesięcy insynuuje Pan rzeczy nieprawdziwe, krzywdzące nas. Mamy poczucie sprawowania służby i pracujemy dla mieszkańców. To, że Mława się rozwija, pojawiają się nowe budynki jednorodzinne, bloki, a w nich mieszkania na wolnym rynku, ale też komunalne i socjalne, sprawia, że praktycznie został rozwiązany problem z deficytem lokali mieszkalnych w Mławie – problem, z którym wiele miast wciąż się boryka. Mława rozwija się dynamicznie. W Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020 opracowanym przez Katedrę Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu nasze miasto uplasowało się na 43. miejscu w kategorii gmin miejskich. W pierwszej setce rankingu znalazły się także sąsiednie miasta Płońsk (47. miejsce) i Ciechanów (90. miejsce). Powinno nam wszystkim być miło, że wypadamy najlepiej na Północnym Mazowszu, na pograniczu województw i w całym kraju.

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
2 lata temu

W kraju oczywiście wypadliśmy dobrze, ale nie najlepiej 🙂

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
2 lata temu

Pani Magdaleno, pozwolę sobie zacytować ,,To, że Mława się rozwija, pojawiają się nowe budynki jednorodzinne, bloki, a w nich mieszkania na wolnym rynku, ale też komunalne i socjalne, sprawia, że praktycznie został rozwiązany problem z deficytem lokali mieszkalnych w Mławie – problem, z którym wiele miast wciąż się boryka. Mława rozwija się dynamicznie.” W takim razie dlaczego nie jest rozwijana MKM? Przydałby się uruchomić nowe linię, dodatkowe kursy na aktualnie kursujących liniach, w miarę skomunikować z pociągami IC czy obsługiwać części miasta w których autobus miejski nie kursuje. Mieszkańcy byli by zadowoleni i frekwencja w autobusach była by większa.

Racjonalność
Racjonalność
2 lata temu

Gdyby ludzie z Ratusza byli aktywni i myślący to już dawno podjęliby inicjatywę budowy pasażerskiego przystanku kolejowego w pobliżu dzielnicy przemysłowej. W ten sposób zmniejszyły by się korki w mieście. A i wolnych miejsc parkingowych by przybyło bo ludzie z Iłowa i Działdowa a także (może ze st. Mława Miasto przy odpowiedniej taryfie cenowej) mogliby dojeżdżać do pracy koleją.
Ale kto pomyśli o transporcie kolejowym w Ratuszu? Wuefiści?

sprtw
sprtw
2 lata temu

Krzywdzące? Pani Magdaleno zapracowaliście sobie na taką, a nie inna opinię. Jak dla zwykłego Kowalskiego to szkoda pieniędzy na to czy na tamto. Jak pieniądze na udogodnienia dla dewelopera to zawsze się znajdą., dla wielkich bonzow tego miasta, którzy stawiają sobie zamki obronne też. Tylko szary Kowalski nie ma całymi latami kawałka porządnej ulicy czy chodnika, żeby dotrzeć do pracy Jak człowiek. Pani Magdaleno, to nie średniowiecze, gdzie mieszkańcom można było wmawiać co tylko się chciało. Proszę pamiętać, że dziś mieszkańcy są wykształconymi ludźmi, często lepiej wykształconymi od włodarzy. Proszę traktować mieszkańców Jak na to zasługują, a nie per nogą.

Xyz
Xyz
2 lata temu

Najlepiej to wam wychodzi niszczenienie i likwidacja tego co było, a w to miejsce to wydajecie pozwolenia na bloki, bloki, bloki. Historia i przyroda nie są dla Was ważne tylko beton.

Kuba
Kuba
2 lata temu

Wow… jestem w szoku. Zdobyłem popularność w ratuszu i jestem grubym drukiem zapisany na stronicach czarnej księgi.
Moje insynuacje…
Pani Magdaleno mi nie płacą za lanie wody i robienie mieszkańcom wody z mózgu. Czytając Pani artykuły na stronie UM mam czasami wrażenie, że znalazłem się w pewnym małym komunistycznym, azjatyckim panstwie. Pamięta Pani swoje zdjęcia z odśnieżania Mławy z ubiegłego roku i wpadkę z nimi związaną?

Bareja wiecznie żywy
Bareja wiecznie żywy
2 lata temu

Miszmasz w nazewnictwie. czy nie czas o wnioskowanie do PKP PLK zmiany w nazwach stacji. Tylko kto pokryje koszty tych zmian (nie tylko tablic), jeśli chaos wprowadził Ratusz a nie kolej. W przypadku tej na Wólce wystarczyłoby dodać jeden wyraz np.: Mława – Zatorze albo Mława – Wólka. Planujący wizytę w Mławie będą mieli problem z dotarciem a zwłaszcza obcokrajowcy, których w Mławie jest nie mało.

Dygnitarz kolejowy
Dygnitarz kolejowy
2 lata temu

Pani Magdaleno PKP S.A. nie jest przewożnikiem. Przewoźnikiem są spółki: PKP Intercity S.A., PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o., PKP Cargo S.A. (towarowy), Koleje Mazowieckie (nie jest w Grupie PKP), Polregio itd. Wobec tego nie powinniście polegać na takiej informacji gdyż nie była ona od prowadzącego kasę czyli od Kolei Mazowieckich (-przewoźnik).
Proszę zatrudnić w Ratuszu kolejarza na 1/4 etatu a będzie mniej popełnianych gaf. Nie będą też was zapędzać w kozi róg przy każdej okazji. Mniej wuefistów w samorządzie a więcej kolejarzy i problem z infrastrukturą kolejową dla Mławy zniknie.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
2 lata temu

Dygnitarz kolejowy
Zgadzam się w 100%.

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
2 lata temu

Szanowny Panie, jestem wdzięczna za cenną wskazówkę 🙂

Xyz
Xyz
2 lata temu

To od czego wy tam siedzieć kawę pić czy zajmować się ważnymi dla mieszkańców sprawami. Zamknąć dworzec istniejący od ponad 100 lat na rzecz przystanku. Stacja przystosowana do obsługi podróżnych, którzy nie muszą marznać ani moknąć ma przestać istnieć bo jakiś człowiek nie mający pojęcia o podróżowaniu tak sobie wymyślił. Niech burmistrz zacznie myśleć o innych A nie o swoich fanaberiach. Swoje zachcianki trzeba zaspokajać na swoim i za swoje.

Hemi
Hemi
2 lata temu

Jedna ze stacji kolejowych w Mławie nazywa się „Mława”, a druga „Stacja Mława”.

Chwały pojęciu logiki to nie przynosi, nie mówiąc o dezorientacji pasażerów.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
2 lata temu
Reply to  Hemi

Stacja Mława to nazwa Galerii Handlowej, natomiast przystanek kolejowy nazywa się Mława Miasto.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu

Uważam, że w takim układzie na budynku dworca też winno pisać „Mława Miasto”, a nie „Stacja Mława”, a tak nie jest.
Hemiemu raczej o to chodziło i moim zdaniem w tym wypadku ma rację.
W ogóle ten dworzec w tym miejscu to poroniony pomysł jakby na to nie patrzył. Dobrze, że nie umieścili go jeszcze w miescu Media Experrt albo w miejscu siłowni.
Ciekawe ile ktoś przytulił pieniędzy.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Moim skromnym zdaniem uważam również że na budynku powinno być napisane „Stacja Mława Miasto”. O nazwę to trzeba pytać pana w Urzędzie Miasta.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu

Uważam, że Koleje Mazowieckie winny też mieć coś do powiedzenia w tym zakresie przenosząc kasę biletową z Wólki, tutaj i powinny zażądać zmiany nazwy dworca na „Stacja Mława Miasto. Nazwa dworca winna być identyczna jak nazwa przystanku.

Dygnitarz kolejowy
Dygnitarz kolejowy
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Tylko, że koszt takiej zmiany nazwy na życzenie samorządu lokalnego PKP PLK wycenia na kwotę 40.000 zł. Ale są też odstępstwa od tej reguły.
Najlepiej gdy jest zmiana nazw przy okazji modernizacji linii wtedy zmiany nazw stacji są bezkosztowe dla samorządu, przykład Radomia, który w połowie tego miesiąca zmienia nazwę stacji z Radom na Radom Główny.
W Mławie nigdy nie było mądrości w zakresie przewidywalności i planowania strategicznego.

sprtw
sprtw
2 lata temu

Tu chodzi zdaje się o zmianę nazwy na budynku dworca, a nie zmianę nazwy przystanku. Nazwa widniejąca na budynku winna brzmieć:
Stacja Mława Miasto.
PKP nic do tego nie ma. Obecna nazwą to wina i niedopatrzenie fachowców z UM z burmistrzem na czele, a może ich wygórowanych ambicji.
Ty zdaję sie tez masz wygórowane ambicje.

Gjuyy
Gjuyy
2 lata temu

Wyjaśnij to obcokrajowcom przybywajacym do Mławy.

60
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x