Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Złodzieje nie świętują. Z budynku motocykl, z samochodu torebka


Złodzieje i oszuści nie robią sobie przedświątecznej przerwy. Ich działania w tym okresie zwykle się nasilają. Od włamywaczy, kieszonkowców i złodziei torebek po oszustów internetowych – grudzień to dla nich dobry czas. Warto zatem zachować szczególną  ostrożność, by nie zasilić portfela przestępcy przed świętami. 


Oto kilka przykładów zdarzeń na terenie Mławy. Kilka dni temu, nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego na prywatnej posesji i ukradł przechowywany tam motocykl typu cross koloru czerwono – czarnego. 

W miniony piątek wieczorem, na ul. Żwirki w Mławie, nieznany sprawca ukradł z zaparkowanego, otwartego samochodu  damską torebkę, w której były dokumenty, dwa telefony komórkowe oraz portfel. 

Mieszkanka Mławy, korzystając z popularnego portalu ogłoszeniowego, wystawiła na sprzedaż buty dziecięce. Po chwili otrzymała wiadomość, by otworzyła skrzynkę mailową i zaakceptowała sprzedaż. Kobieta otworzyła wiadomość przesłaną z nieznanego adresu oraz załączony link. Wypełniając kolejne pola formularza, podała dane karty oraz potwierdziła przesyłane kody autoryzacyjne przelewu. W ten sposób straciła z konta kilka tysięcy złotych. 

We wszystkich sprawach postępowanie prowadzi mławska komenda Policji. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności: 

– zostawiając samochód na parkingu lub choćby na chwilę z niego wychodząc, zabierajmy wartościowe przedmioty, tj. torebka, portfel, telefon;

– idąc na zakupy, zabierajmy tylko taką ilość gotówki, która jest nam niezbędna. Kartę zbliżeniową trzymajmy w zabezpieczającym  sygnał etui;

– robiąc zakupy przez Internet wybierajmy  wyłącznie sprawdzone strony i zaufanych sprzedawców. Nie korzystajmy z gotowych linków do realizacji przelewów, które otrzymujemy w wiadomościach.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x