Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na snowboard albo na narty


Ubezpieczenie na snowboard i narty, jest jedną spośród obowiązkowych kwestii na liście przygotowań do zimowych wyjazdów. Właściwie skonstruowana turystyczna polisa, jak ta axa narty na www.ubezpieczenienanarty.pl, może nam zapewnić maksimum ochrony w czasie przykrych wydarzeń na narciarskim stoku. Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie narciarskie? 


Czym jest ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty? 

Ubezpieczenie turystyczne, takie jak to dostępne pod adresem https://www.ubezpieczenienanarty.pl/, jest ofertą pakietową, która zabezpiecza nas przed skutkami różnorodnych wydarzeń, które mogą się nam przytrafić w czasie wyjazdu na narty. Tego typu polisy, mogą być złożone z: 

  • ubezpieczenia poniesionych kosztów leczenia – stanowi gwarancję pokrycia kosztów leczenia za granicą (jeżeli ulegniemy wypadkowi na terenie Polski, to wystarczające będzie dla nas zwykłe ubezpieczenie NFZ),
  • ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – zapewni nam odszkodowanie, jeśli ulegniemy wypadkowi na stoku narciarskim,
  • OC w prywatnym życiu – przydatne będzie nam, kiedy to my spowodujemy wypadek na stoku narciarskim (na przykład wjedziemy w snowboardzistę czy innego narciarza). Za jego sprawą, nie będziemy musieli opłacać leczenia osoby poszkodowanej ze swojej kieszeni, 
  • Assistance – ułatwia wiele problematycznych sytuacji, które mogą się nam przytrafi w czasie wyjazdu (przykładowo ubezpieczyciel, może nam zapewnić: pomoc prawną czy tłumacza, kiedy przyczynimy się do stłuczki za granicą, wizytę u specjalisty, jeśli zachorujemy albo przetransportowanie do Polski, jeśli ulegniemy wypadkowi na narciarskim stoku).

Ubezpieczenie narciarskie – dlaczego warto je wykupić? 

Nasi rodacy uwielbiają zimowe dyscypliny sportu, o czym świadczyć mogą spore kolejki Polaków – nie tylko na krajowych, ale również i zagranicznych narciarskich stokach. Według badań przeprowadzonych przez Tatry Mountain Resorts, co czwarty polski obywatel deklaruje, iż jeździ na snowboardzie albo na nartach.

Chcąc zadbać o własne zdrowie w czasie szaleństw zimowych, warto będzie pamiętać o wybraniu właściwego narciarskiego ubezpieczenia, tym bardziej jeśli preferujemy wyjazd poza granice Polski. Jeżeli ulegniemy wypadkowi na krajowym stoku, nie będziemy zmuszeni do pokrycia kosztów ratowniczej akcji przeprowadzanej przez TOPR czy GOPR, jednakże kiedy doznamy kontuzji w czasie uprawiania zimowej dyscypliny sportu za granicą – będziemy obciążeni kosztami za udzielenie nam pomocy medycznej.

Wykupując odpowiednie ubezpieczenie narciarskie, można nie tylko uzyskać refundację na poczet kosztów leczenia, ale również uniknąć poważniejszych kłopotów finansowych w przypadku doznania urazu. Ubezpieczenie na narty, zapewni nam duży komfort ekonomiczny i psychiczny, dzięki czemu będziemy się mogli cieszyć z urlopu. Warto mieć również na uwadze, iż karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), nie pokryje kosztów transportu medycznego albo ratownictwa. Zatem, jeśli chcemy zapewnić sobie właściwą ochronę, musimy wykupić turystyczną polisę. 

  artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]