Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od jutra nowe obostrzenia sanitarne. Zobacz co się zmieniJak wyjaśnił minister Zdrowia Adam Niedzielski rządowi zależy na tym, by kolejna fala, być może związana z nowym wirusem omikron, startowała z niższego poziomu zakażeń, co pozwoli zachować wydolność systemu opieki zdrowotnej.

– Chodzi o to, abyśmy startowali nie z poziomu 23 tys. zakażeń, tylko by startować z wyraźnie niższego poziomu, bo to bardzo ważne z punktu widzenia wydolności infrastruktury szpitalnej. Dlatego wprowadzamy następujące ograniczenia. Po pierwsze, wszystkie te obiekty, w których obowiązywał limit zapełnienia 75 proc. (nie mieszczą się w nim osoby zaszczepione), te limity zostaną zmniejszone do 50 proc. Dotyczy to gastronomii, hoteli, obiektów kultury, kościołów, obiektów sportowych – powiedział podczas wczorajszej konferencji minister Niedzielski.

Obostrzenia będą dotyczyć także zgromadzeń i uroczystości.

– Obecnie obowiązują limity do 150 osób. To wesela, komunie i inne spotkania, również dyskoteki. Limit zmieniamy na 100 osób. Trzeci element to wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi. Obecnie limit to 500 osób, zmieniamy go do 250 osób. Ostatnia zmiana: do tej pory w siłowniach, klubach, centrach fitness, muzeach, tam, gdzie było liczone obłożenie na metr kwadratowy i obowiązywał limit 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, podnosimy ten limit do 1 osoby na 15 metrów – przekazał szef resortu zdrowia.

Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od 1 grudnia zostaną również wprowadzone dodatkowe ograniczenia dla osób podróżujących z krajów niebędących w strefie Schengen. Rząd wprowadził zakaz lotów z niektórych krajów Afryki, gdzie wyryto nową mutację koronawirusa.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x