Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prawie 3 mln zł na rozbudowę ulicy Studzieniec


Mława otrzymała prawie 3 mln zł dofinansowania na rozbudowę ulicy Studzieniec od samorządu województwa. Całkowity koszt rozbudowania 860 mb ulicy wyniesie niemal 5 mln zł.


1 grudnia 2021 r. marszałek Adam Struzik w Ciechanowie podpisał umowę z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim na dofinansowanie przebudowy ul. Studzienic. Umowa zakłada przyznanie miastu dotacji w wysokości nieprzekraczającej 60 proc. całkowitej wartości zadania. Gruntowna przebudowa Studzieńca została wyceniona na 4 971 963 zł. Mazowsze zaplanowało przyznać miastu kwotę 1 000 000 zł w 2023 roku oraz 1 983 177,81 zł rok później.

Na razie jednak nie wiadomo kiedy mieszkańcy Studzieńca pojadą po nowej nawierzchni. Mława wystąpiła bowiem o przyspieszenie o rok wypłaty zaplanowanej dotacji.

Inwestycja związana z przebudową ulicy Studzieniec obejmie budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia, dwustronnych chodników o szerokości 2 metrów oraz nowej nawierzchni jezdni, której szerokość wyniesie od 5 do 7 metrów, a długość – 860 metrów.

źródło: UMM/ UMWM

fot. UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
GALA
GALA
9 miesięcy temu

Przepraszam ale chyba Kondondrad ?

mławianka
mławianka
9 miesięcy temu

Anonim chodziło mi o to, aby to co zerwą z ul. Studzieniec rozrzucić i uwałować na ul. Cmentarnej.

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  mławianka

No to by było bardzo dobre działanie, popieram, bo w sumie stary asfalt zrywany z dróg winien mieć drugie życie, a nie znikać nie wiadomo gdzie I UM winien informować co zrobiono z zerwanym asfaltem czy też jak go wykorzystano z ul Mariackiej, Ordona, Św. Anny i wielu innych.

Julka
Julka
9 miesięcy temu

Przyszły Burmistrz pierwszy od lewej.

PiS
PiS
9 miesięcy temu
Reply to  Julka

W Mławie nie zdąbędzie poparcia wyborców ten pierwszy od lewej – nie ma szans. Chociażby zaopatrzył się w 100 kg cukierków owocowych, to i tak mu to nie pomoże.

Julka
Julka
9 miesięcy temu
Reply to  PiS

Kowal wiecznie nie będzie, po pierwsze wiek po drugie kadencyjność…

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  Julka

Wiecznie, ale jeszcze jedną 5-letnią kadencję może być ja nic, a mieszkańcy tak go kochają, że nikogo innego do żłobu nie dopuszczą.

Bania
Bania
9 miesięcy temu
Reply to  Julka

Kondrad hmm?

ABC
ABC
9 miesięcy temu

Studzieniec ma ok.1,7 km długości, a remontowane będzie tylko 860 m?

K.O.D
K.O.D
9 miesięcy temu

Albo pan Strużki jest malutki albo ten czek jakiś duży

mławianka
mławianka
9 miesięcy temu

A może tak przy okazji porawić ul. Cmentarną (fragment) przy cmentarzu.

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Nie ma przy okazji. Pieniądze przeznaczone są na konkretne zadanie.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x