Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podwójna uroczystość  w Konopkach. Cieszą się strażacy ale i mieszkańcy


W miniony piątek Konopki miały dwa powody do radości. Druhowie z miejscowej OSP otrzymali nowy wóz bojowy, a mieszkańcy zyskali nowo przebudowaną ulicę Nadrzeczną. Zarówno auto jak i droga zostały poświęcone, kluczyki do strażackiego wozu trafiły w ręce kierowcy, a na ulicy zgodnie z tradycją przecięto symboliczną wstęgę.


Nowy strażacki wóz bojowy kosztował niemal 800 tys. zł. Gmina Stupsk ze środków własnych wyłożyła ponad 148 tys. zł, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wyasygnowało 350 tys. zł, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dodał prawie 200 tys. zł, a pozostałe 100 tys. zł uzupełnił Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Nowy pojazd w jednostce OSP Konopki zastąpi ten dotychczas używany, mający za sobą 44 lata służby.

– Ten nowy średni samochód ratowniczy to efekt ścisłej współpracy między gminą, MSWiA,  urzędem marszałkowskim a także WFOSiGW. Dziś druhowie cieszą się autem i cieszymy się też jako społeczność  gminy, bo dzięki temu możemy czuć się bezpieczni – mówił wójt Jacek Świderski podczas uroczystości przekazania pojazdu.

Mówiąc o radości z nowego strażackiego wozu wójt Świderski szczególnie podziękował ministrowi Maciejowi Wąsikowi oraz generałowi Jarosławowi Nowosielskiemu. – „Panie ministrze, panie generale strażacy z Konopek was kochają” – powiedział wójt.

Jak się okazało, jeszcze droższa niż strażacki samochód była przebudowa ulicy Nadrzecznej. Całkowity koszt gruntownej przebudowy, usunięcia kolizji, położenia nowej nawierzchni i chodników wyniósł prawie 2,7 mln zł. Na to zadanie gmina pozyskała prawie 1,9 mln zł dofinansowania z rządowego programu rozwoju dróg, resztę dołożyła z własnego budżetu.

– To była jedna z najbardziej zniszczonych dróg w gminie. Mieszkańcy nie tracili nadziei i cierpliwości – mówił wójt Świderski. Podziękował przy tym wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do tej przebudowy. Przecięcie wstęgi dopełniło uroczystości otwarcia.

Wśród obecnych na tej uroczystości byli m.in. poseł Anna Cicholska, nadbrygadier Jarosław Nowosielski – Komendant Mazowiecki PSP, Dariusz Nowak – Dyrektor Generalny MSWiA, Jacek Sokołowski – przedstawiciel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Anna Żebrowska – kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, Rafał Woźnicki – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie, Konrad Wojnarowski – Radny Województwa Mazowieckiego, starosta Jerzy Rakowski, Włodzimierz Wojnarowski – Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mławie, st. brygadier Zbigniew Kąpiński – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, projektant Andrzej Dusiński, przedstawiciele wykonawcy robót, dyrektorzy szkół i  druhowie jednostek OSP z gminy Stupsk. Poświęcenia pojazdu i drogi dokonał ks. Karol Kaniecki – proboszcz Parafii Stupsk.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Podwyżka (czyt. Burmistrz)
Pan Podwyżka (czyt. Burmistrz)
8 miesięcy temu

Jest drogo i taniej nie będzie……..

Hop
Hop
8 miesięcy temu

Wszystko wzrasta… Prąd, gaz, paliwo, kredyty ale jak wzrasta opłata za śmieci to wielkie zdziwienie, czym?

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  Hop

Po nowym roku będziesz się dziwił w sklepach jeszcze bardziej niż do tej pory. To dopiero będzie „hop” na twoją kasę. Śmieci zapewne też będą droższe: prąd, gaz, paliwo… 😀 Ceny dopiero są na rozbiegu, jeszcze nie nabrały tempa. PISma, PISda ale i zabierze, oj zabierze. Niech żyje PIS.

milo
milo
8 miesięcy temu

Można współdziałać wszechstronnie i nie boczyć się na „innych” czy „onych”?Można, ale nie w mławie(celowo z małej bo teraz tylko tak to miasto wygląda na tle)

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x