Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Joker przegrywa w finale 6-4


Niestety zawodnicy Joker Mława przegrywają po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu finał Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu województwa mazowieckiego i tym samym kończą  swoją przygodę pucharową.


W ostatnią sobotę, 4 grudnia w Mławskiej Hali Sportowej rozegrany został turniej finałowy Pucharu Polski w Futsalu. Zawody zorganizowane były wspólnie przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Dyrektora MHS i Stowarzyszenie Joker Mława.
W turnieju udział wzięły cztery ekipy, które wcześniej przebrnęły przez rundy eliminacyjne.

W pierwszym meczu półfinałowym o godz. 14.00 AZS Politechnika pokonała zdecydowanie RB Soccer Team z Ciechanowa 7-2. W drugim półfinale Joker Mława mimo wyraźniej przewagi zaledwie zremisował z Victorią Solec 3-3. Do wyłonienie drugiego finalisty potrzebne były więc rzuty karne. Skuteczniej egzekwowali je zawodnicy Jokera i to oni awansowali do finału.

Joker Mława – Victoria Solec 3-3

⚽ K. Bartkowski (as. Z.Krystkiewicz)
⚽ K.Głowacki (as. S.Grablewski)
⚽ K.Głowacki (rzut karny po faulu na Z. Krystkiewiczu)

Karne:
⚽ K.Różycki
⚽ S.Grablewski
⚽ K.Głowacki
⚽ Ł.Pietrzak
❌ K.Bartkowski
⚽ K.Roniewicz

W meczu o III miejsce RB Soccer Team z Ciechanowa pokonał po zaciętym meczu Victorię Solec 4-2.

Przed meczem finałowym organizatorzy, zawodnicy i zaproszeni goście uhonorowali minutą ciszy zmarłych ostatnio działaczy piłkarskich, prezesa Mławianki  Wiesława Chrzczona oraz  Waldemara Borowskiego, który przez wiele lat również pełnił funkcję prezesa w mławskim klubie.

O godzinie 17.20 rozpoczął się mecz finałowy, który był bardzo wyrównany. Drużyna z warszawy czterokrotnie wychodziła na prowadzenie. Mławianom udało się skutecznie odpowiadać. Pod koniec pierwszej połowy zawodnik i trener gości ukarani zostali nawet czerwonymi kartkami. W końcówce zawodnicy ze stolicy odskoczyli na dwie bramki. Naszym zawodnikom nie starczyło już sił, czasu i przede wszystkim skuteczności na wyrównanie wyniku. Tym samym puchar za pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy AZS Politechniki Warszawskiej.

FINAŁ
Joker Mława – AZS Politechnika Warszawska 4 – 6
⚽ Z.Krystkiewicz (as. K.Głowacki)
⚽ K.Głowacki (rzut karny po faulu na S. Grablewskim)
⚽ K.Głowacki (as. J.Krystkiewicz)
⚽ K.Różycki (as. K.Roniewicz)

Organizatorzy przyznali nagrody indywidualne. Wśród osób wyróżnionych znaleźli nasi zawodnicy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został KAMIL GŁOWACKI, strzelec czterech bramek. Natomiast nasz bramkarz JAROSŁAW RYKOWSKI został wybrany do najlepszej piątki turnieju!

Zawody w roli speakera prowadził Arkadiusz Dłubisz. Z kolei Adam Wójcik zadbał o nagrywanie i transmisję wydarzenia online na żywo a Pan Krystian Jobski odpowiadała za oprawę fotograficzną.

Nagrody, puchary i czeki wręczyli przedstawiciele Mazowieckiego Związku Piłki nożnej Pan Artur Kolator i Pan Piotr Kapica a także wiceburmistrz Mławy Pan Szymon Zejer oraz w imieniu Starosty mławskiego Pan Piotr Sowiński, dyrektor MHS.    

Zawody podsumowali Zbigniew Krystkiewicz i Karol Roniewicz, przedstawiciele Stowarzyszenia Joker Mława.

Bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować ten turniej. Tym razem mieliśmy zaledwie dwa tygodnie na przygotowanie wszystkiego. Miło nam, że działacze z warszawy nam zaufali i razem z nami zorganizowali finały w Mławie. Wielkie podziękowania dla Pana Dariusza Sowińskiego za pomoc w organizacji wydarzenia w Mławskiej Hali Sportowej” – mówi Zbigniew Krystkiewicz.

Wydaje się, że mecze stały na wysokim poziomie. Mogliśmy w Mławie poobserwować trochę dobrego futsalu. A co najważniejsze nie zabrakło również emocji, szczególnie przy rzutach karnych. Cieszę się, że udało nam się przyciągnąć na trybuny tak dużo kibiców, gości a szczególnie dzieci i młodzieży.” – dodaje Karol Roniewicz.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Joker Mława podziękowali na koniec również wolontariuszkom: Natalii Krystkiewicz, Izie Krzykowskiej i Gabrysi Szczepkowskiej za organizacje gier i zabaw dla najmłodszych oraz przeprowadzenie konkursów dla publiczności. Warto bowiem podkreślić, że podczas całego turnieju dziewczynki zorganizowały kilkanaście mini konkursów sportowo-rekreacyjnych w których udział brały szczególnie najmłodsi ale również osoby dorosłe, w tym zaproszeni goście. Nie zabrakło również konkursu dla Pań. Organizatorzy rozdali wiele karnetów
i voucherów (do jubilera, na pizzę, na masaż, na trening personalny, na kręgle) a także nagród rzeczowych w postaci sprzętu sportowego i statuetek tzw.: TURBO JOKERÓW.

Organizatorzy pragną jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i partnerom wydarzenia.

źródło: Joker Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3.7 3 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
2 lata temu

Ogromne gratulacje! Ale wysokość nagrody jak na taką rangę zawodów- żenujący! Tym bardziej szacunek dla zawodników!!!

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  Darek

Żenujący to jest Twój wpis. Jeśli nagroda była niska to przedstaw mi zestawienie pozostałych finałów wojewódzkich?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x