Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowy skład kapituły tytułu „Mławianin Roku” i nowy regulamin


Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej powołał na czteroletnią kadencję nową kapitułę konkursu „Mławianin Roku” oraz przyjął zmieniony regulamin przyznawania tego tytułu. Jak zadeklarował Henryk Antczak, prezes TPZM, te działania mają bardziej jeszcze uspołecznić nadawanie tego tytułu.


W listopadzie br. dobiegła końca czteroletnia kadencja dotychczasowej kapituły, przyznającej miano „Mławianin Roku”. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, który powołuje kapitułę postanowił zmienić jej skład osobowy, a także nieco zmodyfikować regulamin przyznawania tego tytułu.   Nowa kapituła, podobnie jak ta poprzednia liczyć będzie  jedenastu członków wskazanych przez zarząd TPZM. W jej skład weszły osoby będące przedstawicielami różnych środowisk społecznych, w szczególności oświaty, kultury, gospodarki, sportu czy służby zdrowia.

Na spotkaniu w dniu 30 listopada do składu kapituły zostali powołani: Adam Czarny, ks. Sławomir Krasiński, Anna Krystkiewicz, Włodzimierz Kubarski, Stanisław Matyjasik, Katarzyna Oleksiak, Piotr Piwowarski, Maria Świtoń, Tomasz Tański, Ireneusz Tuszyński i Stefan Wojnarowski. Kapituła spośród siebie wyłoniła przewodniczącego, zastępcę i sekretarza. Przez najbliższą kadencję kapitule będzie przewodniczył Stanisław Matyjasik (dyrektor ZS nr 4), jego zastępcą został wybrana Katarzyna Oleksiak (kierownik  mławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie), a sekretarzem Włodzimierz Kubarski (przedsiębiorca). Członkowie kapituły pełnią swoje funkcje społecznie, a do ich zadań należy przeprowadzenie wyboru laureata tytułu „Mławianin Roku”. Tylko dwie osoby: Maria Świtoń i Stanisław Matyjasik  byli członkami poprzedniej kapituły, pozostałe osoby będą jej członkami po raz pierwszy.

Tak więc do końca lutego 2022 roku organizacje pozarządowe i charytatywne, organy samorządowe, instytucje lub sami pełnoletni mieszkańcy w liczbie co najmniej 50 mogą zgłaszać kandydatów do konkursu. Uroczyste nadanie tytułu „Mławianin Roku” odbywać się będzie podczas obchodów dnia patrona miasta – św. Wojciecha.

Laureat tytułu otrzyma od Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej dyplom nadania tytułu „Mławianin Roku” i nagrodę honorową im. prof. Ryszarda Juszkiewicza i statuetkę św. Wojciecha ufundowaną przez burmistrza Mławy. Przyznaniu tytułu towarzyszy wpis do księgi pamiątkowej prowadzonej przez TPZM.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
GALA
GALA
8 miesięcy temu

A TO NIE URZĄ DAJE TYLKO TOWARZYSTWO – AAAA

GALA
GALA
8 miesięcy temu

A CZY TA KOMISJA TO DZIAŁA ZA DARMO – POWAŻNIE PYTAM ?

GALA
GALA
8 miesięcy temu

powinno być chyba – „Przedsiębiorca- ALKOHOLIK” ?

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
8 miesięcy temu
Reply to  GALA

Czyżbyś pisał o SOBIE ????, A może masz żal że ty nie znalazłeś się w tym środowisku!! Wytrzeźwiej może, może zmnienisz zdanie,bo po pijaku to zawsze pisze się głupoty!!!

pis
pis
8 miesięcy temu

a gdzie członkowie PiSU ?

KLM
KLM
8 miesięcy temu

Uwaga !!! Niewygodne komentarze są usuwane.

PiS
PiS
8 miesięcy temu
Reply to  KLM

To chyba piszesz o tym komentarzu pod którym miał się pojawić mój komentarz, a niestety pojawił się jako samodzielny. Cóż, trochę źle to ująłeś, ale nadal twierdzę , że widocznie nikt już nie chce brać udziału w tym cyrku z nadawaniem tytułu mławianina roku, bo to normalnie błazenada i dlatego taki skład owej kapituły, a nie inny, Jaka kapituła, tacy i mławianie roku.

PiS
PiS
8 miesięcy temu

Najważniejsze by ilość członków się zgadzała. Widocznie nikt nie chce brać już udziału w tym cyrku.

Fukacz
Fukacz
8 miesięcy temu

Bardzo wątpię w obiektywność tych osób. Czy ateista ma szansę?

Kuba
Kuba
8 miesięcy temu
Reply to  Fukacz

Nie ma, no chyba że wybitny. Teraz tylko księża i katolicy i to bardzo czynni.
druga sprawa, że do czego ten tytuł, tym bardziej, że jest on już całkowicie zdewaluowany .

Mława
Mława
8 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Tylu przedstawicieli oświaty w tej kapitule, to teraz wybitni mławscy nauczyciele zostaną docenieni.

Maj
Maj
8 miesięcy temu

Cyrk

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
8 miesięcy temu
Reply to  Maj

Prawidłowe określenie, bo tam gdzie działa ANTCZAK ZAWSZE BYŁ I JEST CYRK !!!!

Max
Max
8 miesięcy temu

Ostatni Skarbnik, który miał jaja, dosłownie i w przenośni…

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
8 miesięcy temu
Reply to  Max

Chyba tylko dlatego że przykładał, się swym działaniem do sprzedaży USKOMU, mlawskiemu biznesmenowi, no i później zjawili się Chińczycy– to na prawdę jest ciekawe, i do dziś nie ukzalo się żadne w tej kwesti wyjasnienie!!! No ale co niektórzy mogli przy okazji odwiedzić CHINY!! — piszę to co wiem
ale wiem także że prawda mocno boli !!!!!

Max
Max
8 miesięcy temu

Oj teraz to odpłynąłeś chłopie, nie pij tyle proszę a przede wszystkim uzupełnij wiedzę na temat podejmowania decyzji przez organy samorządowe. Próbujesz wybielić kogoś? Zapewniam Cię że powołana komisja śledcza pociągnie do odpowiedzialności kogo trzeba…jeszcze trochę cierpliwości…

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
8 miesięcy temu
Reply to  Max

To płyn dalej, w tych swoich opowieściach, nikogo nie probuje bronić. Nie musisz mie o niczym zapewniać, o zadnych komisjach, słyszę o tym już bardzo długo!! Chyba że tym przede.komisji będziesz ty !?? Z pewnością znasz takie przysłowie ” UCZYL MARCIN MARCINA A SAM G***I JAK S****a!! pasuje do ciebie jak ulał !!!

PiS
PiS
8 miesięcy temu
Reply to  Max

Komisja śledcza – źle mi się to kojarzy, bo tylko z wyłudzaniem kasy, kombinowaniem i zmyślaniem jakichś dziwnych historyjek.

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  PiS

… no i z brzozą 😀

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x