Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Są pieniądze na renowacja zbiornika wodnego w Wyszynach Kościelnych


Gmina Stupsk otrzymała od samorządu województwa ponad 400 tys. zł na renowację zbiornika wodnego w Wyszynach Kościelnych.


Renowacja zbiornika będzie polegała na odtworzeniu jego zdolności retencyjnych. Kontrolowane opróżnienia zbiornika z wody umożliwią wykonanie robót ziemnych, wykoszenie porostów na skarpach i groblach zbiornika, usunięcie namułu zalegającego na dnie zbiornika, wykop namułu koparkami oraz wywóz na groble, udrożnienie budowli piętrząco-upustowych w celu możliwości regulacji poziomu wody w zbiorniku. Pozostałe prace będą polegały na: rozebraniu grobli przedzielającej zbiornik wodny w kierunku wschód-zachód, odtworzeniu zdegenerowanej wyspy znajdującej się na zbiorniku, a także odtworzeniu skarp poprzez ich wyprofilowanie oraz umocnienia. Samorząd Mazowsza zadecydował o przyznaniu 422,7 tys. zł na realizację tej inwestycji.

Umowę o udzieleniu dotacji podpisano 1 grudnia br. w Ciechanowie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x