Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Laureaci konkursu Pracodawca przyjazny WOT. Kto w finale?


Poczta Polska, firma transportowa, Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski, firma usług wysokościowych, to pracodawcy przyjaźni WOT. Zakończyła się II edycja konkursu dla pracodawców żołnierzy OT.


Spośród 31 tysięcy żołnierzy OT, 60% deklaruje stałe zatrudnienie. To oni są na pierwszej linii współpracy oraz dbania o dobre relacje ze swoimi pracodawcami. Konkurs realizowany jest w czterech kategoriach: mikro, małe, średnie przedsiębiorstwo oraz podmiot publiczny. Spośród wszystkich zgłoszeń jakie wpłynęły do konkursu, w I etapie zakwalifikowało się 40 pracodawców. Następnie komisja w Dowództwie WOT, wyłoniła 4 laureatów. Kryteria przyjęte przez komisję to liczba zatrudnionych żołnierzy OT, przykłady przychylności, i inicjatyw podejmowanych przez pracodawców z wykorzystaniem żołnierzy.

Gen. bryg. Maciej Klisz, który witał laureatów podkreślił unikatowość formacji: „Generał wita szeregowego, wita żołnierza Obrony Terytorialnej, który jest jednocześnie pracodawcą. To właśnie pokazuje jak społeczną i jak inną niż inne rodzaje sił zbrojnych,  jest formacja Wojsk Obrony Terytorialnej. Pan szeregowy jest współwłaścicielem firmy, a jednocześnie swoich pracowników werbuje spośród żołnierzy OT.”

Laureatami II edycji konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” na szczeblu centralnym, prowadzonym w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej zostały 4 firmy, każda w innej kategorii. Wśród pracodawców zgłoszonych przez żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w gronie laureatów znalazła się POCZTA POLSKA S.A, w kategorii średnie przedsiębiorstwa – zatrudniające powyżej 50 osób.

Poczta Polska jako jedyny pracodawca w Polsce zatrudnia ponad 160 żołnierzy, pełniących Terytorialną Służbę Wojskową. Zgłoszona została do konkursu przez żołnierzy OT w brygadach trzech województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, oraz dolnośląskiego. Doceniono działania na rzecz obronności i kampanie informacyjne do wstąpienia do WOT, wydany znaczek okolicznościowy „WOT”, prowadzone szkolenia obronne, oraz wspieranie procesów rekrutacji w placówkach Poczty Polskiej.

Pan Prezes Tomasz Zdzikot, mówił: „Poczta Polska jest największym pracodawcą w Polsce, nie dziwi więc tak duża liczba żołnierzy OT, którzy są także pocztowcami. Osoby, co do których sam bym się nie spodziewał, to żołnierze OT, bohaterowie, to ludzie którzy jadą na granicę, albo z niej wrócili.

Poczta Polska jest firmą, która jest naturalnym inkubatorem żołnierzy OT i zachęcam do wstąpienia do WOT innych pracowników. Poczta jest instytucją, która jako operator pocztowy, jest przedsiębiorcą który ma znaczenie gospodarczo-obronne, bierze udział w mobilizacyjnym rozwinięciu sił zbrojnych, współpracuje z wojskową pocztą polową. We wszystkich placówkach Poczty Polskiej, można wypisać i złożyć kartkę „Murem za Polskim Mundurem”, a my przekażemy je na granicę”

Celem wszystkich edycji konkursu, jest wyłanianie oraz wyróżnianie pracodawców, którzy swoją postawą i poprzez tworzenie dobrych warunków panujących w zakładach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym realizowane przez nią cele i zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym. Projekt stawia na postawy pracodawców, którzy rozumieją korzyści, ale i prawa oraz obowiązki jakie wynikają z tytułu zatrudniania pracowników, pełniących terytorialną służbę wojskową. Buduje przekonanie, że zatrudniając żołnierzy OT, pracodawcy osiągają podwójne korzyści: mają dobrze wyszkolonych pracowników oraz aktywnie włączają się w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju.

źródło i fot: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ziuu
ziuu
8 miesięcy temu

Poczta to państwowy pracodawca, kierowany przez ludzi z nadania PiS. Dziwne byłoby, gdyby byli nieprzyjaźni inicjatywom swojego środowiska politycznego. Nie wiem tylko, po co o tym pisać :)))

Kubit
Kubit
8 miesięcy temu
Reply to  ziuu

W sumie można przestać pisać o czymkolwiek bo każdy za jakimś jest . Takie pierdzenie lewaków i mądrości z czapki.

Odwrócony
Odwrócony
8 miesięcy temu
Reply to  Kubit

Według Ciebie lewak to dobrze czy źle?

Kubit
Kubit
8 miesięcy temu
Reply to  Odwrócony

Nie ma czegoś takiego jak zły czy dobry. Albo jesteś gnidą albo nie. Ale pewne ideologie niosą ze sobą już pewne elementy które determinują dalsze działania człowieka . Jest taka teoria że czas może płynąć i zarazem się cofać. Więc można być dobrym i złym . A ktoś kto wyjeżdża odrazu z gwiazdkami jest na straconej pozycji.

Odwrócony
Odwrócony
8 miesięcy temu
Reply to  Kubit

Nie nam oceniać ludzi po ich pojedynczych wypowiedziach czy deklaracjach.

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  Kubit

Napisałeś tak, że jest się dobrym człowiekiem albo wyznającym ideologię pis. W sumie podoba mi się tok twojego rozumowania. Dalej można przytoczyć albo jesteś dobrym prezydentem lub ideologicznym Adrianem.
I na koniec podpiszę się 8 gwiazdkami a nie sierpem i młotem.

Last edited 8 miesięcy temu by Anonim
Anonim
Anonim
8 miesięcy temu

Reklama nierobów ciąg dalszy.
***** ***

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x