Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Śmiertelnie postrzelił z wiatrówki psa. Kim jest „myśliwy” bez serca?


Na prośbę czytelniczki ostrzegamy przed grasującym w Mławie „myśliwym” , który za cel wybiera sobie psy biegające przy domu. W sobotę postrzelił – jak się okazuje śmiertelnie biegającą przy domu  na osiedlu w okolicy szpitala łagodną suczkę. Sprawą zajmuje się też Policja.


– Piszę żeby ostrzec wszystkich przed grasującym w Mławie „myśliwym” , który za cel wybiera sobie psy biegające przy domu. Uważam , że to poważna sprawa ponieważ ofiarą może stać się równie dobrze dziecko wracające ze szkoły. Proszę osoby , które znają tego nieodpowiedzialnego człowieka o interwencję zanim dojdzie do tragedii – pisze czytelniczka.

Postrzelona suczka w sobotę została wypuszczona z domu by pobiegać. Posesja jest ogrodzona, a suczka łagodna i przyjaźnie nastawiona. Po jakimś czasie dało się zaobserwować, że pies zlizuje krew z klatki piersiowej. W niedzielę było coraz gorzej, gorączka, problem z chodzeniem.  Dopiero wykonane w poniedziałek  prześwietlenie wykazało co jest powodem rany, opuchlizny i stanu zapalnego, a był to śrut w klatce piersiowej. Jak się jednak okazało, na ratunek było za późno. Prawdopodobnie strzelano z bliska z krótkiej wiatrówki ale to domysły właścicieli psa. Pokrzywdzeni powiadomili o tym fakcie Policję.

Czy był to odosobniony przypadek, czy może niezdrowa chęć swoistego „myślistwa”, miejmy nadzieję, że i sprawcę i motywy ustali Policja. Z praktyki weterynaryjnej wiadomo jednak, że postrzelone śrutem zwierzęta wcale nie są rzadkimi przypadkami.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Adler
Adler
2 lata temu

Niech ktoś wypuścić grzecznego pieska, proszę wypuszczenie, niech się wal3saja. A znajdzie się ktoś kto zrobi z nimi porządek. Brawo mu.

Lll
Lll
2 lata temu
Reply to  Adler

Naucz się czytać ze zrozumieniem.
Pies był wypuszczony z domu i był na terenie OGRODZONYM.

Olo
Olo
2 lata temu
Reply to  Adler

Oj problemy z czytaniem i pisaniem .
A ja mam nadzieję , że wkońcu dobiorą się „muśliwemu” do „d”.

karol
karol
2 lata temu

ktoś ma dosyć psów rzucających się na siatkę ogrodzenie potocznie mówi się że zawału można dostać ,jeśli pies jest za ogrodzeniem to nie znaczy że pieszy musi zaskoczony odskakiwać ja te- łagodne – pieski dobrym gazem karcę ,trudno może posiadacze tych łagodnych piesków pójdą po rozum do głowy

Lll
Lll
2 lata temu
Reply to  karol

Temat dotyczy mojego psa na tyle łagodnego że siadał przy ogrodzeniu i czekał żeby go pogłaskać dla tego był łatwym celem

Lll
Lll
2 lata temu
Reply to  Lll

Mam nadzieję że sąsiada kamery coś nagrały. Więc z tym gazem też proszę pomyśleć bo może Pan mieć problem.

karol
karol
2 lata temu
Reply to  Lll

psycholem to jest ten który 3 agresywne psy puszcza do siatki ,były zdarzenie że dzieci biegły do pieska ,LII w twoim przypadku sprawa jest oczywista ja poruszam problem ludzi posiadajacych psy agresywne

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  karol

Jak ten pies obok komendy, na Kościuszki. Idziesz sobie spokojnie chodnikiem, czasami zamyślisz się, a tu do siatki doskakuje ci groźnie bydle i ujadając mało na siatkę nie wskoczy.
Ktoś mógłby też porządek zrobić z tym psiskiem, bo to niedopuszczalne. W Niemczech już dawno by właściciel zajął sie swoim kochanym pieskiem i piesio by nie ujadało na przechodniów, a tu, pod nosem policji psisko straszy spokojnie, cichutko przechodzących ludzi. Faktycznie zawału można dostać jak znienacka wyskoczy takie wielkie ujadające bydlę.

Karol
Karol
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Zgadzam sięjeśli ten temat wróci podam adresy tych spokojnych piesków

Lll
Lll
2 lata temu
Reply to  Karol

Wszyscy w domu mamy noże, które służą do krojenia, smarowania, obierania ale można też nimi świadomie lub nie skaleczyć kogoś lub siebie a nawet zabić.
Pies może być oczami dla nowidomych, terapeutą dzieci, szuka zaginionych jest też stróżem i ochroniażem.
Pies jest istotą żywą ale jednocześnie jest narzędziem w ręku człowieka . W 99% stara się na maksa robić to czego oczekuje od niego opiekun. Wyłączając wypadki niezależne od właściciela to za ujadające i straszące ludzi psy odpowiada właściciel.
Jest to moim zdaniem jednak głębszy temat. Człowiek skrzywdzony materialnie stara się zabezpieczyć przed następnym zdarzeniem.
Grodzimy swoje posesję, zakładamy przemyślne zamki, zakładamy kamery, zakładamy domofony, budujemy zamknięte osiedla. To wszystko chyba nie przed zwierzętami tylko innymi ludźmi.
To ludzie są potworami a nie szczękające psy.

ABC
ABC
2 lata temu

Psycholi nie brakuje, ale to pokazuje że nawet wiatrówka może stanowić zagrożenie. Co by było gdyby dać ludziom broń jak chce tfuu Konfederacja.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  ABC

To samo co jest w Stanach.

Qwerty
Qwerty
2 lata temu
Reply to  ABC

Dać może nie, ale ułatwić wykluczając uznaniowość Policji. Oczywiście by nabyć broń trzeba byłoby spełnić szereg wymogów, jak choćby obecnie (badania, psycholog, psychiatra, niekaralność). Sam jestem posiadaczem broni palnej i nigdy nie przeszło mi przez myśl, by zrobić komukolwiek krzywdę (bez znaczenia czy chodzi o człowieka, czy też zwierzę). Także nie wrzucamy wszystkich do jednego worka.

Marcin
Marcin
2 lata temu
Reply to  Qwerty

Nie każdy posiadacz broni to psychol. Tak samo i w USA. Jak ktoś chce mieć broń to i przy obowiązujących u nas przepisach postara się o licencję czego jesteś przykładem. Jednak przez powszechny dostęp do broni w USA na porządku dziennym są rzeczy jakich nie ma u nas. Strzelaniny w szkołach, strzelaniny w miejscu pracy, strzelaniny w kinie, strzelaniny przy kłótni z sąsiadem. Najbardziej śmieszy mnie to, że osoby próbujące przeforsować łatwy dostęp do broni argumentują to tym, że dzięki temu każdy obywatel będzie bezpieczniejszy. Tak więc we wspomnianym wcześniej USA jakoś bezpieczni nie są. Liczba osób zabitych podczas strzelaniny w szkole w Polsce od 2001 roku do dziś -2. Liczba zabitych w USA w tym samym czasie 197, rannych-230. Wim. USA są większe, ale i tak daje to nieco do myślenia. Czuje się bezpiecznie dzięki temu, że u nas nie ma łatwego dostępu do broni.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x