Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uczniowie przyszli w piżamach. Dlaczego?


Szkoła Podstawowa w Turzy Małej przy współpracy z fundacją „Gdy liczy się czas….” po raz uczestniczyła w akcji „Dzień w piżamach”. Miała ona na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci z onkologii, a konkretnie budowę ośrodka rehabilitacji po chorobach nowotworowych.


Do akcji włączyli się rodzice, dzieci i pracownicy szkoły. Podczas trwania imprezy sprzedawano ciasta i napoje. Dzieci wykonywały również plakaty pt. „Pomoc uskrzydla”. Dodatkowo zorganizowanych było dużo atrakcji związanych z „Dniem Piżamy” między innymi konkurs na najfajniejszą piżamę , tańce oraz bieg w piżamach.

Dlaczego szkolna społeczność założyła w tym dniu piżamę?

My jesteśmy zdrowi…..Codziennie rano wstajemy , myjemy zęby , czeszemy się, ubieramy i wychodzimy z domu. Dla nas są to rutynowe czynności, nad którymi się nie zastanawiamy. Jednak dla dziesiątek tysięcy dzieci chorych onkologicznie jest to marzenie, na którego spełnienie często czekają miesiącami. PIŻAMA STAŁA SIĘ NIEODZOWYM ELEMENTEM DNIA CODZIENNEGO.

– Na znak naszej solidaryzacji  z tymi dziećmi zrobiliśmy wielkie koło, złapaliśmy się za ręce i krzyknęliśmy wszyscy razem „JESTEŚMY Z WAMI”.

W czasie trwania akcji udało się nam zebrać 1 051, 56 zł. Jako mała szkoła jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało nam się dołożyć cegiełkę dla pomocy chorym dzieciom. Dziękujemy serdecznie za pomoc i wsparcie – czytamy w szkolnym komunikacie.

źródło i fot. SP w Turzy Małej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x